26

Re: Iepuras Pitic

Vai ca imi vine sa il pap de drag  :pup:  E o bijuterie pe 4 picioruse. Sa-ti traiasca !
PS: de unde l-ai luat ca si eu caut de mult dar nu am prea gasit rasa asta de iepurasi ?

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

27

Re: Iepuras Pitic

buna,eu sunt din Bucuresti .. cand vrei sa iei si ai cum sa il transporti in siguranta o sa iti dau pe priva datele crecatorului .. imi scrii aici cand le vrei si ti le dau wink

- Bianca

28

Re: Iepuras Pitic

As vrea sa imi iau unul cat de curand dar mai intai vreau sa stiu cate ceva despre acesti iepurasi big_smile Cine poate sa ma ajute sa imi raspunda la urmatoarele intrebari  :rusine:
1. Din cate am inteles iepurasii emana mirosuri . E valabil si pentru iepurasii pitici ?
2. Le place sa ii mangai , sa te joci cu ei si sa ii ti in brate ?
3. Ce mancare le pot oferi?
4. Daca il las prin camera va face mizerie?
Va multumesc !

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

29

Re: Iepuras Pitic

ok ..

1. masculii,da... femelele nu prea wink

2. vaaai stii ce iubareti si jucausi sunt??!

3. mancare speciala pentru iepuri,lucerna,fan,unele fructe si legume (vezi tu pe net)

4. nu,nu fac mizerie ,sunt ff simtiti smile

pozitia latz big_smile nu prea ne-a iesit cine stie ce :hihi:

- Bianca

30

Re: Iepuras Pitic

Multumesc Bianca pentru raspunsuri  smile
Teddy al tau e minunat doar ti-am mai zis de cateva ori. Imi vine sa il pap de drag.  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

31

Re: Iepuras Pitic

mersi mersi :pup: da,mi-ai zis :hihi: te-ar fii mai aproape Cluj-napocA? stiu pe cineva care are teddy-zwerg acolo wink

- Bianca

32

Re: Iepuras Pitic

Da big_smile ar fi mult mai bine pentru ca Clujul nu e chiar atat de departe smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

33

Re: Iepuras Pitic

ce frumos e teddy sa iti traiasca si sa te bucuri de el  :succes:  :pup:

34 (edited by biancadumi 31-07-2010 09:13)

Re: Iepuras Pitic

multumesc :pup: un filmulet cu Teddy
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wbB0LImieSs[/youtube] :iepure:

- Bianca

35

Re: Iepuras Pitic

Ce scumpic e  :hug:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

36 (edited by suana 31-07-2010 10:39)

Re: Iepuras Pitic

Bianca,e un dulce.  :pup:   :hug:  Seamana tare cu al meu,sa fie si Cristal rasa asta?  hmm
Daca ma uit mai bine la pozele tale si le compar cu pozele poznasului meu,inclin sa cred ca da.Si asa eram in dubii.....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

37

Re: Iepuras Pitic

Ramona si Bianca voi le faceti iepurasilor baita? Am vazut pe site in articole ca nu trebuie sa le facem baie iepurasilor. Dar am vazut filmulete in care unii oameni le faceau baita  :wow:  Deci acum ce sa mai cred e bine sa faci baie iepurasuli sau nu?

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

38

Re: Iepuras Pitic

Ramona,posibil sa fie ...dar ei mai cresc doar putin si ating max max 1 kg,daca are un kg Cristal,atunci e si el acesta rasa smile

Estera,eu il am de 3 zile,nu i-am facut baie,si nici nu o sa ii fac smile


va multumesc :pup: si eu prichindei vostrii

- Bianca

39

Re: Iepuras Pitic

Cristal a cam intrecut masura cu papica si are mai mult de 1 kg.....   :rusine:  :hihi: 
Eu nu i-am facut baie si nici nu cred ca e recomandat.Daca ii tii in curatenie e ok, ei oricum se ocupa de toaleta lor mult timp.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

40

Re: Iepuras Pitic

Va multumesc pentru raspunsuri smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

41

Re: Iepuras Pitic

"Di iepure,di!" smile

si poza de buletin  :hihi:

- Bianca

42

Re: Iepuras Pitic

Vai ce scumpic e!  :pup:

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

43

Re: Iepuras Pitic

Foarte dulce  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

44

Re: Iepuras Pitic

Multumim :pup:

Adaugat: 01-08-2010 09:28

relaxat smile

mancand

si un scurt scurt filmulet cu ea spalandu-se

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r3HPo59ultU[/youtube]

- Bianca

45

Re: Iepuras Pitic

Dragutz foc  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

46

Re: Iepuras Pitic

E o minune mica si dulce,Bianca.  :hug:   :heart:
Uite cum era si Cristal cand era micutz......
http://img14.imageshack.us/img14/9866/copyofdscn0068.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

47

Re: Iepuras Pitic

Vaiii Ramona , Cristal e o minunatie mica si scumpa. E asa de dulce ca imi vine sa il pap de drag  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

48

Re: Iepuras Pitic

Ramo ...intorsatura de situatie ...e fetita ... daca erai din Bucuresti ne incuscream smile)))) smile smile smile ... fata mea scumpa scoate limba la Cristal :hihi: defapt ii arata ce limba roz si sanatoasa are smile

iar fata mea acum 2 zile a  implinit 3 luni :X  :lma:

ultima poza e cireasa dupa tort tongue sau cum se zice : tot ce e mai bun la final tongue

- Bianca

49

Re: Iepuras Pitic

Doarmne ce draguta e micutza  :pup:  Chiar ca e cea mai dragutza ultima poza  :hug:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

50

Re: Iepuras Pitic

Multumesc,Estera :pup:

- Bianca