51

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

maaaama! ce vila! sa o folosesca sanatoasa!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

52

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Cusca Printului meu arata cam asa big_smile  smile  Mi se pare in regula :k:

53

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

cusca porcusorilor mei (sunt de vanzare)este una simpla .mie mi se pare o cusca in regula.ce spunteti??

54

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

nu,nu este o cusca in regula pentru niste porcusori de guineea ,cusca este carosata,si nu e destul ventilata ...una "in regula" este una cu gratii wink smile

- Bianca

55

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

aia ii de hamsteri eu am de porcusori

56

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Gresit,cusca cu gratii e mai mult pentru rozatoarele mai mari,la un porcusor cusca trebuie de minim 50 cm,la 2 minim 1m wink cea ce la tine nu e...so...cusca nu e potrivita pentru porcusori,sincer wink

- Bianca

57

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Vlad, imi cer scuze ca intervin, dar trebuie sa ii dau dreptate Biancai. Multi dintre noi stiu ca pentru vanzatori/comercianti cel mai important este ca marfa sa se vanda. Un ambalaj frumos, cateva culori tipatoare (sau frumoase, vesele, deschise) si o descriere a "fantasticului" produs ("Este un produs exceptional!"; "Este recomandata o astfel de cusca pentru ca astfel animalul nu poate imprastia talasul, nu-l trage curentul, etc!") pot convinge persoanele neimformate sa cumpere o astfel de cusca. Dar ea nu este buna. De ce? Nu permite o aerisire corespunzatoare, se pot dezvolta mult mai repede boli (de piele, in general). Prin aceasta izolare porcusorul poate deveni chiar mai fricos, deoarece nu poate percepe foarte bine zgomotele exterioare. Din momentul in care ti-ai luat aceste animalute, ti-ai asumat o responsabilitate in plus de care ar trebui sa fii constient. Ai datoria ca, pana le vinzi, sa le oferi un camin primitor si o ingrijire corespunzatoare.
Cusca recomandata pentru porcusorii de guineea este cea cu tavita si gratii laterale, se asigura o ventilatie corespunzatoare, este mai practica si mai usor de spalat.
Uite, la pagina 2 (aici: http://www.4animale.ro/forum/topic283-cum-arata-cusca-animalutzului-vostru-p2.html) poti vedea exemple de custi la pozele puse de mine.
Daca te intereseaza, viziteaza aceste pagini:
http://www.gemon.ro/faq3.htm#cage
http://www.gemon.ro/ingrijirea2.htm
http://www.gemon.ro/ro.htm - Ar fi bine sa lasi pe un biletel acest site si viitorilor stapani ai porcusorilor tai, sunt sigura ca le va fi de folos.
Imi cer scuze de off-topic.

Gabriela

58

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Buna! Eu sunt noua pe aici. swanheart imi place cusca ta. presupun ca si hamsterului ii place mult.
cusca lui Furnica(hamsterul meu) e destul de ok cred eu, are un etaj, are rotita si 2 tuburi,adapatoare,hranitoare si mult rumegus.
o sa pun si poze poate azi sau maine. :hamster:

Adaugat: 28-12-2010 10:46

am venit cu poze!! :
sa imi spuneti va rog daca e ok cusca, sau daca ii lipseste ceva.

Animalutele mele: 1 :hamster: - Furnica , 2 :caine: - Toto si Mira, 1 :pisica: -Puki,  si 1 :tzest: - Frankie.

    :heart: I love animals. :heart:

59

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

In mare parte,este ok cusca,eventual daca ii poti face loc de o casuta unde sa doarma ? :S

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

60

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

uitati si cusca iepurilei mele

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

61

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

cusca hamsterului meu :d

62

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

cusca lui Mandy (foto 1 ) si cusca lui Rufus (foto 2,3,4,5)

Adaugat: 09-02-2011 20:57

cusca lui Oki si Gifty smile

- Bianca

63

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

ce custi frumoase
:heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

64

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Noua cusca a porcuosorilor mei smile

Maine ii instalez in ea si am sa fac multe poze smile

Adaugat: 22-03-2011 22:21

Cusca porcutilor big_smile

- Bianca

65

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Glumesti nuu??  smile Bianca ce ai tu acolo e de vis. :heart: Bravo. :heart:  :heart:  :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

66

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Nu glumesc  smile  mersi  :pup:  Maine fac poze cu ei inauntru  :sanatate:

- Bianca

67

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Tu ai facut cusca?Daca nu,de unde ai luat-o?
Soooper :k:  :bravo:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

68

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Nu eu am facuto smile mi-au facuto niste tamplari  smile

- Bianca

69

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Splendida cusca porcusorilor ,FELICITARI :bravo:

70

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Multumesc  :pup:  :sanatate:

Adaugat: 29-03-2011 20:38

Cusca fetitelor mele de robo smile

- Bianca

71

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

E super tare!

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

72

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Mersi smile  :pup:

- Bianca

73

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

vreau sa-mi iau un (poate doi) porcusori de guineea....si daca are cineva sa-mi arate si mie o poza cu cusca? Va rog....habar n-am cum e face(si ma gandesc ca nu-i chiar ca la hamsteri)

74 (edited by biancadumi 08-07-2011 23:17)

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

Buuun smile in primul rand neapaprat doi de acelas sex smile cusca? hmm pai tocmai ce am facut alaltaieri o cusca pentru 3 din purcelusii mei smile uite asa e,e din coroplast si ca grilaj am folosit un tarc din
Hornbach smile

Si i-am facut si un etaj din coroplast smile si au spatiu berechet  :hihi:

Adaugat: 09-07-2011 00:16

Si o poza cu cusca fara etaj (azi am facut etajul) smile


Dimensiunile custii sunt

1 m 20 lungime si latime 70,etajul are 40 cm latime si 60 cm lungime smile

- Bianca

75

Re: Cum arata cusca animalutzului vostru?

din pozele tale inteleg ca le trebuie ceva simplu, cu etaj, prosopel de distractie, si un camin primitor facut din lemn...mai tre sa stiu altceva despre cusca?  big_smile

Adaugat: 21-07-2011 19:55

:idee: a ma gandeam, poate cusca sa aiba o lungime mai mica dar inaltimea mai mare? Astfel sa fac etaje si sa aiba pe unde umbla....   :idee:

Adaugat: 21-07-2011 22:46

numai zice nimeni nimic, am nevoie de mai multe idei!!!!  :idee:  :idee:  :idee: