101

Re: Alte bancuri bune

Un negru ajunge in Ceruri, cu frica-n sin ca nu o
sa fie primit in Rai din cauza problemelor rasiste...
- Numele? intreaba Sf. Petru.
- Leonardo Di Caprio - raspunde negrul.
Sfintul Petru il priveste neincrezator si-l mai intreaba o data numele.
- Leonardo Di Caprio" - insista negrul, constient de faptul ca nu mai putea s-o dea la intors.
Sfintul Petru scoate celularul si-l suna pe Dumnezeu:
- "Sa traiesti, Sefu'!- ii spune respectuos.
Scoate-ma te rog dintr-o dilema: "Titanicul s-a scufffundat sau a ars?...".   :k:

:floare: Georgiana :floare:

102

Re: Alte bancuri bune

smile  :bang:

103

Re: Alte bancuri bune

smile tari bancurile astea cu negrii smile smile

Le primesc si eu pe mail, messenger, ...  smile

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

104

Re: Alte bancuri bune

bicica wrote:

Un negru ajunge in Ceruri, cu frica-n sin ca nu o
sa fie primit in Rai din cauza problemelor rasiste...
- Numele? intreaba Sf. Petru.
- Leonardo Di Caprio - raspunde negrul.
Sfintul Petru il priveste neincrezator si-l mai intreaba o data numele.
- Leonardo Di Caprio" - insista negrul, constient de faptul ca nu mai putea s-o dea la intors.
Sfintul Petru scoate celularul si-l suna pe Dumnezeu:
- "Sa traiesti, Sefu'!- ii spune respectuos.
Scoate-ma te rog dintr-o dilema: "Titanicul s-a scufffundat sau a ars?...".   :k:

Ce tare e si asta smile smile smile smile smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

105

Re: Alte bancuri bune

ce tare Georgiana! smile

- Bianca

106

Re: Alte bancuri bune

O blonda se satura de toata lumea si hotaraste sa se vopseasca ca sa vada care va fi efectul. S-a vopsit bruneta, si vine la un cioban si ii
zice:
Daca iti spun cate oi ai imi dai o oaie?
- Bine!
-201
La care ciobanul zice:
-Bine ia-ti una.
Blonda ia una si o pune in portbagaj. La care ciobanul ii zice:
-Daca iti spun care este culoarea naturala parului tau, imi dai cainele inapoi?
smile

Adaugat: 29-05-2010 16:47

Un cioban batran merge la oras. In gara de nord se da jos si merge sa ia un taxi. Vede un mercedes negru, frumos. Se suie in el si ii spune soferului sa-l plimbe prin Bucuresti.
Dupa cateva minute de liniste, ciobanul incepe cu un sir de intrebari: pt ce e butonul ala, pt ce e maneta aia etc.
Soferul ii raspunde la toate, dupa care ciobanul intreaba ce e semnul ala pe capota masinii. Acesta ii spune ca e un semn cu care isi fixeaza el tintele.
Ciobanul, nelamurit ii spune sa-i arate practic. Soferul spune:
- Uite vezi biciclistul ala? Il fixez acum si dau peste el.
Se apropie de biciclist, se face catre el dupa care il evita. Mai vad un motociclist si cu acesta la fel, aceeasi poveste. La urmatorul biciclist soferul se face catre el, dupa care se aude un zgomot. Nedumerit se intoarce si-l intreaba pe cioban:
- Ce s-a intamplat?
La care ciobanul, foarte fericit, ii raspunde:
- Noroc ca-l luai eu pe asta ca-l ratai tu si de data asta!
(asta e tare  smile  )

:floare: Georgiana :floare:

107

Re: Alte bancuri bune

:bang:  smile

- Bianca

108

Re: Alte bancuri bune

Un taran american si unul roman se intalnesc la un moment dat. Romanul il intreaba pe american:

- Mai, tarane american, fermierule, spune-mi si mie cat pamant ai acolo la tine?

- Mai tarane roman, spune americanul, eu ma urc dimineata in masina si tot merg, si merg, si merg pana seara. Si tot pe pamantul meu raman. No atata pamant am eu in America.

Taranul roman ramane gura-casca, face o pauza prelunga de gandire, dupa care spune:

- Apoi ma, masina de aia am avut si eu.   smile   :bang:

:floare: Georgiana :floare:

109

Re: Alte bancuri bune

tu ma omori...te-ai propus sa crap azi de atata ras smile smile smile

- Bianca

110

Re: Alte bancuri bune

o, Doamne cat am ras, mmai ales la primul!  smile

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

111

Re: Alte bancuri bune

Foarte tari  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

112 (edited by crazyang3lc 31-05-2010 22:01)

Re: Alte bancuri bune

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.
Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:
- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ion si Maria nu puteau avea copii si s-au dus la un preot foarte
priceput, care le-a spus ca ar trebui sa se duca la biserica din Paris
si sa aprinda o lumanare. Zis si facut.
Peste 6 ani preotul se hotaraste sa le faca o vizita. Ajunge acasa la
ei, suna la usa si deschide usa o fetita.
- Buna ziua, mama e acasa?
- Nu, e la spital, la maternitate, s-a dus sa sa aduca pe lume al
saselea copil.
- Si tata?
- S-a dus la Paris sa stinga lumanarea.

^ :heart: Ello :heart: ^

113

Re: Alte bancuri bune

smile foarte tare!  smile

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

114

Re: Alte bancuri bune

O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba "Va log, aveti iepulasi dlagalasi ?". Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba "Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos ? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?". Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta. " Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale e.  smile

:floare: Georgiana :floare:

115

Re: Alte bancuri bune

Mama, ce banc crud! sad  smile

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

116

Re: Alte bancuri bune

- Cum se conjuga mamaia?

- Eu m-am aia, tu te-ai aia, ei s-au aia...  :wow:

:floare: Georgiana :floare:

117

Re: Alte bancuri bune

Ce tare ii ala cu turistii  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

118

Re: Alte bancuri bune

smile ce haios e cel cu turistii!!!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

119

Re: Alte bancuri bune

Adevarul despre ziaristi:
Un jurnalist intreaba directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav.
- Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Si ii propunem bolnavului sa goleasca cada de apa.
Jurnalistul, zambind, spune:
- Orice om normal ar lua cana…
- Nu, (spune directorul) un om normal ar scoate dopul de la cada. Doriti pat langa geam sau langa usa ?
smile  smile  smile  :bang:

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

120

Re: Alte bancuri bune

tare smile

121 (edited by bicica 08-06-2010 15:02)

Re: Alte bancuri bune

Trei candidati dau examenul de conducere la scoala de politie. Instructorul care il examineaza ii intreaba:
- Fiecare sa-si imagineze ca este la munte si ruleaza pe un drum ingust cu 80 km/h.
In stanga e muntele, in dreapta e prapastia. Deodata apar in fata o tanara si o batranica.
Ce calcati?
- Baba, ca e pacat de pustoaica, raspunde primul.
- Fata, ca mai are sanse de supravietuire dupa accident, raspunde al doilea.
- Pe amandoua, ca orice viraj e periculos in aceste conditii, zice si al treilea.
- Sunteti picati toti, tipa instructorul exasperat. Frana trebuie calcata, dobitocilor!

Adaugat: 08-06-2010 15:51

Plimbandu-se pe o plaja din California, un barbat s-a impiedicat de o lampa.
A ridicat-o si a scuturat-o de praf, iar din lampa a aparut un duh, care i-a spus:
- Bine, bine, m-ai eliberat din lampa...
- E a patra oara luna asta si m-am saturat, asa ca poti sa uiti de cele trei dorinte.
- O sa-ti indeplinesc doar una!
Surprins, dupa un moment de gandire, barbatul a spus:
- Totdeauna am vrut sa merg in Hawaii, dar am rau de mare si imi e frica de avion.
- Te rog sa-mi construiesti un pod pana acolo, ca sa pot merge cu masina!
Duhul a inceput sa rada:
- Asta e imposibil.
- Gandeste-te la logistica necesara! Cum pui piloni pe fundul Pacificului?
- Gandeste-te cat ciment, cat otel! In nici un caz.
Pune-ti alta dorinta!
Omul s-a gandit un timp incercand sa gaseasca o dorinta care sa-i poata fi indeplinita.
- Stii, am fost insurat de patru ori...
- Sotiile mele toate au spus ca sunt un insensibil.
- As vrea sa devin sensibil, sa inteleg femeile, sa stiu ce simt ele cand nu vor sa-mi vorbeasca, sa stiu de ce gandesc un anumit lucru si spun cu totul altceva, sa stiu ce le-ar putea face fericite...

Duhul: - Podul ala... cum il vrei?
Cu doua benzi sau cu patru?

:floare: Georgiana :floare:

122

Re: Alte bancuri bune

-Buna seara!Radio erevan?
-Da spune-ti,va ascultam!
-Doamne am gasit un portofel cu 10 mii de euro si cu un buletin pe numele Popescu Marian.
-Si cu ce va putem noi ajuta?
-Cu nimic voiam sa-i fac o dedicatie.

123

Re: Alte bancuri bune

smile :hihi:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

124 (edited by pattyto 09-06-2010 11:29)

Re: Alte bancuri bune

- Exista canibali vegetarieni?
- Desigur.
- si ce manînca ei?
- Marul lui Adam...

Un barbat merge cu liftul. La un moment dat, intra o femeie. Dupa doua etaje, femeia opreste liftul, se uita cochet la el, îsi dezbraca bluza si sutienul si le arunca pe jos.
- Hai, fa-ma sa ma simt ca o femeie.
Barbatul se gîndeste putin, îsi dezbraca camasa, o arunca pe jos si spune:
- Hai, spal-o si calc-o.

125

Re: Alte bancuri bune

smile  smile

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.