101

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Salutare, o întrebare??tie cineva unde pot face test ADN pt un jako? As dori o adresa sau nr de tel de preferat in BUCURESTI sau cât mai aproape de Buzau ?eu cred ca este mascul(dar vreau sa ?tiu sigur)....si poate vrea cineva sa i imperechem....astept raspuns va rog la adresa exclusivmet@Yahoo.com

102

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Astazi am fost intr-o vizita importanta si persoana respectiva avea la locul de munca 2 Jako superbi :heart: Si faceau ca leii. Au fost de curand adusi direct din jungla si asta stiau ei mai bine sa faca big_smile Pana n-am plecat de langa ei nu s-au oprit din marait si pocneau cumva din cioc pentru ca nu cumva sa ma apropii mai mult de ei :hihi:

103

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

sunt superbi acesti papagali,uitati niste poze cu jako blanzi(stau pe mana)  :heart:

104

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

ce frumosi si cuminti sunt!  :bravo:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

105

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Foarte frumosi smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

106

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Cans o sa stau la vila smile de fapt cand o sa stau la casa mea, sigur o sa am un papagal jako sau cacadu, dar am nevoie de un spatiu pe care aici la ai mei acasa nu il am tongue

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

107

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

un puiut pofticios  smile  wink
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IYVLaEItrvg[/youtube]

108

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

da chiar ca e pofticios  big_smile

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

109

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Ce frumos papa el ... sa iti traiasca ...  :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

110

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

alexandra-dia wrote:

un puiut pofticios  smile  wink
http://www.youtube.com/watch?v=IYVLaEItrvg

da e pofticios si dragutz, sa-ti traiasca! :k:

Perusica mea:Dasca :perus:

111

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Multumesc la toata lumea! Si ai vostri sa traiasca!

112

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

esti foarte bravo ALEXANDRA-DIA big_smile

Perusica mea:Dasca :perus:

113

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

ce sweet e! sa iti traiasca.sa se faca mare si sanatos!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

114

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Multumesc, asemenea!  smile

115

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

goti ce mai face femela jako a soacrei tale?

116

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

am fost si eu sa ii iau pereche lu' pipa si cel de unde l'am luat avea un jako,bobo, foarte frumos.isi spuse numele, "cucu", facea ca o sonerie, alarma si multe altele.sunt foarte frumosi papagalii astia.le cerui o pana din aia rosie din coada ca sa o am amintire(sa nu va ganditi ca ii smulse pana din coada.avea cateva oprite)

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

117

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Ne-am mutat in "vila de vara" si ne distram copios... la soare  :wis:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zfD4VUeepxM[/youtube]

118

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Kecko a venit la mine smile Cred ca era suparat pe Toffy, care tot timpul sta pe capul meu smile

Toffy-marele alex Whitey-bichon frisee Kecko-jako Candy si Baby One http://anszi.sunphoto.ro/

119

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Cesimpatic e cum sta pe capul tau  smile  Sa iti traiasca e un dulce  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

120

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Admir aceasta specie de papagali pentru inteligenta lor, dar am o nelamurire.. de cand ai venit tot incerc sa inteleg cum se citeste numele si  :sol: Cumva "ceco" ? big_smile

121

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Hm...eu una  cred ca ,,Checo" se citeste... hmm

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

122

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Multumesc Estera!Pe mine nu prea ma iubeste ,nici pe fiica mea Szilvy.M-am bucurat tare mult, ca a venit si la mine.
Birdslover:da ,se citeste Ceco.Si eu admir mult aceasta specie,sunt f foarte inteligenti.Kecko vorbeste toata ziua ,stranuta, tuseste ,latra,si cand face o prostie zice:au au.
O seara placuta+pupici.

Adaugat: 30-08-2010 21:50

raluky4:nu s-ar supara, nici daca i-as zice Checo smile Pupuicei :hug:  :pup:

Toffy-marele alex Whitey-bichon frisee Kecko-jako Candy si Baby One http://anszi.sunphoto.ro/

123

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Merci depupici.va pup si eu.
Scuze de gresala :rusine:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

124

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Anzi e foarte frumos Ceco al tau ...  :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

125

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

ce mult a trecut de cand n-a mai scris nimeni pe aici...
va prezint inca o generatie de puiuti.
Fetita a venit pe lume chiar in noaptea de revelion iar fratele ei pe 1 ianuarie 2011!