51

Re: Hamsteri sirieni

hamsterii sirieni nu accepta niciun fel de comanie, doar in perioada imperecherii cateva ore femela accepta masculul... sunt rai :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

52

Re: Hamsteri sirieni

iloveamals wrote:

si eu as fi crezut la fel :pls: eu am un puiut fara piciorus, nush de ce nu are, presupun ca i l-a mancat vivi poate ca era piciorul rupt sau asa ceva hmm

yikes cum asa,saracutul,pe ala nu cred ca o sa til ia cineva cred ca o sa ramai cu el,dar totusi sper sa il ia cineva bafta :k:

I love animals :heart:

53

Re: Hamsteri sirieni

luky-muky wrote:

acum ei sunt despartiti stau in custi diferite,si mama le va cumpara custi speciale pentru hamsteri cu roata si de toate,acum nule pot pune roatA CA SAR DIN ACVARIU SI II PIERD sad CASUNT FOARTE ACTIVI se ascund in dulap sub pat si in multe alte locuri mici

si vivi iese mereu din cusca smile e imosibil sa nu iasa ea de acolo la lasarea serii smile si inca nu am pierdut-o, dar ea e obisnuita cu un spatiu ff mare si din cauza asta nu o pierd, sta in fiecarea seara, pana ma culc eu prin 3 camere(camera mea, camera unde am pc-ul si un hol unde ii tin ziua)

Adaugat: 08-05-2009 18:25

luky-muky wrote:

yikes cum asa,saracutul,pe ala nu cred ca o sa til ia cineva cred ca o sa ramai cu el,dar totusi sper sa il ia cineva bafta :k:

nu-l dau pt ca e fetita si va sta cu mama ei big_smile si chiar daca era baietel il pastram pt ca daca e sa pateasca ceva mai bine moare la mine decat la altii, macar stiu ca e in siguranta si ca nu isi bate nimeni joc de el ca e schiop :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

54

Re: Hamsteri sirieni

bravo :bravo: bine faci,ca sunt multi oameni care isi bat joc de bietele animale

I love animals :heart:

55 (edited by iloveanimals 08-05-2009 17:32)

Re: Hamsteri sirieni

si oricum nu stiu daca dau vreunul smile o sa raman cu 2 fete si un baiat wink ca doi ii dau colegei care mi-a dat baietelul big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

56

Re: Hamsteri sirieni

adica nu dai nici unul? si unde ii ti ca o sati trebuiasca o gramada de custi ca masculii se tavalesc(se bat) si femelele la fel,si daca pui mascul si femela se imperecheaza

I love animals :heart:

57

Re: Hamsteri sirieni

nu sunt sirieni tongue i traiesc in colonii in salbaticie big_smile si masculii sunt mai prietenosi decat femelele big_smile o sa am 3 fete (si cu vivi) si un baietel, baietii mai put asa ca e mai bine unu smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

58

Re: Hamsteri sirieni

ce nume le dai la puiuti? smile

59

Re: Hamsteri sirieni

Mai pun o fotografie cu Puky ca Piky nu sta locului abia l-am putut fotografia pe Puky ca e mai cuminte smile

I love animals :heart:

60 (edited by iloveanimals 22-05-2009 17:58)

Re: Hamsteri sirieni

Sandryta wrote:

ce nume le dai la puiuti? smile

mai am doi baietei pe unu il cheama Doby iar pe celalalt Zeghi big_smile

luky muky tare frumos Puky :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

61

Re: Hamsteri sirieni

Mi-ai spus pe mess ca tie iti place mai mult de Puky dar de ce?Tuturor le place de Puky mai mult decat de Piky ce are el asa de special

I love animals :heart:

62

Re: Hamsteri sirieni

e paros smile :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

63

Re: Hamsteri sirieni

si lu tata tot de Puky ii place

I love animals :heart:

64

Re: Hamsteri sirieni

mai pune poze si cu piky sa o mai vedem si pe ea :angel: dar tot puky ramane preferatul meu :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

65

Re: Hamsteri sirieni

nu sunt foarte clare ca nu prea sta la fotografiat

Adaugat: 22-05-2009 19:32

de fapt ea nu sta locului nici o clipa,nici macar cand doarme si atunci da din picioruse cred ca o data am sa o filmez si am sa pun pe site sa va amuzati si voi de ea tongue cum da din picioruse,o data sa trezit din somn(cred) si mergea dar avea ochisorii inchisi :nani:

Adaugat: 22-05-2009 19:33

In prima fotografie sa bagat intr-o cutie pe care am primit-o de pasti plina de bomboane,in a doua dormea iar ina treia citea smile

I love animals :heart:

66

Re: Hamsteri sirieni

ce fata desteapta :einstein: citeste deja carti :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

67

Re: Hamsteri sirieni

da e desateapta rau stie Colt Alb pe derost tongue

Adaugat: 22-05-2009 19:37

Am o veste rea trebe sa o dau pe Piky am si gasit stap[an osa mearga in judetul cluj in orasul Dej la un neam de-al meu :cry:

I love animals :heart:

68

Re: Hamsteri sirieni

de ce nu te rogi de parinti sa o pastrezi? sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

69

Re: Hamsteri sirieni

persoana despre care vorbesc are un baietel care iubeste foarte mult animalele si ma rugat sa il dau cai place mult de el,simamaa spus cami ia altul dar eu o iubesc pe Piky :cry:

I love animals :heart:

70 (edited by Misu85 23-05-2009 17:57)

Re: Hamsteri sirieni

da  toata  puterea sa  nu o dai, tre sa   vb cu ai tai

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

71

Re: Hamsteri sirieni

Incearca sa vb cu ai tai...sunt o gramada de hamsteri pe care copilul poate sa-si ia neutral Da tot ce ai mai mult sa o pastrezi.

Adaugat: 23-05-2009 22:32

ce ai mai facut cu Piky?

Love animals!!!

72

Re: Hamsteri sirieni

Nu pot sasi conving imi pare foarte rau dar nu pot :cry:

I love animals :heart:

73

Re: Hamsteri sirieni

nu-i lasa sa ti-o ia stiu cum e :cry: :cry: :cry:


fa totul ca sa nu ti-o ia


PS:am trecut si eu prin asta si am luat-o inapoi nu puteam fara ea chiar daca imi luase alta eu pe ea o voiam fiecare animal e special in felul sau! :k: :angel:

- Bianca

74

Re: Hamsteri sirieni

sper sa uite ca vrea sa o ia si sa mi-o lase mie ca o iubesc nespus de mult,vad ca nu a mai spus nimic ca mai vrea sa o ia,si nici nu a mai luato in mana,poate nu o mai ia pentru ca nu il lasa nevasta,si sper din suflet asta

Adaugat: 25-05-2009 21:18

nu am reusit :cry: tot trebe sa o dau :cry: o sami fie dor de ea sad

I love animals :heart:

75 (edited by NokiGP 28-05-2009 13:45)

Re: Hamsteri sirieni

Imi pare rau pentru tine :cry: Incearca sa ii convingi pe ai tai...adica vreau sa spun (scuze daca zic ceva rau) ca nu e normal sa o ia pe Piky:adica e a ta hmm In locul tau eu nu as putea sa  las pe cineva sa-mi ia hamsterita mea...as face tot posibilul si nu prea cred ca m-ar obliga smile

Love animals!!!