1

Topic: Setter irlandez rosu

Buna,
Sunt Garden Star Irish Tequila si mi se spune Bruno ,am patru luni si sunt mezinul familiei.
www.setter.ro

2

Re: Setter irlandez rosu

dianaunguras wrote:

Buna,
Sunt Garden Star Irish Tequila si mi se spune Bruno ,am patru luni si sunt mezinul familiei.
www.setter.ro

Foarte frumos Bruno! Am avut si eu un setter cand eram mica, dar a murit de batranete. sad

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

3

Re: Setter irlandez rosu

dianaunguras wrote:

Buna,
Sunt Garden Star Irish Tequila si mi se spune Bruno ,am patru luni si sunt mezinul familiei.
www.setter.ro

Sa stii ca esti superb Bruno! :heart:  :hihi:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

4

Re: Setter irlandez rosu

E frumusel puiutul
Vezi ca are nevoie de foarte multa joaca, atentie si mult, mult loc de miscare
:floare:

Adaugat: 14-06-2011 08:44

Asa a fost Lord al meu  sad - poza de acum 3 ani
:floare:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

5

Re: Setter irlandez rosu

rolord23 wrote:

Asa a fost Lord al meu  sad - poza de acum 3 ani
:floare:

Buna! Sper sa nu te superi de intrebare.....dar ce a patit Lord?

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

6

Re: Setter irlandez rosu

rolord23 wrote:

E frumusel puiutul
Vezi ca are nevoie de foarte multa joaca, atentie si mult, mult loc de miscare
:floare:


Este crescatoare big_smile


Frumos Lord  sad ...

- Bianca

7

Re: Setter irlandez rosu

Prin rasa lor, setterii irlandezi sunt foarte, foarte sensibili la antibiotice
Era usor racit (dar si 10 ani) si incepuse un tratament In prima zi o pastiluta si o injectie A doua zi la fel La tratament a doua zi a fost cu tatal meu - om batran daca la 73 ani se poate spune asta Cabinetul era relativ aproape Doctorul nu era, asistenta a facut injectia si i-a spus tatalui meu "Gata ! Iesiti afara "  :wow:  :wow:  :wow:  Au plecat si dupa cativa metri Lord al meu nu mai putea sa mearga, parca era beat Tata nu stia ce se intampla si incerca sa-l determine sa mearga, dar apoi l-a luat in brate - 30 kg ! Au mai mers putin si cand tatal meu a vrut sa se odihneasca, l-a pus jos si il intreba daca nu merge el singur ....dar nu a mai avut cum, pentru ca si-a muscat limba si a murit  :cry:  :cry:  :cry:
Nici nu a ajuns acasa macar....pe jos de acasa la cabinet maxim un sfert de ora faceai
De caine ma ocupam eu, dar in acea zi fatidica de 1 mai dimineata am iesit cu familia mea in oras si la pranz am primit telefonul
M-am enervat la culme.....imi venea sa fac la leul  :furios:  :furios:  :furios: Cred ca daca imi iesea acel medic in cale faceam urat de tot Dintre multele defecte ale mele, unul este faptul ca atunci cand ceva al meu este "atacat", fac urat de tot :rusine:
Din intamplare, eu lucrez la facultatea care el a urmat-o si stiam familia lui Am facut atmosfera in facultate, am scris pe niste forumuri, DAR l-am sunat L-am luat la rost, si in final a recunoscut ca trebuia cainele sa mai stea in cabinet sa vada reactia lui la antibiotice si ca era vina lui Asta nu ma satisfacea pentru ca Lord al meu era mort din neglijenta lui de doctor
Am vrut sa fac necropsia, aranjasem cu un legist - desi era weekend, dar gafa, cumva a fost ca tatal meu ingropase repede cainele, sa nu-l vada copii mei
Nu voi uita asta niciodata si ori de cate ori il voi taxa ca mi-a omorat de fapt cainele.....am investit mult timp in dresaj particular cu el - numai la semnele mele, verbale si gestuale, stia sa raspunda - dresaj de atac si aparare special cerintelor mele Nimeni necunoscut, nici macar arbitrii de la concurs nu se puteau apropia de mine pana nu dadeam comanda eu, dar si atunci era foarte bun aparator: se punea intre mine si persoana necunoscuta de el chiar daca dadusem comanda ca era acea persoana ok A fost mare campion  - la setteri, grupa de vanatoare si pe podium la intreg concursul A fost felicitat de Politie cand am prins un hot cu el Dar ce este cel mai mimportant - a fost prietenul meu de suflet  :heart: si l-am pierdut.....aiurea....cu zile
Deci: mare atentie la administrarea de antibiotice la setteri
Poate am povestit mai "naravas" dar nici dupa 2 ani furia nu mi-a trecut  :rusine:
:floare:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

8

Re: Setter irlandez rosu

iti dau dreptate..pacat sa se intampla si de astea..mai ales in orasele universitare..atunci ce mai fac iubitorii de animale din orasele mai mici sau de la sate.. :furios:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

9

Re: Setter irlandez rosu

Dana1, se pare ca doctorii - umani sau veterinari, sunt cam aceeasi in ziua de azi Peste tot auzi de niste gafe de nici macar nu stii cum de le-a venit asa ceva in cap  :wow:
Ambele specializari sunt frumoase, pentru meserii de suflet, dar MARE pacat ca nu iau in serios ceea ce fac, nu realizeaza marea responsabilitate pe care si-o asuma
:floare:

Adaugat: 14-06-2011 11:48

Scuze....tastaura mea imi face feste :rusine:
Voiam sa scriu GAFE nu "jafe"  :hihi:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

10

Re: Setter irlandez rosu

mai sunt si exceptii dar putine.. :hihi:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

11

Re: Setter irlandez rosu

rolord,o furie din asta nu-ti trece niciodata.Eu am trecut cu baietelul meu drag de chow print-o tragedie ingrozitoare si nici acum nu sunt linistita,pentru ca am impresia ca daca nu i se faceau injectiile alea,nu-i atacau inima si traia si acum,cu toate ca la necropsie mi s-a spus ca facuse deja un preinfarct si-l ducea pe picioare.Cert este  ca Star nu mai e si nu ma voi impaca niciodata cu gandul ca nu trebuia sa moara asa tanar,la 5 anisori.Greseli se fac si la oameni si la animale,insa durerea e prea grea... sad

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

12

Re: Setter irlandez rosu

Stiu...sigur nu va trece pentru ca din acea zi e ca si cum o particica din inima mea s-a rupt iar o casuta din sufletul meu a ramas pustie  sad
Dar nu am sa inteleg niciodata de ce nu isi fac meseria asa cum trebuie, mai ales ca aceste sufletele nu pot cuvanta, sa spuna ce le doare....deci o responsabilitate mare de tot
Eu nu sunt perfecta, dar am pretentia, fata de mine in primul rand, ca atunci cand un lucru iese din mana mea sa fie cat se poate de perfect
:floare:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

13

Re: Setter irlandez rosu

Imi pare foarte rau pt. Lord si Star...si eu era sa-l pierd pe Patrocle, dar un doctor f. priceput l-a salvat! smile

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

14

Re: Setter irlandez rosu

Setterul Irlandez Rosu este deosebit de energic si plin de viata, avand harul de a-si inveseli instant stapanul indiferent in ce dispozitie se afla acesta. Acest caine este un atlet distins, dand impresia unui caine pur sange, suplu, zvelt cursiv in miscari.Rebecca (Becky) cainele meu de suflet ,un companion extraordinar acum in varsta de 1 an si jumatate.Multumesc tuturor pentru cuvintele calde la adresa lui Bruno.Imi pare sincer rau pentru Lord.
http://vimeo.com/21289443

15

Re: Setter irlandez rosu

e simpatic asa cum sta in prima poza.. :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

16

Re: Setter irlandez rosu

Becky si puiutii ei la 7 zile.
www.setter.ro

17 (edited by dana1 11-07-2011 12:41)

Re: Setter irlandez rosu

sunt niste mogaldete scumpe foc.. :pup:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

18

Re: Setter irlandez rosu

pui becky 3 saptamani

19

Re: Setter irlandez rosu

Vaiiiii,ce scumpi sunt!!! :heart:  :heart:  :floare:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

20

Re: Setter irlandez rosu

sunt foarte frumosi!

-Ioana-

21

Re: Setter irlandez rosu

puiutii lui Becky la o luna.
www.setter.ro

Adaugat: 03-08-2011 09:13

puii lui Becky la 2 luni

22 (edited by maria97 26-08-2011 10:56)

Re: Setter irlandez rosu

:heart:  ce frumosi sunt

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

23

Re: Setter irlandez rosu

Craciun fericit tuturor!
www.setter.ro

24

Re: Setter irlandez rosu

Craciun fericit si voua!!!

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

25

Re: Setter irlandez rosu

Garden Star"s Irish Tequila(Bruno) in concurs la CAC DERBY Timisoara
Exc.1,Rpj,Best Junior,BOB.BOG3 Invingator Derby,Romanian Junior Champion 2012