101

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

:bravo:  :bravo: :bravo: Sunt tare frumoasi.Ce sunete dragute pot sa scoata.  :heart: Vad ca nu le frica de tine cand te apropii si le umbli la colivie.Vor mai face progrese incet.Pupicei pe cioculetze,.  :pup: :pup: :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

102

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Sunt superbi!!!
:heart: :heart: :heart: Il ador pe galbejor! :heart: :heart:  :heart:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

103

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Paco e mai bland dimineata l-am obisnuit sa ii dau sa manance din hranitoare si azi dimineata ma ciupit de unghie ca aveam o culoare mai tipatoare pe unghii.... Kiki e sperioasa ....doar daca ii dau kiwi vine sa manance din mana in rest asteapta sa le pun hranitorile in colivie ......oricum eu ii iubesc asa cum sunt.... :blb:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

104

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

bv ella..sunt superbe...sa-ti traiasca.......si cel galben este masculul sau invers.? :bang: :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

105

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Sunt foarte frumosi si au si vocile frumoase :heart:
Dar cum a sarit paco din leagan :wow: Ei nu se ajuta de cioc atunci cand se catara? :wow:

106

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Cel galben este mascul iar cea verde este femela

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

107

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ella pune cat mai multe poze cu ei. ar fi pacat sa nu-i vedem mai des. ii pupam pe amandoi. poza de la avatar e superba. :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

108 (edited by ella_costan 17-11-2009 22:13)

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

:merci: da, sunt superbi ....multumesc la toti pt aprecieri

Adaugat: 17-11-2009 10:39

Monica are dreptate Paco (galben)= mascul si Kiki (verde)= femela

Adaugat: 17-11-2009 10:42

Cateva poze noi......mai multe gasiti la album

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

109

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Cum spuneam si la alt tpoic: ai doua pasari superbe! Sa-ti traiasca! :heart:

Adriana

110

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Asa e , sunt minunate.... mersi

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

111

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Stiu ca ati primit multi pupici dar mai incap si de la noi......   :pup: :pup: :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

112

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Sunt superbi Ella..si canta fff frumos :pup: Si noi le transmitem pupici :pup: :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

113

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ce draguta e verzitura aia!!!!!si galbejorul :heart:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

114

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

chiar sunt speciali Ella.   si noi venim cu pupici :pup:  :pup: . albumul e album si topicul e topic. eu vreau si aici cat mai multe  tongue

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

115

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ok, o sa mai venim cu poze noi si in topic....

Adaugat: 18-11-2009 12:38

Multumim pt pupici si noi va transmitem la fel de multi   :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

116

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ce draguti sunt :angel:

I love animals :heart:

117

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3IntjQyKkE0[/youtube]

Uite asa facem noi baita Elfie....

Si o veste buna? de vreo 2 zile a inceput si Kiki sa vorbeasca  :angel:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

118

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Da n-are stare deloc pasarea aia!

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

119

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Acum e linistita ..... de obicei face o galagie de nu te mai auzi din cauza lui...dar e foarte scump si eu il iubesc mult....

Adaugat: 20-11-2009 22:00

Papagalicii mei nu mai mananca semintele cumparate... le pun mai tot  timpul  orez, cartofi, branzica, mar, patrunzel, salata si de 3 zile nu se mai ating de semintele cumptarate... e vreo problema?

Ieri de exemplu au mancat un mar, grau germinat si cartofi ...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

120

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ella_costan wrote:

Papagalicii mei nu mai mananca semintele cumparate... le pun mai tot  timpul  orez, cartofi, branzica, mar, patrunzel, salata si de 3 zile nu se mai ating de semintele cumptarate... e vreo problema?

Ieri de exemplu au mancat un mar, grau germinat si cartofi ...

bravo. ce sa aiba. nu prea reusesc multi sa faca papagalii sa manance mai mult mancare "de casa". felicitari. eu zic ca este mai sanatoasa.

Adaugat: 23-11-2009 10:02

ella sunt adorabili inaripatii tai. mai ales fata :pup: . si baietelul coboara sa o ajute la cutie. poate vor cuib...?

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

121

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Mersi deyseby m-am linistit incepusem sa imi fac griji chiar daca un veterinat mi-a spus ca e ok si ca de multe ori mancarea cumparata nu e foarte sanatoasa.... Ai mei nu prea mai mananca decat semintele de floarea soarelui care sunt preferatelor atat... in rest mei sau ce mai au in compozitie nimic...

Adaugat: 23-11-2009 10:07

Oare? Inca nu au un an si am citit ca nu e bine sa le pui cuib pana nu fac un an ... nu stiu ce sa zic ... imi e cam frica de perioada cand va trebui sa le pun cuibul... el o ajuta mereu ... ii da sa manace numai ca ea il mai bate din cand in cand... are o personalitate foarte puternica

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

122

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ella_costan wrote:

Oare? Inca nu au un an si am citit ca nu e bine sa le pui cuib pana nu fac un an ... nu stiu ce sa zic ... imi e cam frica de perioada cand va trebui sa le pun cuibul... el o ajuta mereu ... ii da sa manace numai ca ea il mai bate din cand in cand... are o personalitate foarte puternica

si la nimfele mele este la fel. nu sunt ca perusii. se mai cintanesc. nu le pune inca cuib. lasa-i pana in primavara. oricum pare a fi in calduri fata. dar este micuta inca. pt noi este mica. pasarile se inmultesc de la 8 luni dar cu risc. asa ca este mai bine sa o mai lasi. :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

123

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Nu o sa le pun cuib dar o sa incep sa ma documentez asupra perioadei cand va trebui sa o fac, va fi o perioada dificila pentru mine dar sper sa trecem cu bine peste ea...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

124

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ella_costan wrote:

Nu o sa le pun cuib dar o sa incep sa ma documentez asupra perioadei cand va trebui sa o fac, va fi o perioada dificila pentru mine dar sper sa trecem cu bine peste ea...

sa stii ca ei fac totul. tu tre sa le oferi conditiile necesare sa le fie lor bine.  cel mai bine este ca mananca mancare diversificata si asta e ok. in rest vin toate de la sine. nu ai de ce sa te temi. o sa fim langa tine cu totii si te vom ajuta. :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

125

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Mersi de incurajare ... la cat de zapacita e Kiki a mea ma sperie gandul ca vrea sa aiba puiuti... si sa stii ca ai dreptate cu faptul ca e in calduri.... niciodata nu am vazut-o atat de dragastoasa cu Paco.... :blb:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: