201

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau,condoleante! neutral

-Ioana-

202

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau  sad

203 (edited by carmeryne 19-05-2012 14:58)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Vrabiuta mea,la doua luni  :cry:

204

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

saracuta :cry:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

205

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Inca mi-e dor de ea sad   a trait aproape un an...numai ca,din prima zi cand am gasit-o,avea ceva la un ochi..iar in timp s-a agravat.....am incercat s-o tratez dar n-am putut  :cry:  :cry:  :cry:

206

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau , era asa de draguta .

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

207

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Mda...si mai ales cand se facuse mare....avea pene negre,roscate,gri..era o minunatie... sad

208

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

acum 3 ani iubita mea hamsterita dalina s-a stins pe masa de operatie i s-a umflat gusa unde isi depozita mancarea si a fost operata de urgenta era frumoasa ca jerry doar ca avea urechile roz tot unde s-a stins si dalina la timisoara si-a dat duhul si cel mai iubit papagal coco a fost extrem de dureros am venit miercurea de la scoala si mama cu lacrimi in ochi mi-a dat vestea nu am mai vrut sa vad pe nimeni dar dupa ce am vazut niste poze cu el mi-am mai revenit iar acum sunt mai bine fiindca vecina mea are o nimfa exact ca el si pot sa o vad cand mi se face dor de el. :angel:  sad  :nimfa:  :hamster:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

209

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:cry:  :cry:  imi pare foarte  rau pentru tn :cry:  :cry:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

210

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare rau :cry:

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

211

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

multumesc ca sunteti langa mine dar trebuie sa trecem peste tot oricat de dureros este

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

212

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

...sambata 11 iunie 2011, e ziua nefasta in care nimfa  "bitza-mica" si scumpa a plecat din aceasta lume...lasandu-mi un gol imens in suflet. am citit toate postarile voastre si pot spune ca mi-au revenit in minte imagini cu ea, inca mi-e dor de ea, chiar daca intre timp am cumparat alta la fel...a fost o pasare unica care m-a cucerit din prima cand am vazut-o la magazin. mare pacat ca cei de la "maxi pet" care mi-au vandut-o nu mi-au spus ca are probleme de sanatate care trebuiesc tratate imediat, nu pot sa-mi iert faptul ca n-am facut totul ca sa o salvez. "bitza-mea-mica" va ramane mereu vie in memoria mea, a fost un puiutz-mic si nevinovat intr-o lume dominata de egoism si rautate.

213

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

saracuta :cry:  :cry:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

214

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

sad  :cry:

215

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

sracuta de ea.. chiar imi pare rau

Adaugat: 10-07-2012 18:00

Postez acum chiar daca a murit mai demult:

In data de 15.06.2011 micuta mea Cleo -cea mai vesela papagalita care in fiecare dimineata la ora 7:00 venea si se apropia incect de perna mea ciripindu-mi la ureche sa ma trezec (dormea cu usa deschisa).
Dar, nu dupa multe saptamani, ma trezesc pe la ora 8, 8 si umpic si ce sa vezi ? Cleo statea jos , in cusca. Normal ca nu am cunoscut situatia, dar a inceput sa imi dea lacrimile, si pomenind odata numele ei "CLEO"! A venit sarutandu-ma pe obraz inceet! apoi am plans deoarece nu am stiu ce s-a intamplat si la un moment dat a inchis ochii chiar pe covorul de langa colivie.

Imi pare nedescrisde rau ca acum Cleo nu mai e langa mine. Nou papagalita nu uo poate inlocui deloc va zic sincer si cand am scris acest mesaj am plans.

Pets :heart: :perus: :perus: - 2 in curand si :ou:

216 (edited by carmeryne 10-07-2012 17:45)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:cry:
Povestea mi-a amintit de primul meu papagal  sad

217

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:cry:  :cry: asta e

Pets :heart: :perus: :perus: - 2 in curand si :ou:

218

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:cry: Mie de Coco asa facea si el la 7 dimineata canta si venea sa imi dea pupa pe obraz. :cry: Mie dor de el si niciun papagal nu va fi ca el.Pentru mine el a fost este si va fi unic.Cuminte,bun si destept.Puteam sa imi fac si temele cu el.Am dormit o noapte cu el in pat.Unic... :cry: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

219 (edited by carmeryne 08-10-2012 16:48)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:floare: Primul meu animalut a fost Kiki,o femela perus care ma uimea mereu prin istetimea si dragalasenia ei...inca din prima clipa a fost extrem de afectuasa...devenise o parte din familie...din pacate a murit acum ceva ani la varsta de abia 1 an si 9 luni... sad Daca nu era ea,nu mi-as fi dat seama cat de mult indragesc aniamlele,asa ca,daca da Domnul sa-mi termin studiile si sa ajung veterinar,toate vor fi datorita eu,in special.....(dar si a celorlalte sufletele minunate care au fost...sunt)  :floare:

220

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare foarte rau :cry: .Imi dau seama cat ai suferit :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

221

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ieri mie mi-a murit hamsterul, pe nume mayu.La-m inmormantat sub un copac intr-un borcan,langa borcan am pus un bilet cu numele lui si pe spate am scris "Sa se odihneasca in pace". :hamster:

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

222

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Doar 2 saptamani sad

223 (edited by Estera 09-01-2014 19:56)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Vaiii ce frumos era, imi pare atat de rau  sad

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

224

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Era un puiut deosebit sad De atunci nu am mai luat niciun papagal,I'll tin numai pe albastrui..nu risc...doare...prea tare.

225

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante,imi imaginez cat trebuie sa suferi,imi pare foarte rau... :pup:
Seara e ciudat sa nu il mai aud pe Jerry,e ciudat sa nu il mai vad,sa nu mai rad de tot ce face si sa il tin in brate,mi-e dor sa adoarma la mine in mana si sa il vad cum se plimba prin casa in glob...Din 2011 pana acum cateva saptamani acea faptura mi-a facut zilele mai frumoase,ii pasa de mine si ma iubea desi nu putea sa imi spuna asta.El prin simplul fapt ca el se trezea cand plangeam,eram suparata sau bolnava imi mai demonstra cat de mult tine la mine si eu ma simt vinovata ca nu l-am putut ajuta cu nimic,e greu si nici Paulie nu a fost prea fericit cateva zile,nu canta,nu manca asa mult,parca si el ii simtea lipsa,fara el ceva lipseste si pot sa am cate animale vreau dar fara el nimc nu e complet :cry: .
A fost cel mai cuminte hamster pe care l-am avut,nu musca,manca din lingurita,asculta ce ii spuneam,venea si vorbeam cu el,unde il puneam acolo statea si stia sa ma faca sa zambesc prin tot ce facea...

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei