26

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

da,sa vedem si noi ce inaripat iti iei

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

27

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

http://s335.photobucket.com/albums/m447/adifli/  ce parere aveti de el? sau ea....cine stie...il cheama yoko.....

28

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

ce scumpik e!! :pup: .foarte frumos exemplar :bravo:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

29

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Multumesc...Bianca ai si tu jako?

30

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

nu din pacate smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

31

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Vroiam sa vb cu cineva care ....are sau a avut ptr ca..la mine e primul si mai am multe de invatat....

32

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

am aflat de la un prieten ca un crescator din olanda sau belgia a reusit sa faca un jako rosu complet cica il da cu vreo cinci mii de euro

Adaugat: 01-08-2008 21:53

da pune o multime de conditii : sa aiba o camera a lui si alte lucruri ... :wow::wow:

yak terrier in viata mea big_smile

33

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Marcu_pavel wrote:

am aflat de la un prieten ca un crescator din olanda sau belgia a reusit sa faca un jako rosu complet cica il da cu vreo cinci mii de euro

ce misto smile:):):)

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

34

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

eu zic ca pana la cel rosu , sa invatam cum sai crestem pe cei gri....:)

35

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

da acestia au fost primii

yak terrier in viata mea big_smile

36

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

probabil ca o sai spuna marele rosu african (sau european mai bine)

37

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

bine inteles dar cum o sa se schimbe numele de JAKO ?
smile=)=)=)=)=)

yak terrier in viata mea big_smile

38

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Buna ziua...am si eu o rugaminte , doresc sa m-ai cumpar o colivie pentru papagalul meu jako pentru ca am una rotunda care la un moment dat asi fi vrut sa o vand , dar observ ca a inceput sa se acomodeze cu ea in ultimul timp problema e ca vreau sa iau una m-ai mare gen voliera ptr ca stau la curte si vreau sa fac ceva in mansarda un loc unde sa fie colivia cu un spatiu gol in spatele coliviei si cu o spartura in perete care da de fapt in balcon unde la fel vreau sai confectionez o voliera. Asta pentru a avea m-ai mult spatiu , lumina naturala si ciripit de pasarele.Ideea e ca am vazut ceva in cora , dar sincer mi se par putin c-am exagerate preturile ptr ce au ei acolo 1400 de lei o colivie , pretul sa zicem ca nu ar fi enorm dar nu cred ca face banii astia.Asa ca daca aveti idee de asi putea lua sau de unde asi putea face comanda...m-ar ajuta mult.Am vazut diverse modele frumoase dar doar pe saituri din afara...si nu stiu daca se pot comanda la noi.

39

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

vreau sa va anunt ca peste o sapt si umpic imi va sosi papagalul meu jako! voi pune poze cu ea pe forum!

40

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

pot sa va intreb daca stie cineva o crecatorie de yako in turcia ?

yak terrier in viata mea big_smile

41

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

alex_iasi2005 wrote:

vreau sa va anunt ca peste o sapt si umpic imi va sosi papagalul meu jako! voi pune poze cu ea pe forum!

A mai sosit papagalul? big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

42

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

Sal
poate va ajuta link pt colivii si voliere
http://www.mobelvira.ro/custi-colivii/cusca.html

43

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

haideti sa mai infrumusetam subiectul:D
jako in toata splendoarea sa

Adaugat: 10-03-2009 20:20

niste pui minunati:X

Adaugat: 10-03-2009 20:20

iar aici..primul papagal gri african din lume complet rosu..a reusit sa il scoata un olandez..enjoy:D

44

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

miam  facut  plan sa  imi  iau  jako de  pui... alex  sunt   draguti  puisori tai  felicitari:)

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

45

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

nu sunt ai mei..mi as da eo viata:)) sunt ai unor crescatori..oricum..sunt minunati.
sper sa ma pot bucura si eo de un exemplar cat mai repede

46

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

ma  intereseaza jako cam la  ce  preturi  sunt pui de  vreo 3-4 luni... ?

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

47

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

10 mil cei mai ieftini..adica sa te cam cunosti cu crescatorul...am vazut la pet-shop cu 30-40 milioane  :ill:

yoyo

48

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

10 mil? hmm poi au acelasi pret ca aratinga? hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

49

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

smire frate..dak nu stii nu mai zi prostii;) sunt minim 1000 de euro, pui crescuti la mana si cu documente Cites si inel de identificare..
bineinteles, cine vrea unul la 10 ani si salbatic gaseste si la 1000 ron
salutari!

50

Re: JAKO (Marele Gri African) - Psittacus erithacus

n-am zis ca sunt pui la 10 mil...si stai linistit ca m-am interesat...prima data jako am vrut sa-mi iau

yoyo