51

Re: Bichon Frise

Buna din nou ..Cristina ! E foarte bine ca esti exigenta ..numai asa vei putea avea rezultatele asteptate...Noi inca nu stim la care expo vom merge , dar la Cacib-uri sigur vom fi "pe baricade".Nu ne-ai spus insa cu ce rasa te ocupi ..bichon cumva ...? Speram deci sa ne vedem sanatosi prin tara si nu numai ...Sa auzim de bine !!!

52

Re: Bichon Frise

Am un metis de havanese acuma, luat ca mai toata lumea, dintr-un impuls, in necunostiinta de cauza. Primul lucru l-am dus cainele la alti caini si i-am facut baie.Caine nevaccinat.:D
Acuma am invatat multe, Mojo are mai un pic si face 2 ani dar in acest timp am studiat enorm  si am facut o pasiune pentru Havanese si chinologoie in general.
Deci cainele meu, urmatorul, tot havanese va fi.

In alta ordine de idei la Targoviste doa 2 frise.
Din catalog:
Frise:
Frizzlend Life Forest(din Ucraina)
Masterbullmastiff O-Tedy(neprezentat)

Rezultatele nu le stiu inca.

53 (edited by Printzesa 13-05-2009 16:20)

Re: Bichon Frise

vai dar pufuletzii din pozele de la timisoara sunt ceva de groaza de frumoshi! sa va traiasca si sa fie santoshi si sa faca pui shi mai frumoshi!

54

Re: Bichon Frise

dodo este Scnauzer pitic alb original asa stiu din cate vad:)

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

55

Re: Bichon Frise

ninfa185 deunde lai luat nu tiaiu spusce rasa este sau macarce metis

I love animals :heart:

56

Re: Bichon Frise

nu lam   luat eu, am  primit cadou de la  cineva si cel care la  luat a  fost pacalita.... dar asta e acum

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

57

Re: Bichon Frise

Buna tuturor...
Ce multi bichonei sunt pe aici ...
Pun si eu cateva poze cu Winny al meu wink
Va pup pe toti...
smile

''...cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte, pentru ca iertarea este calitatea celor puternici!''
www.facebook.com/cristian.palamaru

58 (edited by cristinasabau 18-05-2009 09:09)

Re: Bichon Frise

x3m, Winny este superb , l-am vazut live in cateva expozitii si aveti cu ce va mandri.

59

Re: Bichon Frise

Salutare tuturor bichoneilor...
Am participat la Expo CAC Lugoj din 06.06.2009 si a fost prima mea participare la Clasa Campioni unde am obtinut calificativul Excelent si titlurile: Invingator, Best of Breed, Best Male si Best of Group.
Doresc sa va pun cateva poze...
Va pup pe toti...
Winny 'Esprit De Larus'

Adaugat: 08-06-2009 11:27

Salutare tuturor bichoneilor...
Doresc sa multumesc d-nei Cristina Sabau pentru complimentele facute tongue si d-lui Cornel Lazar care pe langa stapanul meu imi acorda o foarte mare atentie!
...si doresc sa mai antrenez ceilalti bichonei sa mai scrie si ei cate ceva smile pe aici pe forum!
Va pup pe toti :pup:
Winny ''Esprit De Larus''

''...cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte, pentru ca iertarea este calitatea celor puternici!''
www.facebook.com/cristian.palamaru

60

Re: Bichon Frise

Felicitari Winny :bravo::bravo::bravo::bravo:
Si la mai mare.

61

Re: Bichon Frise

Bravo Winny ! Tine-o tot asa !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

62 (edited by x3m 11-07-2009 23:20)

Re: Bichon Frise

M-am reintors de la Expo CAC Oradea 11 iulie 2009 cu rezultate bune. Urmeaza si poze....... Va pup, Winny 'Esprit De Larus'

Adaugat: 11-07-2009 23:27

M-am reintors de la Expo CAC Oradea 11 iulie 2009 cu rezultate super bune. Am obtinut la Clasa Campioni calificativul de Excelent 1 si titlurile de CAC, Invingator, Best Dog, Best Of Breed si Best Of Group. Pun si eu cateva poze!
Va pup pe toti,
Winny ''Esprit De Larus''

''...cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte, pentru ca iertarea este calitatea celor puternici!''
www.facebook.com/cristian.palamaru

63

Re: Bichon Frise

Superbe fotografii.......Winny stapanii tai pot fi foarte mandrii de tine bravo :bravo:

I love animals :heart:

64

Re: Bichon Frise

Ce frumos e Winny :heart: :heart: ! Felicitari pt rezultate x3m! wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

65 (edited by x3m 12-07-2009 23:34)

Re: Bichon Frise

Merci mult pentru complimente ! wink
Va mai pun cateva poze de la Expo CAC Oradea 11 iulie 2009.

Va pup pe toti :pup:,
Winny ''Esprit De Larus''

''...cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte, pentru ca iertarea este calitatea celor puternici!''
www.facebook.com/cristian.palamaru

66

Re: Bichon Frise

ce frumos e winny :pup: un pupic de la mine pe boticul lui pufos :pup: :heart: Felicitari :bravo:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

67

Re: Bichon Frise

Doresc sa va spun ca m-am intors din Serbia de la un extraordinar CACIB Dog Show din localitatea Irig (26 iulie 2009), unde am fost singur care am reprezentat Romania.
Am obtinut la clasa Campioni calificativul Excelent cu titlurile CAC, Best Dog, CACIB, Best of Breed si acum sunt si Campion Serbia ! wink smile
Va pup pe toti :pup:,
Winny 'Esprit De Larus'

Adaugat: 27-07-2009 13:23

Va multumesc mult pentru complimente!
Va mai pun cateva poze de la Irig (Serbia).
Va pup pe toti :pup:,
Winny ''Esprit De Larus''

''...cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte, pentru ca iertarea este calitatea celor puternici!''
www.facebook.com/cristian.palamaru

68

Re: Bichon Frise

Buna ziua tuturor:)...am si eu o ''problema''...am primit ieri un catelus de la o femeie si..ea spune ca este bichon dar nu sunt sigur de asta...are o luna jumate..o sa atasez o poza cu Aki(numele catelului:P) si sa imi spuneti ce parere aveti...

69

Re: Bichon Frise

Aki e o scumpete,:),ar trebui neaparat sa fie bichon?Daca ar fi alta rasa sau corcitura ai fi in stare sa renunti la o asemenea frumusete de catelus?!sper ca nu...oricum sa-ti creasca si sa-ti traiasca!Am si eu un perus scump,dar nu sunt chiar sigura daca e un el sau ea big_smile o am de 4 anisori,iar narile ei sunt o nuanta de maro,pe alocuri parca se vede si ceva albastru,nu-mi pot da seama bine...ma poate ajuta cineva?va rog,mai mult pentru cultura mea generala :sol:

70

Re: Bichon Frise

nu in nici un caz...dar vroiam sa stiu:P...

71

Re: Bichon Frise

@ nescafe- in niciun caz nu este bichon, bichonii au culoarea alb, crem, gri, ar putea si curcitura, dar asta nu conteaza, important este sa fie sanatoasa. :heart:

@biancaelene- nu cred ca aici era subiectul portivit pt intrebarea ta,  tongue perusul tau este fetita. :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

72

Re: Bichon Frise

Am fost la veterinar....mi-au spus ca este corcitura intre bichon si canish;))...in fine nu asta conteaza....i-am inceput vaccinarile..si acum trebuie sa stea in casa pana le termina:( acum problema este: cum sa il invat sa faca pe balcon? ....inca o poza :">

73

Re: Bichon Frise

el e inca mic v-a face pe covor dar eu zic ca mai bine ii iei covoare absorbante sau pampersuri sa-l inveti sa faca acolo ca e mult mai usor decat pe balcon ca noapte cand nu ai balconuyl deschis va face tot pe covor asa ca mai bine sa faca pe covor absorbant sau pe pampers,si sa-ti spun si cum poti sa-l inveti(asa l-a invatat verisoara mea pe cainele ei) cand vezi ca vrea sa faca il duci acolo la covor absorbant(sau pampers) si il lasi pe el pana face iar mirosul acela il va atrage de fiecare data cand vrea sa faca

I love animals :heart:

74

Re: Bichon Frise

luky-muky wrote:

el e inca mic v-a face pe covor dar eu zic ca mai bine ii iei covoare absorbante sau pampersuri sa-l inveti sa faca acolo ca e mult mai usor decat pe balcon ca noapte cand nu ai balconuyl deschis va face tot pe covor asa ca mai bine sa faca pe covor absorbant sau pe pampers,si sa-ti spun si cum poti sa-l inveti(asa l-a invatat verisoara mea pe cainele ei) cand vezi ca vrea sa faca il duci acolo la covor absorbant(sau pampers) si il lasi pe el pana face iar mirosul acela il va atrage de fiecare data cand vrea sa faca

Multumesc mult smile...asa o sa fac. abia astept sa scap de perioada asta sa il pot scoate afara wink):D

75

Re: Bichon Frise

succes sper sa mearga si la tine.....ai un catel superb sa-ti traiasca multi multi ani :pup:

I love animals :heart: