10,101 (edited by dana1 02-05-2011 08:40)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

imi pare rau sa citesc aceasta veste rea..stiu ca ti-e greu sa pierzi un suflet drag si sa nu poti sa faci nimic  .sper ca ZUZU sa-ti aline durerea..si eu veneam repede sa va spun ca de maine voi avea un nou membru..un baietel de la DEYSEBY    :floare:   [dar m-a intristat pierderea lui ALEKU] :floare:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,102

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

aleku- imi pare rau pentru nimfa ta, e tare greu sa te desparti de un animalut.
Hristos a inviat! Aseara le-am pus cuib nimfelor, dar nu au intrat in el decat acum de vre-o 10 minute. Cred ca le place, pt ca tot bat in peretii cuibului  smile, femela tot iese din cuib si incepe sa tipe. Le-am pus si anul trecut cuib dar nimic. De atunci incontinuu ei se tot calca, dar nici un rezultat. Ma tot gandesc oare de ce, nu sunt destul de maturi, oare are femela ceva probleme? Sanatosi sunt, pana acum nu au avut probleme de sanatate. Nu stiu ce sa mai cred. Sper ca de data aceasta sa fie si rezultate.
Am vazut ca sunt puisori aici, sa va traiasca.  :pup:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

10,103

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Aleku imi pare foarte rau sad din pacate din ce am observat pasarile sunt destul de sensibile sad


Dana,sa va traiasca noul membru si sa ni-l aratati si noua  :hihi:  cred ca cei mici vor fi foarte incantati  :hihi:

- Bianca

10,104

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Zuzu de dimineata tipa in continu, ca niciodata, se pare ca ii duce lipsa si ea. am fost azi sa`i caut alta pereche, si eventual pe masura ei, dar nu am gasit decat un baietel frumos, galbui tot, dar avea 3 luni si e prea mic pentru ea. Era asa dragalas, m`a blasat vanzatoarea sa pun si mana pe el, si era asa cuminte, statea si papa in legea lui acolo tongue s-a uitat mirat la mine si a continuat sa pape. dar e prea micut.pt Zuzulina mea.

Acum ma bucur ca ea e sanatoasa, si nu pare a avea nimic ea , e tantosa si ferma, fuge prin colivie, iese , zboara, tipa, nu sta infoiata decat cand vrea sa doarma sau sa motaie.

10,105

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

aleku imi pare rau pt Riky  sad
Dana felicitari pt noul membru al familiei :pup:

:grey: Tzuki

10,106

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

va multumesc..sunt nerabdatoare sa vina ziua de maine..vreau sa vad cum reactioneaza perusii dar si copiii mei..dar nu in ultimul rand noul venit  :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,107

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

buna aleku, ne pare si noua rau pentru ceea ce ai patit.pasarile sunt atat de mici si atat de sensibile incat nici nu-ti dai seama uneori ca sunt bolnave. :cry:
am citit undeva , nu mai stiu unde ca
" nimfele isi ascund cel mai bine boala, datorita mediului lor natural pt. care au fost creeate"
de Dumnezeu.asadar, poate al tau a fost de mult bolnav si nu aveai cum sa-ti dai seama. din nou pareri de rau. :angel:

10,108

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

aleku acum am citit ca ai pierdut un sufletel atat de drag  neutral  Imi pare rau pentru tine stiu prin ce treci si e foarte greu. Sper ca tu si Zuzu sa va ajutati unul pe altul sa treceti mai departe  neutral
Dana ma bucur ca in curand vei avea un nou membru in familie. Il asteptam cu nerabdare  :bravo:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

10,109

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Aleku, m-a intristat vestea ca a murit Riky. E greu sa pierzi un animalut, dar sunt sigura ca vei gasi o pereche pentru Zuzu.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

10,110

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

akeku,imi pare rau pentru pierdere....acuma e ingeras.Faptul ca era asa molesit si infoiat a semnalat ca nu e in regula.
Dana,asteptam sosirea micului motzat.... :hug:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10,111

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

ce mult e pana maine seara!   mad      !astept si eu cu nerabdare!   wink

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,112

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

aleku,imi pare sincer rau pt. nimfa ta,noi te sustinem smile
d-na Dana,o sa aveti un nou motat?mult succes  cu el,sa se acomodeze cat mai repede in noul camin!sunt sigura,copii svs sunt nerabdatori sa-l primeasca pe motate la fel ca mama lor de altfel! smile

-Ioana-

10,113

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Aleku, imi pare rau pentru motzatul tau !
Dana,asteptam vesti!

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

10,114

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Multumesc mult de incurajari. esa asa ciudat fara el .. si Zuzu azi toata ziua a zbuyrat prin camera si a tipat asa de tare .. are un tipat asa de ciudat si de ascutit de te zgarie pe creier...nici nu prea a papat azi din ce am observat... doar a baut apa si atat. doar a ciugulit putina papadie si foarte putin din ramura de mei ...

Pe 15-20 ii voi lua pereche...

10,115

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

biancapoli wrote:

au si os de sepie si oglinda si leagan...am revenit cu pozele:


Ei asa mai merge smile parca e alta viata nu ? smile


Cat ai dat pe ea? nu e foarte mare dar oricum e MULT mai buna decat cealalta smile

- Bianca

10,116

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

am dat 120 de lei si e dubla in diametru .

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

10,117

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Dana, astept pooooooooze smile
Deci, cine e noul membru al familiei?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

10,118

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

:bd:    la mine e chiar buna    smile  multumesc in primul rand DEYSEBY  ca mi l-a oferit :pup:      :floare:      e un scumpel..dragoste la prima vedere ..eu l-am pupat pe aripa el m-a ciupit din plin smile   [din dragoste cred ..am zis ca nu-mi mai da drumul smile   ]cum au reactionat ceilalti membri ..perusele se mai uita si acum mirate si din politete i-au cedat colivia  ..[se tem de el deocamdata] ..copiii..l-am scapat aseara din mana si a zburat spre deliciul celor mici [care topaiau de mama focului]..au adormit bucurosi ca au pus si ei mana pe codita :k:                 nu a primit inca un nume .m-a sasait aseara ..a dormit in colivie cu fetele ..le-am lasat portita deschisa ..acum in timp ce scriu sta pe perdea..a iesit singur si a zburat sus :nimfa:   voi pune poze dar mai tarzior un pic.. :heart:

Adaugat: 04-05-2011 06:41

a mancat un pic de out ..pe dulap are la alegere jucarii[de-ale copiilor] tongue

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,119

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ce frumos este,ai grija de el da?  hmm

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

10,120 (edited by dana1 04-05-2011 11:00)

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

sigur ca voi avea grija ..doresc intai sa treaca de perioada acomodarii ..e cam trist si se sperie de perusi desi a mancat odata cu ei..fiul meu l-a numit TIMI    :grey:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,121

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

vaaai,mai ca mi-as lua si eu  :heart:  sunt superbi,doar ca sunt cam sensibile,altfel mi-as fi luat de mult o nimfa  :heart:

- Bianca

10,122

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

cucu-bau..m-am ascuns.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

10,123

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Ce scump poate fi smile Sa va traiasca D-na Dana,e suuuperb  :heart:

- Bianca

10,124

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

Dana sa-ti traiasca noul membru al familiei, e un scump  :heart:  :heart:

:grey: Tzuki

10,125

Re: Despre nimfe - Nymphicus hollandicus

de-acum am motatul meu pe care sa-l pup ..nu m-a mai ciupit azi   tongue

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: