151

Re: Alte bancuri bune

Un irakian si un kuweitian stateau fata in fata in transee si se impuscau de zor. La un moment dat irakianului i se blocheaza mitraliera: - La bisda-bisdii matii de bushc’ imbuzit! injura irakianul in cea mai pura romaneasca de care era el in stare. Kuweitianul il aude si il intreaba intr-o romaneasca la fel de pur stalcita: - Bei bork de gaine, de inde stii la tine ruminejte, bei? - Ieu facut jgoal la Rumania, bei gegule goglit! - Zeu? Ji unde fecut la tine jgoal? - In Biucresh. Ei! Ji ce jgoal fecut tu, bei? - Bolitehnica. Da’ di ge? - Pei ji eu fecut jgoal la Romania. - Daaa? Ce jgoal? - Eu fecut Medigin la Tirgu Murej. Irakianul intre timp isi reparase mitraliera si incepe sa traga mai indarjit dupa kuweitian. - Ia bei glonz, la bizda ma-tii de ungur !  big_smile

Adaugat: 07-07-2010 19:08

Niste reporteri de la TVR merg intr-un sat pentru a face un reportaj, cum isi petrece ziua baciu' Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei. - Da pai, dimineata ma scol, si trag un pahar de palinca... - Stai, bacie Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei. Spune, ca citesti ziarul... - Na, atunce... dimineata ma scol, citesc ziarul. Dupa aia dau la porc sa mince, dupa care mai citesc inc' un ziar. Pina la prinz lucrezi in atelier, in care timp citesc vreo doi-trei carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar seara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar la 10 cind inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie.   smile

:floare: Georgiana :floare:

152

Re: Alte bancuri bune

smile  smile  smile :hihi:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

153

Re: Alte bancuri bune

Excelente, care mai de care ! big_smile
Hop si eu:
La casa de bilete a aeroportului Kennedy, vine un irakian si cere un bilet "numai dus" până la Pentagon. Casiera: - Domnule, acest avion NU MERGE la Pentagon!  Irakianul: - Pariem ?;)
                                                                            *  *  *
Cum răspunde o pisica hippye când o chemii "pis, pis" ? - Peace man ! wink

Micu(border collie)+Print(un birmanez)+eu(homo erectus)=Un trio maidanez

154

Re: Alte bancuri bune

smile tare aia cu pisica!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

155

Re: Alte bancuri bune

tare! smile

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

156

Re: Alte bancuri bune

Moare un calculatorist inrait şi după moarte, ajunge in Iad. După o saptamana, vine Satana in ultimu' hal la Dumnezeu:
- Doamne, ce nebun mi-ai trimis, a distrus toate cazanele, a ucis toţi dracii, aleargă prin tot Iadul sa ma omoare ca sa ia cheia de la nivelul 2

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

157

Re: Alte bancuri bune

Monixme asta ai luat-o din revista saptamanala a magazinului Kaufland? smile
e tare de tot

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

158

Re: Alte bancuri bune

Ce tare  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

159

Re: Alte bancuri bune

chiar ca e misto !  smile  smile  smile  smile  smile

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

160

Re: Alte bancuri bune

oana_ioana wrote:

Monixme asta ai luat-o din revista saptamanala a magazinului Kaufland? smile
e tare de tot

Da  big_smile   smile
Esti din bv?

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

161

Re: Alte bancuri bune

O blonda intra intr-un peco si zice:
-domnule...va rog ajutatima .mam incuiat afara din masina:( dar geamul e foarte putin deschis...
-sigur doamna uitati luati bucata asta de sarma si incercati sa deschideti usa..
Blonda se duce:D
Dupa 10 minute in Peco intra un om razand cu lacrimi..
-Domnule domnule dc radeti?:S
-Afara e o blonda care sa incuiat afara si se chinuie sa deschida usa=))
-domnule asta nu e deloc amuzant:|
-Ba da=)) pt mai e o blonda afara=)) care ii tot spune.."mai sus" mai jos" mai ladreaspta:))


-o blonda merge la un magzin de electrocasnice,se uita prin magazin si la un moment intreaba pe vanzator;
B:Cat costa televizorul asta?
V:nu vindem produse blondelor
A doua zi vine blonda vopsita bruneta intreaba pe vanzator;
B:Cat costa televizorul asta?
V:nu vindem produse
blondelor
B:De unde ti-ai dat seama ca sunt blonda?
V:Asta e cuptor cu microunde!


Cum joaca o blonda la cazino O blonda se duce la cazino si le spune dealerilor ca vrea sa parieze 20.000 de dolari pe un numar, dar ii roaga sa o lasa sa se dezbrace, pentru ca asa se simte mai norocoasa. Dealerii n-au nimic impotriva si tipa se dezbraca complet, arunca zarurile si incepe sa topaie de bucurie ca a castigat, ii imbratiseaza, se imbraca, isi ia banii si pleaca fericita. Atunci unul dintre dealeri intreaba: - Auzi, tu ai vazut ce zaruri a dat? - Nu...am crezut ca ai vazut tu, ii raspunde celalalt. Morala!!! Nu toate blondele sunt proaste, dar barbatii sunt tot barbati


Patru prietene tinere si frumoase si-au petrecut concediul impreuna la mare, fara barbatii lor.
La intoarcere, pe satena au apucat-o remuscarile:
- Fetelor, am sa-i povestesc barbatului meu de cate ori l-am inselat in concediu.
Bruneta: - Ce idioata!
Roscata: - Ce curajoasa!
Blonda: - Ce memorie!

Suna blonda la politie:
"Alo, mi-au spart masina, mi-au furat tot...volan si pedale si schimbatorul de viteze, tot!!!"
Peste 5 minute, isi da cu palma peste frunte si suna iar la politie:
"Alo, va rog frumos sa ma scuzati, m-am urcat in spate! "

I'll keep you my dirty little secret...

162

Re: Alte bancuri bune

Ţi-am citit lucrarea de control. Foarte bună. dar e identică cu cea a colegului tău de bancă. Ce concluzie să trag de aici? întreabă profesorul.
- Că şi a lui e foarte bună.

Animalele impart cu noi privilegiul de a avea un suflet!!

163

Re: Alte bancuri bune

smile  smile  smile   foarte tari bancurile voastre
 


Vine o data Garcea ramolit si necajit la serviciu.
Seful sau il intreaba: -Garcea, ce-ai patit?
Garcea: -Am ramas fara ceara de parchet...
Seful: -Pai pentru ce-ti trebuie ceara de parchet?!... gata cu balivernele si la treaba ca dosarele astea nu se vor completa singure.
Garcea: -Si nici chelia mea nu se va lustrui singura!

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

164 (edited by birdslover 29-09-2010 15:28)

Re: Alte bancuri bune

Un betiv povesteste: ...Si, cum ziceam... Hac... Ajung aseara acasa, ma dezbrac de tot, intru in baie si... Hac... Deodata aud: "Atentie, se inchid usile! Urmeaza statia Timpuri Noi cu peronul pe partea dreapta!"


Cand era insarcinata nevasta-mea, i-am zis:
- Iubito, daca va arata ca tine, o sa fie magnific.
La care ea mi-a raspuns:
- Daca arata ca tine, o sa fie miracol!

165

Re: Alte bancuri bune

Monyxme wrote:
oana_ioana wrote:

Monixme asta ai luat-o din revista saptamanala a magazinului Kaufland? smile
e tare de tot

Da  big_smile   smile
Esti din bv?

Nu eu sunt din campulung dar s-a deschis si la noi kaufland  big_smile

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

166

Re: Alte bancuri bune

Gigi Becali – Chuck Norris al României
Categoria: Bancuri 02 Sep 2009
Gigi Becali nu face flotari, le cumpara gata facute.
Gigi Becali nu o sa ajunga in Rai pentru ca a fost deja acolo si nu i-a placut.
Daca ai o prietena, inseamna ca Gigi Becali nu a mai avut chef de ea.
Gigi Becali nu se spala pe dinti… dinti lui spala periuta de dinti.
Gigi Becali poate sa imparta la 0.
Gigi Becali doneaza mereu sange la Crucea Rosie. Dar nu e niciodata al lui.
Timpul nu asteapta pe nimeni, decat daca e Gigi Becali
Dumnezeu plateste drepturi de autor lui Gigi Becali pentru biblie!
Gigi Becali nu poarta ceas. El decide ce ora sa fie.
Doar punctele de la “i” au voie sa stea deasupra lui Gigi Becali.
Gigi Becali a luat examenele inainte sa se le dea.
Ca euro-parlamentar, Gigi Becali va anula Legea Gravitatiei.
Gigi Becalii a invins soarele intr-un concurs de stralucire.
Gigi Becali are puterea financiara necesara de al plati pe Chuck Norris sa-si dea o palma.
Becali a fost primul om ce a elaborat teoria relativitatii, dar ca sa nu para tocilar a vandut-o lui Einstein.
Gigi Becali unge painea pe unt.
Gigi poate fisiona atomul…cu mainile goale.
Gigi Becali poate filma HD cu Nokia 3310.
Un sarpe l-a muscat pe Gigi Becali. Dupa cateva zile de chinuri groaznice sarpele a murit.
Gigi Becali poate sa deseneze un triunghi cu 4 laturi.
Gigi Becali poate sa alerge 10 km in 15 secunde, ca stie o scurtatura!
Timpul nu trece pe langa Gigi! Gigi alearga pe langa timp!
Gigi Becali poate sa dea foc la un cub de gheata si sa il stinga cu benzina.
De ce in calendarul lui Gigi Becali se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie? Nimeni nu face misto de Gigi Becali!
Becali nu are acces la internet, internetul are acces la el.
Gigi becali poate sa dea mat dintr-o singura mutare.
Gigi Becali a ajuns la perfectiunea de a construi doua puncte necoliniare.
Donald Trump a fost ucenicul lui Gigi Becali.
Gigi Becali poate sa amane sfarsitul lumii.
Toate companiile de asigurari se bat sa-i faca o asigurare de viata lui Gigi Becali… pentru ca el e nemuritor.
Adresa de mail a lui Gigi Becali este Yahoo@GigiBecali.*
Sunt lucruri pe care doar Gigi Becali le poate cumpara, pentru toate celelalte exista MasterCard.
Lumea a fost facuta in urma unui proiect finantat de Gigi Becali.
Gigi Becali poate sa apara la mai multe emisiuni in acelasi timp. In direct.
Gigi Becali a lovit odata un cal in barba. Descendentii acelui cal se numesc acum girafe.
GiGi Becali a fost de 3 ori pe Luna, odata cu oile la pascut, odata cu Steaua in deplasare, si odata cu Radoi cand era mic.
Gigi Becali a lasat o urma de pantof pe apa!
Initial erau 8 minuni in lume. Dar Gigi Becali declarase ca prefera sa ramana modest.
Diavolul si-a vandut sufletul lui Gigi Becali.
Gigi Becali poate sa tranteasca o usa inchisa.
Un vultur poate citi un ziar de la 1400 metri distanta. Gigi Becali poate sa si intoarca pagina.
La scoala, profesorul trebuia sa ridice mana pentru a vorbi cu Gigi Becali.
Gigi Becali este capabil sa lase un mesaj inainte de bipul sonor.
Elvetienii nu sunt neutri, doar asteapta sa vada de ce parte se va pune Gigi Becali.
Gigi Becali si-a pierdut virginitatea inaintea tatalui sau.
Gigi Becali face ceapa sa planga.
Odata, s-a scris o carte despre Gigi Becali. Se cheama Biblie.
Gigi Becali sta cu viteza luminii.
Gigi Becali a indeplinit trei dorinte pestisorului de aur.
Gigi Becali poate sa dea foc la furnici cu lupa. Noaptea!
Gigi Becali a inecat odata un peste.
Gigi Becali nu are vise noaptea. Dar isi permite sa isi cumpere.
Iisus Hristos s-a nascut in 1958 inainte de G.B.
Doar Gigi Becali stie sa scrie cu pana care se afla inca pe pasare.
Gigi Becali are nevoie doar de doua taste pentru a utiliza un calculator. 0 si 1.
Gigi Becali sufla in supa pentru a o incalzi.
Gigi Becali a castigat deja o partida de sah, cu un careu de asi.
Capacitatea discului de la un calculator nu se masoara in Gb (GigiBecali).
Gigi Becali are o casa de vacanta pe Soare.
Gigi Becali poate sa se uite la Nikita desbracata fara sa orbeasca.
Gigi Becali nu apara pe hi5 … el are hai6.
Gigi Becali s-a nascut intr-o cabana construita de el
Gigi Becali nu se uita la televizor ci televizorul la el
Gigi Becali s-a nascut inainte ca lumea sa existe
Gigi Becali poate sa fluiere cu gura deschisa
Gigi Becali aplauda cu o singura mana
Gigi Becali a numarat un infinit de oi….de doua ori

Adaugat: 11-10-2010 19:47

:maimuta: de becali , nu sunt stelist sa nu va vina idei

Adaugat: 11-10-2010 19:55

:sanatate: beu numai timisoreana si-s polist

167

Re: Alte bancuri bune

n ardelean pe nume Gheorghe, neavand bani s-a hotarat sa vanda vaca la targul de duminica. In drum spre targ se intalneste cu Ion si continua drumul impreuna.
Pe drum Gheorghe vede o broasca raioasa mare si urata si ii spune lui Ion:
- Ioane, vezi tu broasca asta? Daca tu o mananci iti dau vaca mea.
Ion sta si se gandeste ca este sarac si i-ar prinde bine o vaca si se apuca cu scarba sa manance broasca.
Dupa ce a mancat jumate nu mai poate si ii spune lui Gheorghe:
- Gheorghe, daca mananci tu jumatatea asta nu-ti mai iau vaca.
Gheorghe se gandeste ca daca se intoarce fara vaca sau bani acasa il omoara nevasta.
- Bine, zice si se apuca sa termine broasca dupa care isi continua amandoi drumul. Dupa un timp Ion zice:
- Mai, Gheorghe, de ce am mancat noi broasca asta ma?


Badea Gheorghe si badea Vasile pe drumul Clujului vad o broasca testoasa:
- Vasile, ce-o fi asta?
Sta Vasile si cujeta si cujeta...
- Gheorghe, asta ori ii ceva, ori mere undeva.

smile  smile  smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

168

Re: Alte bancuri bune

Bula beat, noaptea pe strada Victoriei. Se opreste in fata Guvernului. Vine la el un politist:
-Circulati, nu aveti voie sa stationati.
-De ce, domnule politist?
Deoarece este sediul Guvernului.
-Si ce daca, ba?
Eu am bani sa cumpar toti parlamentarii, senatorii si ministrii.
Apare si nevasta lui Bula.
-Scuzati-l domnule politist, asa face la betie. Cumpara toate rahaturile... :furios:

verze.ro  - simtul umorului nu a murit

169

Re: Alte bancuri bune

larra wrote:

Bula beat, noaptea pe strada Victoriei. Se opreste in fata Guvernului. Vine la el un politist:
-Circulati, nu aveti voie sa stationati.
-De ce, domnule politist?
Deoarece este sediul Guvernului.
-Si ce daca, ba?
Eu am bani sa cumpar toti parlamentarii, senatorii si ministrii.
Apare si nevasta lui Bula.
-Scuzati-l domnule politist, asa face la betie. Cumpara toate rahaturile... :furios:

smile  amuzant smile

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

170

Re: Alte bancuri bune

Ionel şi  Marioara erau amândoi pacienţi într-un spital de boli mintale.
Într-o zi, pe când se plimbau pe lângă piscina spitalului, Ionel a sărit brusc în apă, a înotat până la fund şi a rămas acolo.
Marioara a sărit repede să-l salveze. A înotat şi ea până la fund şi l-a scos pe Ionel din apă.
La auzul acestei fapte eroice, asistenta şefă a ordonat ca Marioara să fie externată din spital, deoarece o consideră acum stabilă mintal.
Asistenta s-a dus la Marioara să-i dea vestea şi i-a spus:
- Marioara, am o veste bună şi una rea. Vestea bună este că vei fi externată. Din moment ce ai fost capabilă să reacţionezi în mod raţional la o criză şi să salvezi viaţa unui alt pacient, am ajuns la concluzia că fapta ta dovedeşte o deplină sănătate mintală. Vestea rea e că Ionel, pacientul pe care
l-ai salvat, s-a spânzurat cu cordonul de la halat în baie. Îmi pare nespus de rău, dar a murit.
La aceasta, Marioara răspunse:
- Nu s-a spânzurat. L-am pus eu acolo să se usuce...

171

Re: Alte bancuri bune

smile) ce tare

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

172

Re: Alte bancuri bune

Sa zic si eo big_smile

Un domn se duce la restaurant si ii cere chelnarului o cafea nici prea rece nici prea calda, chelnarul o aduce. Apoi comanda o supa nici prea rece nici prea calda si tot asa in felul asta. Chelnarul se enerveaza si ii zice:
- Ia pupama tu in fund nici prea la stanga nici prea la dreapta! smile  smile

Adaugat: 23-10-2011 22:22

Un elev ia nota 2 la examenul de logica si ii zice profului:
-Daca va pun o intrebare de logica si nu stiti sa-mi raspundeti imi mariti nota?
-da
- ce este ilogic dar legal, ilegal dar logic si tot odata si ilegal si ilogic?
- nu stiu.... si ii pune nota
- ca dumneavoastra aveti 60 de ani sunteti casatorit cu una de 24 e ilogic dar legal, ca sotia dvs are un iubit de varsta ei- ilegal dar logic, si ca dvs mariti noto iubitului sotiei dvs e si ilogic si ilegal!
smile  smile  smile

Blog | Acvariu cu scalari big_smile

173

Re: Alte bancuri bune

Când Dumnezeu a terminat crearea lui Adam şi a Evei, le-a spus amândurora:
- Mi-au rămas doar două daruri să va mai fac: primul e arta de a face pipi în picioare...
- Eu!!!,Eu!!!, Eu!!!, zise Adam. Eu îl vreau, te rog, Doamne, Mie, Mie...dă-mi-l mie, da ??? Mi-ar uşura atât de mult viaţa...
Astfel, Dumnezeu îi oferi lui acest dar. Adam a alergat pe plajă, făcând diverse desene, cu propriul pipi, pe nisip. Dumnezeu şi Eva observau omul nebun de bucurie şi Eva îl întrebă pe Dumnezeu:
- Care este celălalt cadou?
Dumnezeu a răspuns:
-Creier, Eva, creier..

174

Re: Alte bancuri bune

Un baietel sapa o groapa in spatele casei. Vecina il vede nacajit si nadusit, si i se face mila:
- Ce faci ma puiutule?
- Imi ingrop pestisoru!
- In ditamai groapa?
- Da! Pentru ca e-n burta pisicii tale!


Scoţianul pleacă în călătorie. Se întoarce de la gară într-un suflet şi spune soţiei:
- Ce am uitat să-ţi spun, nu uita în absenţa mea să încălzeşti sufrageria numai pentru o persoană…

175

Re: Alte bancuri bune

Bula taia lemnele lui Strula. Dupa o ora de taiat, se plictiseste si vazand ca lemnele nu sunt nici pe departe terminate, ia telefonul si suna la 112:
-Alo! Politia?
-Da? Spuneti.
-Strula are niste lemne.
-Pai, si ce-i cu asta?
-A facut gaura in fiecare lemn si a ascuns droguri si bijuterii
Imediat, doamna de la urgente inchide si Bula suna pe Strula
-Alo? Strula?
-Da ma
-Vezi ca ti-am trimis pe cineva sa-ti sparga lemnele
-Pe cine ma?
-Pe aia care i-ai trimis tu anu trecut de mi-au sapat gradina.

Un :perus: Rico, o perusa :perus: Lora si  un pechinez Lory, :caine:

  " Pe masura ce invat mai multe, imi dau seama ca nu stiu nimic " :*:*