1

Topic: Cum arata cusca animalutzului vostru?

M-am gandit ca ar fi interesant sa ne aratam reciproc custile animalutzelor noastre big_smile

2

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

cusca animalutului meu nu e prea grozava sad el doar doarme acolo atat big_smile in rest toata ziua sta prin pat :ironic: manaca dn mana... iar daca il pun in cusca turbeaza smile nu suporta sa stea acolo smile isi varsa nervi pe bucata de lemn pe care o are in cusca big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

3

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

hai sa punem si poze  eu nu am inca dar voi face :k:

4

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

nici eu nu am inca poze dar voi face big_smile :k:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

5

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

bine ca ati deschis subiectul asta....iepura mea tocmai are cusca noua, seamna cu un tanc smile). E cusca unde mananca. Jumatate de ora dupa ce i-am adus-o i-a fost frica de ea, numai o mirosea, si dintr-o data o vad inauntru fericita big_smile
Mai are inca o cusca de voiaj in care nu prea mai incape din pacate.
Nu am poze acum, dar o sa postez.

6 (edited by misaboy666 08-03-2009 17:45)

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

asa e cusca mea.am 2 la fel sunt foarte multumit de ele.
momentan am facut comanda pentru platforma,sticla de apa si roata de la ferplast.sa le redecorez:D

aici moartea e in scopul vietii

7

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

in prima poza asa arata cusca lu' vivi inaite sa ii iau rotita big_smile in a doua poza e dupa ca i-am luat rotita big_smile iar in a treia poza asa arata acum big_smile
nu e ea cine stie ce minunatie dar vivi se simte bine acolo big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

8

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Acvariul nu e acoperit cu nimic???Nu scapa hamsterul???Te intreb pentru ca al meu e maestru al evadarilor: are cusca acoperita si chair si asa daca nu ii blochez "acoperisul" tot reuseste el sa scape. :ironic:

9

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

nu are nimc deasupra acvariului big_smile si nu scapa wink) o data am avut o scarita unde ajungea la un al etaj si se ducea acolo sus, iesea din acvariu se catara pe marginea patului si m trezeam k el pe la capul meu smile e bine ca venea la mine si il simteam ca altfel puteam sa il strivesc big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

10

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

nici ai mei nu scapa din acvariu si e la fel ca a lui iloveanimals , iloveanimals cusca e facuta de voi nui asa?

I love animals :heart:

11

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Si eu am custi ca cea din poza lui misaboy si la porcusor si la hamster(la porcusor e mai mare si putin altfel).
O sa pun si poze in curand cred.

12

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

luky-muky wrote:

nici ai mei nu scapa din acvariu si e la fel ca a lui iloveanimals , iloveanimals cusca e facuta de voi nui asa?

acvariul il am de mult de la o matusa care avea si ea hamsteri si dupa ce i-a murit mi la dat mie big_smile nush daca e facut de ei sau e cumparat...cred ca este cumparat ca a mai avut si pestisori in el big_smile

Adaugat: 09-03-2009 19:05

LovePets wrote:

Si eu am custi ca cea din poza lui misaboy si la porcusor si la hamster(la porcusor e mai mare si putin altfel).
O sa pun si poze in curand cred.

atunci asteptam :angel:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

13

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Pun si eu o foto cu cusca hamsterilor mei e putin cam mica dar trebe sa cumpar alta si inca nici rotita nu am ca mama a avut treaba dar ii destul ca ii obosesc eu smile Acvariu l-am primit de la o prietena si e facut de mama ei lipit cu silicon se simt minunat in ea pentru ca e mai mare decat fosta in care statea impreuna cu mama lor

I love animals :heart:

14

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

e draguta tongue dar daca ai pune cusca invers ar avea mai mult loc tongue si punele talaj lor le place sa se ascunda big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

15

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Cusca cea noua

Adaugat: 24-03-2009 16:28

din lateral

16

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

marina wrote:

Cusca cea noua

E super frumos iepurasul dar aia e mia mult un patut.Sa-ti traiasca.

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

17

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4599.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4269.jpg
acum are alta casuta..mai confortabila sper....voi face alte poze
mi se pare acvariul cam mic....intentionez sa pun langa alt vas...sa se poata plimba Caisa.legatura intre cele doua o voi face cu un furtun:D.deocamdata suntdoar la stadiul de proiect.:/

Adaugat: 27-09-2009 22:44

asa arata acum casuta Caisei
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF6126.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF6131.jpg

18

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

http://community.webshots.com/user/Gabriela094
Aici este si cusca,si tarcul...
Pupici :heart:

Gabriela

19 (edited by gaby354 12-10-2009 19:28)

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

super dar nu inteleg de ce unii oamenii pun hamsterii in acvariu acvariul este pt pesti nu poata sa le puna o cusca speciala pt hamsteri????

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

20

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

gaby354 wrote:

super dar nu inteleg de ce unii oamenii pun hamsterii in acvariu acvariul este pt pesti nu poata sa le puna o cusca speciala pt hamsteri????

Acvariu si custile din platic fara gratii, sunt mult mult mai bune pt hamsteri decat cele cu bare. !
Custile cu bare sunt foarte periculoase, deoarece hamsterul roade barele si face infectii la dinti si gingiile, isi poate prinde capul intre bare  si multe altele, si in plus de asta tot talajul sa-u se impanzie prin casa.
Custile tip acvariu nu prezinta niciun pericol dar trebuiesc spalate saptamanal si in fiecare zi scos capacul pt ca hamsterul sa primeasca mai mult aer curat.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

21 (edited by abby11 24-10-2009 12:34)

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

foarte frumoase casute!
a noastra este cu grilaj
albastra si  avem si etaj o sa punem poze diseara

22 (edited by irinuca 26-11-2009 13:27)

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

eu nu am capac....deci e aerisita caisa

23

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

iata cusca fetei mele.

24

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Wow!
Este foarte frumoasa si spatioasa!
Felicitari!

Gabriela

25

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

pun o poza cu cusca lui Snowy :heart:

- Bianca