1

Topic: Lupul

ce parere aveti despre lupi eu cred ca sunt niste animale nobile dar uni cred ca fac numai rele acei oameni stiu ca iubitii nostri catei se trag din lupi?

2

Re: Lupul

http://i536.photobucket.com/albums/ff324/sandryta17_2008/arctic_wolf_seacrest_112806_039.jpg
uitati unul asai cai o scumpete?

3

Re: Lupul

Frumoasa prezenta!Sunt eleganti si plini de ei wink!Cu personalitate!Eu cred ca fiecare animal chiar si cele de prada isi au rolul lor bine definit in natura!Si fiecare din noi avem dreptul la viata in primul rand smile!!!

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

4

Re: Lupul

un vecin are un ciobanesc canadian care seamana leit cu lupul arctic si e asa de bland cu oamenii are 7 ani si na muscat niciodata un om dar cu pisicile are treaba nu exista pisici in prejur o sai fac poza si am sal vil arat il cheama tyson

Adaugat: 17-09-2008 12:08

Am facut un topic nou pentru voi, unde am mutat toate mesajele despre jocul Wolf Quest. http://www.4animale.ro/forum/viewtopic.php?id=220. Va invit sa va continuati discutiile acolo.
Aici se discuta despre lup ca animal. Multumesc! smile

Adaugat: 14-12-2008 18:34

am spus ca o sa fac poza ciobanescului dar am uitat sorry :wow:

Adaugat: 19-12-2008 10:33

nu mai scrie nimeni?

Adaugat: 19-12-2008 15:35

oare de ce au lupii ochi galbeni cam ciudat :ironic:

Adaugat: 21-12-2008 09:57

chiar nu mai zice nimeni nimic???

5

Re: Lupul

Pai noi nu suntem tot timpul online, mai rar in acelasi timp! Si nu scriem pe toate topicurile! :rusine:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

6

Re: Lupul

k ma bucur ca tu esti online acuma big_smile

Adaugat: 21-12-2008 19:47

mie imi plc mooolt lupul ethiopian ii o frumusete :bravo:

7

Re: Lupul

E superb :bravo:! Sandrytza, chiar erai si tu online? Super! Poate ne mai trezim online amandoua! :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

8

Re: Lupul

Lupii sunt minunati...............multi oameni spun casunt niste animale foarte rele pentru ca ataca.......dar e un animal foarte simpatic :angel:

I love animals :heart:

9

Re: Lupul

Da, ai dreptate! El este doctorul padurilor, deoarece mananca toate mortaciunile. Padurea are mare nevoie de el! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

10

Re: Lupul

si mie imi plac lupii :heart: dar mi-ar fi frica daca as intalni unul :wow: cred ca as muri eu inainte sa ma manance el smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

11

Re: Lupul

lupul nu a omorat niciodata un om

12

Re: Lupul

oricum mie tot mie frica de el :wis: cu toate ca este simpatic big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

13

Re: Lupul

Atunci ma pot plimba linistita prin padure.......ca nu ma mananca lupii...........dar totusi as fugii cat mar tine picioarele daca as vedea un lup.......de un lup cehoslovac nu mi-ar fi frica dar de un lup........brrrrrrrrrr :einstein:

Adaugat: 02-03-2009 19:06

Dar o fatuca asa de simpatica si de prietenoasa.....as mangaii unul

I love animals :heart:

14

Re: Lupul

un prieten avea un lup...l-a crescut de cand era pui , dar nu mai stiu ce s-a intamplat cu el ,cred ca a fost ortavit :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

15

Re: Lupul

lup??? wow

16

Re: Lupul

da smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

17 (edited by Iusty 05-03-2009 20:44)

Re: Lupul

Ce super! :k: Dar cel mai bine pt. un lup si pt. orice animal salbatic e sa traiasca in mediul natural! :blb:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

18

Re: Lupul

asta asa este tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

19

Re: Lupul

Irinel wrote:

lupul nu a omorat niciodata un om

Ba si lupii au omorat oameni,mi se pare ca au ucis un om din Ontario...si poate mai sunt cazuri. neutral
Insa,mult mai multi oameni mor anual din cauza cainilor decat numarul oamenilor care au fost ucisi de lupi din 1800-prezent.

20

Re: Lupul

Eu totusi cred ca lupii omoara oameni..............am auzit multe cazuri....stand la munte iarna se adun intr-o haita la vanat......si am auzit cazuri in care lupul ataca omul..... singur pare nevinovat.....dar cand se aduna cate 5-10 trebe sa fugi ca leoprdu

I love animals :heart:

21

Re: Lupul

Nu te supara,din ce oras esti???Eu sunt din Brasov,iar cand eram mic am stat in alt cartier,exact la poalele muntelui Tampa,stateam in ultimul bloc,iar vara cand era seceta coborau lupii si atacau caini.Tin minte ca tatal meu statea pe balcon si o data a vazut o scena din aceasta groaznica...cat despre sunet,e ca si scos din iad,ingrozitor,se aud cainii cum urla pana isi dau sufletul,sfasiati de lupi.Tin minte ca odata au intrat si la mine in bloc,la parter si au fugarit un caine,iar cand acesta a inceput sa schelalaie au iesit vecinii si lupii au fugit.Toata lumea din bloc era speriata,chiar si eu care eram la etajul 7 big_smile .Dar niciodata cat timp am stat acolo nu s-au dat la nici un om,daca vedeau oameni fugeau urgent in padure,pe cand ursii...cred ca se stie problema ursilor gunoieri din Brasov.

22

Re: Lupul

la mine in oras nu vin lupii dar in padurte ataca mai ales in perioada de imperechere.......sunt foarte multi si vin din cel in cel mai multi si sunt multi lupi turbati........cu ochi rosi si le curg balele..........nu am spus ca toti mai sunt si lupi cuminti care fug cand vad oameni.......dar daca ai fi vazut ce a vazut un om nu ai mai spune ca lupul nu ataca omul

Adaugat: 08-03-2009 19:48

cand lupul isi apra hrana ori ce ar fi caine pisica oaie capra porc pasare etc......... pana la urma ataca omul...............lupul nu prea se uita ce e om sau caprioara de foame papa ori ce saracul.........eu stiu ca ursii nu mamanca omanei ca daca te prefaci mort pleaca.......sau cu cainle daca ati auzit ca atunci cand merge cainele in padure undori cand simte ursi se baga in mortaciune sa sperie ursii

Adaugat: 08-03-2009 19:50

deci majoritatea lupilor ataCA omul ori de foame ori de frica..........ori de ce o fi el....are insticte ca si cainele......sunt si lupi simpatici si cuminti care poate si sa faca bine.......cum ar fi sa adopte alt animalut din padure care a fost abandonat sau pierdut chiar.............am auzit cazuri in care lupuoaica a primit ca pui un catel abandonat in padure zgribulit de frig,omul care la abandonat avea intetii rele.....fiind lasat acolo de puiut mic fara sa stie drumul inapoi......pentru ca era si mic si era si aruncat intr-un sac.......lupul avand puisori a rupt sacul a scos puiul de caine si la trinut la ea

I love animals :heart:

23

Re: Lupul

cu toate ca par a se asemana mult,lupii sunt ff diferiti de caini...sunt mult mai periculosi, dezvolta o forta a muscaturii incomparabila cu a unui caine, au o ierarhie bine stabilita si as zice ca-s kiar mai inteligenti

yoyo

24

Re: Lupul

lupul sanatos nu ataca omul decit pentru a se apara.
lupoaica puii sii apara dar in caz de deranj prefera sa isi mute puii in alt loc.
doar exemplarele labile si bolnave ataca oameni acestia fiind cea mai usor de procurat prada

cainii sunt o prada preferata de lupi in general

aici moartea e in scopul vietii

25

Re: Lupul

brrrr mi se face pielea de gaina

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.