51 (edited by andreea7 04-08-2010 11:32)

Re: Iepuras Pitic

bianca e o scumpa si Ramona, Cristal e foarte frumos  :heart: ce pereche frumoasa ar forma  :hihi:

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

52

Re: Iepuras Pitic

Ce pitici dragalasi aveti, pupici pe nasucuri  :pup:

Andreea, mi se pare ca amandoi iepurasii sunt masculi  :wis:

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

53

Re: Iepuras Pitic

mersi Andreea si Lory :pup:

Lory,sunt pereche..dar e distanta asta sad ..off ce pui frumosi ar fi fost...asta este...

Adaugat: 04-08-2010 17:14

Ramona,ce zici de prima poza?

- Bianca

54

Re: Iepuras Pitic

Zici ca e varianta 2 Star+Cristal smile

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

55

Re: Iepuras Pitic

Poza de genul ala are si Ramona  smile si este cu Staricu si Cristal

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

56

Re: Iepuras Pitic

Doamne ce simpatici sunt  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

57

Re: Iepuras Pitic

si eu prima data tot la poza cu star si cristal m'am gandit, dar am zis ca poate vede ramona si rascolesc trecutul...oricum trebuie sa fie mandra de ce'a avut  :pup: probabil de aceea a "atentionat'o" pe ramona de poza...

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

58

Re: Iepuras Pitic

intradevar smile e varinata 2 sau varianta mai mica cum zic eu wink))

multumesc de complimente smile

Adaugat: 04-08-2010 23:59

sus pe biblioteca,rod si eu niste carti tongue shhhhh,sa nu ma spuneti smile stiti cum a ajuns rozatoarea asta mica acolo? sarind smile

si un filmulet cum arunca ea castronul smile eu eram cu punga de mancarica in mana si era nerabdatoare sa ii pun in castron :hihi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VYm60-OY1Xc[/youtube]

- Bianca

59

Re: Iepuras Pitic

Ce dragutza e cum arunca castronelul  smile  Iii pup boticul pufos si micut  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

60

Re: Iepuras Pitic

Multumiim :pup: si noi pupam multele cioculete,mai mari si mai mici :pup:

- Bianca

61 (edited by suana 15-08-2010 11:06)

Re: Iepuras Pitic

biancadumi wrote:

Ramona,ce zici de prima poza?

Bianca,felicitari ca inveti animalutele unele cu altele si asa se imprietenesc si traiesc in armonie.Ce sa zic,imi aduce aminte de poza cu Staricu' meu drag si Cristal.Insa nu ma pot uita la pozele cu ei pentru ca mi se strange inima dupa Star.Daca-i pomenesc numele nu pot sa nu plang.
Sunt tare frumoase pozele si astept si eu sa pot sa-i fac la Daissy si Cristal poze impreuna.Pana acuma nu i-am prins,iepurasul e tot in miscare ca si Daisyy.Insa se inteleg fara probleme.
Ieri am fost la taiat de gherutze si am tipat putin la nenea doctoru'.L-a tinut sotul meu dar tot s-a simtit putin amenintat in mediul strain.Dupa, am primit multi morcovei,varza si nuca sa ne treaca si am fost si la plimbare la tara la aer curat sa ne recream. :iepure:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

62

Re: Iepuras Pitic

off .... Ramona... da,intradevar se inteleg de minune ... imi pare rau daca am facut mai rau cu poza .. daca e o rog pe latifa sa o stearga,nu'i bai wink

PS: mai usor cu varza ca baloneaza wink

- Bianca

63 (edited by suana 15-08-2010 11:12)

Re: Iepuras Pitic

Stai linistita Bianca.Poze cu Star am peste tot in casa,vezi ca exista si la avatar.El exista in sufletul si mintea mea si nu-l poti scoate de acolo chiar daca ar disparea toate fotografiile.Te ro sa nu stergi nimic,sunt pozele tale frumoase,merita sa fie vazute.Pupici pe boticuri umede....   :hug:  :pup:
Cristal mananca destul de echilibrat,n-a avut probleme de nici un fel pana acum.Varza stiu ca produce balonare pentru ca fermenteaza insa nu facem abuzuri......

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

64

Re: Iepuras Pitic

ok,multumesc smile nu o sa sterg nimic! :pup: pe cioculete si boticuri pufoase

Adaugat: 15-08-2010 12:12

anytza_99_ wrote:

buna ,  :perus:  ! mai demult cumparam revista animalele planetei(cred ca ati auzit de ea :hamster: )si acolo am vazut un iepuras  pitic... :iepure: am intrebat-o pe mami daca-mi ia unul caci i l-am aratat si i-a placut tare mult :lma: mi-a raspuns cu da, pentru ca i-am zis ca e mic, usor de tinut in apartament :angel:  big_smile  :buzz:  :floare:  :heart: am cautat cam timp de-o luna iepurasi pitici dar nu am gasit decat pe internet  care toti erau vanduti... :succes: ....in final o persoana vindea iepurasi  dar nu ne-a mai raspuns...si acei iepurasi  care i-am vazut  incapeau in pahar,, deci  chiar erau pitici..... :sol: stiti cumva de unde se pot cumpara iepurasi?stiti pe cineva care vinde? :iepure: ...sper ca incurand o sa vad pe cineva care vinde iepuurasi pitici.. :fluture:
in imaginea 1. e iepurasul  care era cat pece sa-l cumparam, dar nu mai am primit nici un raspuns

'

e acum ca am iepuras iti pot raspunde ca e o MINUNATIE ... e extrem de cuminte :heart: l-am luat de la domnul acela care are iepurasul in halba .... si ea e tot atat de mica e .... cica ar fi o sub categorie a angorei ... numita teddy zwerg :heart: ai sa vezi cu poze cu ea cu cateva pagini in urma (defapt e singura caci altcineva nu a mai pus poze) e galbena cu albastru (albastru insemnand un gri inchis) e dulce si extrem de cuminte,iti sare in brate! mor de dragul ei :heart: si cand o sa o dau la pui (peste 1 an,ca ea are acum 3 luni) o sa ii opresc o femela :heart: abea astept

- Bianca

65

Re: Iepuras Pitic

felicitari biancadumi...este foarte frumos Teddy... big_smile tare mult as vrea si eu unul ca nu stiu de ce mama nu ma lasat cu porcut de guineea sad o sa ii arat niste poze si poate iepuras o sa vrea ca e scumpic foc  smile  smile  :k:

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

66

Re: Iepuras Pitic

mersi smile bafta cu convinsul smile

- Bianca

67

Re: Iepuras Pitic

mda...o sa am nevoie... smile

Adaugat: 21-08-2010 16:29

IN SEPTEMBRIE LA INCEPUTUL LUNII IMI IAU UN IEPURAS PITIC !!!!! BIANCA SPER CA NU TE SUPERI...DACA VOI AVEA PROBLEME CU EL IMI VEI PUTEA DA NISTE SFATURI?? MULTUMESC MULT...SUNT FOARTE entuziasmat

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

68

Re: Iepuras Pitic

ei doamne,cum sa ma supar? smile bravo,abea astept sa iei pala mic :heart:

- Bianca

69

Re: Iepuras Pitic

pei astazi o sa merg sa vad de o cusca nu foarte mare ca dupa ce se obisnuieste cu mine o sa ii mai dau drumul prin casa... big_smile  abia astept  smile

Adaugat: 23-08-2010 09:58

Bianca am plecat sa caut o cusca...mai intru diseara poate...papa big_smile

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

70

Re: Iepuras Pitic

am si eu o pereche de iepurasi de 7 luni.Stau impreuna de cand aveau 6 saptamani!Pana acum nu s-au imperecheat.Nustiu daca sunt frati sau nu.oare nu s-au împerecheat pentru ca sunt frati?

O pereche de perusi si o catea carpatina+1 puiut al acesteia

71

Re: Iepuras Pitic

probabil ca da...

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

72

Re: Iepuras Pitic

buna seara,imi pare bine ca v-am gasit,deoarece suntem posesorii unui iepuras pitic berbec(l-am facut cadou pustoaicei mele) si nu stim prea multe lucruri despre cresterea lui.Speram sa gasim ajutor aici.Am citit ca sunt foarte jucausi,al nostru poate nu s-a acomodat inca cu noi(il avem de 5 zile),dar in timp speram sa se "dezlantuie" :iepure:

73 (edited by birdslover 04-09-2010 13:48)

Re: Iepuras Pitic

iancumarian wrote:

am si eu o pereche de iepurasi de 7 luni.Stau impreuna de cand aveau 6 saptamani!Pana acum nu s-au imperecheat.Nustiu daca sunt frati sau nu.oare nu s-au împerecheat pentru ca sunt frati?

Pai daca stau impreuna de la 6 saptamani e destul de probabil sa fie frati. Dar de la cine i-ai luat? Nu poti sa afli daca se inrudesc? Poate sunt de acelasi sex smile

@tatiana: la iepurasi nu prea ma pricep, dar ai putea citi tot ce s-a scris la acest topic si sigur vei gasi lucruri interesante. Sunt doar 4 pagini smile

74

Re: Iepuras Pitic

ok,multumesc,am gasit!Ieri eram pe fuga.Ne sunt de mare folos informatiile.Este primul animalut dupa acvariul cu pesti.Iepurasul e un scumpic si vrem sa-i asiguram tot confortul pt a fi si el si noi fericiti. smile

75

Re: Iepuras Pitic

Bine ai venit! in sfarsit suntem mai multi smile sa pui poze cu scumpetea smile in primul rand este normal ca dupa 5 zile sa nu fie obisnuit cu voi smile pe e mea o am de 1 luna si ceva si imi sare efectiv in brate cand o pun in pat :)este extrem de blanda ...si a ta o sa se obisnuiasca,ai sa vezi ...cat de mica e fetita? daca are sub 5-6 ani ,sa o supraveghezi cand e cu iepurasul  wink succes ..daca mai ai nevoie de sfaturi sau ai intrebari de pus ...nu ezita sa le pui :pup:

- Bianca