1

Topic: Discutii despre Concurs

Aici putem discuta toate aspectele concursului. Va rog inca o data sa nu comentati la topicul concursului propriu-zis, este in avantajul concurentilor ca acolo sa se gaseasca numai desenele. smile Va multumesc!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

2 (edited by luky-muky 14-06-2009 19:29)

Re: Discutii despre Concurs

putem incepe in orice zi sa punem desnele?Bineinteles pana pe 30 iunie

I love animals :heart:

3

Re: Discutii despre Concurs

Multumim , Latifa !

Adaugat: 14-06-2009 20:30

luky-muky wrote:

putem incepe in orice zi sa punem desnele?Bineinteles pana pe 30 iunie

Sigur, puteti incepe de acum, am sa adaug imediat si in regulament amanuntul asta smile.

Adaugat: 14-06-2009 20:35

Latifa , va trebui sa le postam deodata pe toate ??????????

Adaugat: 15-06-2009 08:22

Pretty_Alexandra wrote:

Latifa , va trebui sa le postam deodata pe toate ??????????

Da, toate odata. In acest fel va fi clar ale cui sunt si nu ne vom intinde cu foarte multe mesaje. Votantii se vor putea uita deodata la toate desenele unui participant, fara sa fie nevoie sa le caute printre alte mesaje.

Adaugat: 15-06-2009 10:36

Multumesc:merci:

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

4

Re: Discutii despre Concurs

Alexandra nu asa, trebuie sa pui intr`un mesaj amandoua desenele tale, nu trei poze facute la un desen puse in mesaje diferite. tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

5

Re: Discutii despre Concurs

hmm:(:|Ok ! Ok !

Adaugat: 15-06-2009 13:09

Latifa poti sterge cele 2 mesaje ale mele , sau chiar 3 acum ??? Scz de greseala !

Adaugat: 15-06-2009 13:10

Pretty_Alexandra wrote:

Latifa poti sterge cele 2 mesaje ale mele , sau chiar 3 acum ??? Scz de greseala !

Le las asa, mesajele sunt unul dupa altul si merge.

Adaugat: 15-06-2009 13:13

Latifa wrote:
Pretty_Alexandra wrote:

Latifa poti sterge cele 2 mesaje ale mele , sau chiar 3 acum ??? Scz de greseala !

Le las asa, mesajele sunt unul dupa altul si merge.

Multumesc muuuuult de tot ! De-asta imi place mie de tine :pup:

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

6

Re: Discutii despre Concurs

Latifa, putem avea surse de inspiratie? Adica sa ne luam dupa ceva.Eu am talent dar la capitolul imaginatie chiar stau prost.
Alta intrebare: am facut un desen cu un calut,  :bravo: insa e portret si nu mi`a ajuns pe foaie sa`i fac mai mult din gat, astfel incat nu am unde sa`i pun zgarda cu medalionul.Pot sa scriu numele "Latifa" undeva pe foaie? :wis:

>>>>Alexandra<<<<

7

Re: Discutii despre Concurs

fa-i un cercel din ala la ureche si scrii acolo un "L" :k: si eu stau prost la capitolul imaginatie smile asa ca ma iau dupa poze cu animalutele mele big_smile , eu o sa pun mai tarziu ca acum chiar nu am timp sa desenez sad si nici sa stau ff mult pe forum sad chiar daca sunt online am treaba la pc.Scoala asta mad nici in vacanta nu stau si eu linistita mad :ill:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

8

Re: Discutii despre Concurs

OBlonda wrote:

Latifa, putem avea surse de inspiratie? Adica sa ne luam dupa ceva.Eu am talent dar la capitolul imaginatie chiar stau prost.
Alta intrebare: am facut un desen cu un calut,  :bravo: insa e portret si nu mi`a ajuns pe foaie sa`i fac mai mult din gat, astfel incat nu am unde sa`i pun zgarda cu medalionul.Pot sa scriu numele "Latifa" undeva pe foaie? :wis:

Da, puteti avea surse de inspiratie (dar totusi nu copiat cu foaia de calc smile ). Ar fi fost de preferat sa aiba totusi medalion, asa stabilisem pentru toata lumea. Vezi pe unde il inghesui pe acolo smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

9

Re: Discutii despre Concurs

Nu am cum sa copii cu foaia pe monitor pentru ca am laptop si are ecran cu plasma din aia sau cristale smile Nici nu ma gandisem la asta.Medalionul chiar nu am unde sa il pun..daca vrei iti trimit desenul si`mi dai tu o idee... neutral
De exemplu, vreau sa desenez si`un papagal, evident ca nu am cum sa`i pun zgarda cu medalion ca as strica desenul.Si la calut daca il inghesui, nu se mai intelege nimic si stric tot desenul.(oricum, cal cu zgarda.. hmm , sau pasari, sau soareci smile )Daca l`ai vedea, ti`ai da seama...
As putea scrie jos, intre bot si gat "Latifa", dar asta depinde de cum zici tu, daca am voie sau nu..

>>>>Alexandra<<<<

10

Re: Discutii despre Concurs

mai pune o coala si fa acolo cu zgarda big_smile .Vrei sa spui ca nu ai mai vazut niciodata pasari in ham, sau hamsteri? smile din cate am vazut eu pe niste site`uri exista ham pt hamsteri si rozatoare sa te plimbi cu ele pe strada, asa ca nu se stie niciodata ce urmeaza smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

11

Re: Discutii despre Concurs

OBlonda wrote:

Nu am cum sa copii cu foaia pe monitor pentru ca am laptop si are ecran cu plasma din aia sau cristale smile Nici nu ma gandisem la asta.Medalionul chiar nu am unde sa il pun..daca vrei iti trimit desenul si`mi dai tu o idee... neutral
De exemplu, vreau sa desenez si`un papagal, evident ca nu am cum sa`i pun zgarda cu medalion ca as strica desenul.Si la calut daca il inghesui, nu se mai intelege nimic si stric tot desenul.(oricum, cal cu zgarda.. hmm , sau pasari, sau soareci smile )Daca l`ai vedea, ti`ai da seama...
As putea scrie jos, intre bot si gat "Latifa", dar asta depinde de cum zici tu, daca am voie sau nu..

Ma referisem la copierea cu foaie de calc = Hartie translucida obtinuta prin macinarea fina a pastei de hartie, folosita la executarea desenelor in tus, pentru a fi apoi copiate pe hartie heliografica (ozalid). 2. Copia pe hartie de calc a unui desen (dexonline.ro) smile
In fine, pune unde vrei pe foaie "Latifa" sau litera "L"...

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

12

Re: Discutii despre Concurs

una e ham,si alta e zgarda.chiar nu am cum sa pun unei pasari zgarda sau ham.ar strica toata poza...Tu ai vazut desenul  meu, nu pot sa`l refac ca e mult de munca... hmm

>>>>Alexandra<<<<

13 (edited by snow 16-06-2009 08:57)

Re: Discutii despre Concurs

OBlonda wrote:

una e ham,si alta e zgarda.chiar nu am cum sa pun unei pasari zgarda sau ham.ar strica toata poza...Tu ai vazut desenul  meu, nu pot sa`l refac ca e mult de munca... hmm

la pasare poti sa ii pui un inele frumos la picior,iar la cal poti sa ii faci o placuta numerica la urechie.

14 (edited by OBlonda 16-06-2009 09:42)

Re: Discutii despre Concurs

si medalionul care trebuie sa fie mare, il pun la piciorul pasarii? Am desenat si pasarea si e portret, nu are picioruse hmm smile
iar la cal, urechile sunt in susul foii,mi`a incaput tot capul pe foaie, la extremitati...nu m`am gandit si unde pun medalionul.La calut am rezolvat problema,sa vedem la pasare...

>>>>Alexandra<<<<

15

Re: Discutii despre Concurs

Ai putea sa ii faci un medalion mai larg la pasare sau altceva , nu stiu !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

16

Re: Discutii despre Concurs

atunci il pui in cioc

17

Re: Discutii despre Concurs

am facut asta inainte sa citesc ce ai zis snow, am fost in acelasi gand.I`am pus medalionul in cioc :bravo:
Mai vreau sa mai fac un desen dar nu stiu ce animalut.. hmm

Adaugat: 16-06-2009 12:55

Latifa wrote:
OBlonda wrote:

Nu am cum sa copii cu foaia pe monitor pentru ca am laptop si are ecran cu plasma din aia sau cristale smile Nici nu ma gandisem la asta.Medalionul chiar nu am unde sa il pun..daca vrei iti trimit desenul si`mi dai tu o idee... neutral
De exemplu, vreau sa desenez si`un papagal, evident ca nu am cum sa`i pun zgarda cu medalion ca as strica desenul.Si la calut daca il inghesui, nu se mai intelege nimic si stric tot desenul.(oricum, cal cu zgarda.. hmm , sau pasari, sau soareci smile )Daca l`ai vedea, ti`ai da seama...
As putea scrie jos, intre bot si gat "Latifa", dar asta depinde de cum zici tu, daca am voie sau nu..

Ma referisem la copierea cu foaie de calc = Hartie translucida obtinuta prin macinarea fina a pastei de hartie, folosita la executarea desenelor in tus, pentru a fi apoi copiate pe hartie heliografica (ozalid). 2. Copia pe hartie de calc a unui desen (dexonline.ro) smile
In fine, pune unde vrei pe foaie "Latifa" sau litera "L"...

Nu am inteles nimic din ce ai zis acolo smile smile Am reusit sa strecor medalioanele pe acolo, la calut l`am pus langa gat, iar la papagal, in cioc :k:

>>>>Alexandra<<<<

18

Re: Discutii despre Concurs

OBlonda wrote:

Nu am inteles nimic din ce ai zis acolo smile smile Am reusit sa strecor medalioanele pe acolo, la calut l`am pus langa gat, iar la papagal, in cioc :k:

smile Eu cand eram la scoala (ce-i drept acum multi ani sad ), cand aveam de facut desene si nu ma descurcam, luam o foaie de hartie de calc, o suprapuneam peste un desen dintr-o carte sau revista si copiam conturul si detaliile desenului pe aceasta hartie de calc (hartia asta este foarte transparenta). smile Probabil ca acuma nici nu mai exista calc, habar n-am :wis:
Later edit: adica se folosea la scoala tipul asta de hartie, nu numai la desenul artistic ci si la desen tehnic

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

19

Re: Discutii despre Concurs

am zuzit de asaceva,si noua ne-a zis doamna sa facempe cartie de calc un desen pe care trebuia sa-l copiem din cartea de geografie,a spus cae mai usor.

I love animals :heart:

20

Re: Discutii despre Concurs

OBlonda wrote:

am facut asta inainte sa citesc ce ai zis snow, am fost in acelasi gand.I`am pus medalionul in cioc :bravo:
Mai vreau sa mai fac un desen dar nu stiu ce animalut.. hmm


tigu, zebra, sarpe, elefant, camila, hipopotam, orice insecta, soparla...etc. Lista poate continua big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

21

Re: Discutii despre Concurs

Latifa wrote:
OBlonda wrote:

Nu am inteles nimic din ce ai zis acolo smile smile Am reusit sa strecor medalioanele pe acolo, la calut l`am pus langa gat, iar la papagal, in cioc :k:

smile Eu cand eram la scoala (ce-i drept acum multi ani sad ), cand aveam de facut desene si nu ma descurcam, luam o foaie de hartie de calc, o suprapuneam peste un desen dintr-o carte sau revista si copiam conturul si detaliile desenului pe aceasta hartie de calc (hartia asta este foarte transparenta). smile Probabil ca acuma nici nu mai exista calc, habar n-am :wis:
Later edit: adica se folosea la scoala tipul asta de hartie, nu numai la desenul artistic ci si la desen tehnic

Gata, acum am inteles smile Hartia pe care le`am facut e groasa, nu stiu de care e pentru ca avea pe margini gauri perforate dar se pot rupe, din asta am gasit prin casa tongue

>>>>Alexandra<<<<

22

Re: Discutii despre Concurs

eu nu prea vreau sa-mi pun desenele ca sunt urate :cry:

I love animals :heart:

23

Re: Discutii despre Concurs

de ce zici asta? eu nu cred ca sunt urate,asta vom hotara noi, dar eu cred ca or sa fie frumoase.Fii optimista! :pup:

>>>>Alexandra<<<<

24

Re: Discutii despre Concurs

exact.SI mie imi plac ff mult :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

25

Re: Discutii despre Concurs

o salepun(cred) cand o sapunamai multi :wis:

I love animals :heart: