26

Re: Hamsteri sirieni

heh...pai imi place...

Love animals!!!

27 (edited by Yaya 01-05-2009 06:58)

Re: Hamsteri sirieni

Ce draguta e hamsterita ta :X si eu am doi hamsteri sirieni..
La mine la inceput nu a fost numai problema cu sexul lor, ci si ce fel de hamsteri sunt..o vreme am crezut ca is pitici nustri-cum.. dar dupa ce au ajuns la 14 centimetrii am intrat la banuieli smile)
Ma rog..is foarte draguti..si daca iti petreci timpul cu ei devin foarte sociabili...am vazut asta la ai mei.. cu baietelu stau mai mult pentru ca e foarte dragalas si jucaus si e al meu smile) .. iar hamsterita e mai retrasa pentru ca nu ma joc asa de mult cu ea...e grasuta si uneori pute..plus ca nici nu am cand sa ma prea joc cu ea ca mai tot timpu doarme.
Acum am o problema cu hamsterelu..am observat ca o unghie ia crescut foarte mare si i se intoarce sub picior...cred il si doare deoarece uneori merge ciudat...pot sa io tau? nu stiu daca e voie...dar ma gadensc ca e voie avand in vedere ca si ei si le mai rupe big_smile

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

28

Re: Hamsteri sirieni

banuiesc ca poti sa i-o tai wink , dar mare grija, fiecare unghie are o vena care se intinde pana aproape de varf, cand vrei sa o tai tine in lumina unghia(lumineaza cu o lanterna) ca sa poti vede vena aceia si sa nu o tai, daca ai taiat-o , din unghie va tasnii sange...nush ce sa iti recomand, dar la papagali se foloseste pudra cicatrizanta sau faina...cred ca sunt bune si pt hamsteri hmm , ai grija ca pudra sa nu ajunga pe piele....

sper sa te descuci :pup:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

29 (edited by biancadumi 01-05-2009 14:02)

Re: Hamsteri sirieni

am  si eu o intrebare de cate ori are voie sa fete hamsterita sirian

- Bianca

30

Re: Hamsteri sirieni

biancadumi wrote:

am  si eu o intrebare de cate ori are voie sa fete hamsterita sirian

maxim doua nasteri consecutive smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

31

Re: Hamsteri sirieni

Ca o simpla curiozitate........se poate taia blana hamsterilor sirieni?

I love animals :heart:

32

Re: Hamsteri sirieni

luky-muky wrote:

Ca o simpla curiozitate........se poate taia blana hamsterilor sirieni?


nuuu yikes nici vorba...sa nu faci asa ceva....poti doar sa o piepteni wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

33

Re: Hamsteri sirieni

eu nu vreau sa io tai doar am intrebat din curiozitate ca ma gandam ca poate unora nu le place blana mare si ma gandeam ca se taie

I love animals :heart:

34

Re: Hamsteri sirieni

aaa, ok big_smile

apropo...ce-ti mai fac puiutii? mai ai poze cu ei? big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

35

Re: Hamsteri sirieni

nu mai am puiuti sad ia tinut aproape o saptamana si ia mancaT :wow: eram asa de suparata ca ia tinut si nu am mai pus mana pe ea si nici nu ma-am mai uitat la ei si tot ia mancat sad da lasa ca o sa mai am eu puiuti peste luna cam asa o imperechez cu un alt mascul

Adaugat: 08-05-2009 17:52

a da si am vazut fotografii cu puiutii tai sunt superbi sati traiasca ca eu nu am norocul tau

I love animals :heart:

36

Re: Hamsteri sirieni

de ce un al mascul? puky ce are? ei se cunosc de mult timp si nu are nimic :pup: sau sunt frati? :wow:

Adaugat: 08-05-2009 17:54

luky-muky wrote:

a da si am vazut fotografii cu puiutii tai sunt superbi sati traiasca ca eu nu am norocul tau

merci mult :pup:
si imi pare rau sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

37

Re: Hamsteri sirieni

pai da sunt frati din pacate eu ma gandeam ca nu o sa se imperecheze

I love animals :heart:

38

Re: Hamsteri sirieni

in lumea hamsterilor nu exista legi pentru imperechere big_smile ei fac tot in voia sortii...hamsterii sirieni sunt mai rai, ei trebuie tinuti o singura seara impreuna pana se imerecheaza, dupa imperecherea femala il va bate pe mascul, cum la batut piky pe puky smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

39

Re: Hamsteri sirieni

asta am citit si eu dar crezi ca este bine sai imperechez,la caini nu e bine,si ma gandeam ca nici la alte animale

I love animals :heart:

40 (edited by iloveanimals 08-05-2009 17:06)

Re: Hamsteri sirieni

frate si sora niciodata, nu e bine sa imperechezi rudele intre ele neutral spre binele lor o imperechezi cu un alt mascul....dar sigur sunt frati? :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

41

Re: Hamsteri sirieni

sigur.........eu prima data nu am stiut ca sunt mascul si femela cum tiam spus si tie cand iam luat............dar acum sunt 100% sigura si nu vreau sa-i imperechez unul cu altul,m-am gandit sa o duc la un prieten ca are hamster superb,si e tot sirian

I love animals :heart:

42

Re: Hamsteri sirieni

Pai si femela cu cine a avut puii prima data? Ca eu nu inteleg smile

>>>>Alexandra<<<<

43

Re: Hamsteri sirieni

cu fratele ei a avut pui dar ia mancat pe toti..............si acum nu mai vreau sai imperechez

I love animals :heart:

44

Re: Hamsteri sirieni

@OBlonda cu fratele ei...dar nu a stiut daca sunt mascul si femela, si ei s-au imperecheat smile

@luky-muky e mai bine asa :k: deabiea astept vesti :angel:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

45

Re: Hamsteri sirieni

sa vezi ca o sa fie bine si o saam si eu pui............acum vrea ea mascul cu adevarat...am citit imperecherea si are toate simtomele

I love animals :heart:

46

Re: Hamsteri sirieni

aaa...acum mi-am dat seama...atunci cand frati sunt imperecheati puii sunt bolnavi sau sterili...si piky ia mancat pt ca nu erau viabili, nu-ti fa griji nu ai stresat-o tu tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

47

Re: Hamsteri sirieni

eu ma gandeam ca din cauza mea au murit saracuti(i-a mancat piky) dar mama imi spusese inca de vreo 3 ori ca deaia ii mananca big_smile/ ca sunt frat

I love animals :heart:

48

Re: Hamsteri sirieni

Chiar asta ma pregateam sa scriu eu, iloveamals big_smile A simtit femela ca ceva nu e in regula cu puii, ca sunt bolnavi si ca nu au sanse de supravietuire, si i`a mancat! Sper ca, cu noul mascul cu care vrei sa`i faci cunostiinta, sa aiba pui sanatosi si frumosi big_smile Si in nici un caz sa  nu`l tii pe masculul celalalt, pe fratele ei, cu ea! Nici pe celalalt mascul cu care se imperecheaza! Femelele`s descurcarete, n`au nevoie de companie masculina big_smile Sunt ca noi, femeile smile

>>>>Alexandra<<<<

49

Re: Hamsteri sirieni

si eu as fi crezut la fel :pls: eu am un puiut fara piciorus, nush de ce nu are, presupun ca i l-a mancat vivi poate ca era piciorul rupt sau asa ceva hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

50

Re: Hamsteri sirieni

acum ei sunt despartiti stau in custi diferite,si mama le va cumpara custi speciale pentru hamsteri cu roata si de toate,acum nule pot pune roatA CA SAR DIN ACVARIU SI II PIERD sad CASUNT FOARTE ACTIVI se ascund in dulap sub pat si in multe alte locuri mici

I love animals :heart: