4,226

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

el e papagalul meu,coco  big_smile

4,227

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Foarte frumos.
Am 2 Ouaaaaaa  :bravo:

4,228

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

multumesc smile puiuti frumosi sa ai :hihi:

4,229 (edited by tomanicoleta 28-01-2014 15:58)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

muhaia wrote:

el e papagalul meu,coco  big_smile


foarte frumos!! sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii !!
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 28-01-2014 16:58[/merge_posts_bbcode]

nu am mai postat de ceva vreme.. speram sa va placa  :malex:   !

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

4,230

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

O mai tineti minte pe Alexi?a doamnei Suana  sad A murit  :cry:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4,231

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

gaby354 wrote:

O mai tineti minte pe Alexi?a doamnei Suana  sad A murit  :cry:

O, sorry , era o pasăre deşteaptă, am văzut multe clipuri video cu ea.

Apropo ce vârstă avea ?

http://Speedy2013.sunphoto.ro/

4,232

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

suntem alaturi cu tot sufletul de Suana.. imi pare extraordinar de rau.. sa speram ca Niko nu v-a fi afectat prea tare de pierderea suferita..

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

4,233

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

de ce a murit?cati ani avea? sad  sad

4,234

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

muhaia wrote:

de ce a murit?cati ani avea? sad  sad


nu stie de ce,,, aseara a fost ok, nu a dat nici un semn dar.. avea 8 anisori !!  sad

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

4,235

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Avea si 2 oua in cuib  sad

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4,236

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Hmm si a mea are 2 oua in cuib sper sa nu pateasca nimic neutral

4,237

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

sad  vestea asta mi-a dat un fior rece pe spinare...Suana este foarte legata afectiv de animalutele ei si de Alexi in mod special.
Nu pot sa cred...poate a avut un out blocat, altfel nu pot sa-mi explic o moarte asa de brusca. La 8 ani nu era in varsta deloc.
Sunt alaturi de Suana, o inteleg prin ce trece!  :pup:

:perus: Kimmy Puta jr.
RIP: Piscotel,Micu&Bella...Kimmy parte din sufletul meu

4,238

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Suana, imi pare rau sa aud asta!
Stiu cat de mult tineai la ea...

Te pupam - si eu si Cocuta - si speram sa-ti dea Doamne, Doamne lucruri bune.

4,239

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Cele 2 oua le-a pus in incubator sperand ca vor iesi ceva din ele...

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4,240

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Dacă are incubator special pt păsări exotice, sunt şanse să iasă ceva din ouă, dacă nu e incubatorul pt exotice, şansele sunt foarte slabe să iasă puii, depinde şi către zile mai sunt până la eclozare.  Baftă Suana ! smile

http://Speedy2013.sunphoto.ro/

4,241

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

gaby354 wrote:

Cele 2 oua le-a pus in incubator sperand ca vor iesi ceva din ele...

Programul pt pus oute la incubat este : temperatura - 36,9 - 37 grade, umiditatea - 50 - 60 %, gradul de intoarcere a outelor 90 de grade si intervalul de intoarcere 3-4 ore, iar zilele la de incubare la Marele Alex sunt de 28 de zile. La pasari exotice sunt recomandate incubatoarele care iti ia aerul si umiditatea din camera si o transforma cu ti-am scris mai sus, iar dupa aceea o scoate afara, pt ca asa nu risti sa supraincalzesti outele. Daca ai cleo sau puisor sunt sanse minime sa iti iasa ceva dar incercare moarte nare. Daca eram mai aproape le luam eu pt incubat, dar din pacate daca sunt deja clocite trebuiesc mutate in max 5-6 ore de cand au fost "abandonate". Imi pare rau pt ce s-a intamplat si succes.

4,242

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Nu mie mi s-a intamplat si doamnei Ramona(Suana) smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4,243

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

I-mi pare rau sa aud asta, Suana . A-ti aflat cumva cauza mortii? Suana, sper sa treci peste asta, si mai tarziu poate ai sa iei alta pereche la baietel, cred ca si el sufera dupa fetita, si poate mai intri si pe forum .O zi buna si putere sa treci peste! :pup:

4,244 (edited by xander 04-02-2014 13:21)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Naspa tare debea au format pereche si iarasi o ia de la capat sad
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 04-02-2014 13:21[/merge_posts_bbcode]

Azi dimineata dormeam si dintr-o data incepe cocostarcu sa tipe,ma intorc pe partea cealalta si il aud ca incepe Coco Cocoo,ce face baiatu smile se pare ca in sfarsit a avut tupeu sa vorbeasca ,pana acuma doar a facut scandal  :ironic:

4,245

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

xander wrote:

Naspa tare debea au format pereche si iarasi o ia de la capat sad
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 04-02-2014 13:21[/merge_posts_bbcode]

Azi dimineata dormeam si dintr-o data incepe cocostarcu sa tipe,ma intorc pe partea cealalta si il aud ca incepe Coco Cocoo,ce face baiatu smile se pare ca in sfarsit a avut tupeu sa vorbeasca ,pana acuma doar a facut scandal  :ironic:


eiiii  :hug:  :bravo:  felicitari si s-o tina tot asa. e un sentiment minunat cand il auzi..
eu prima data cand l-am auzit pe kiki ma apucat plansul de emotie ..

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

4,246

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Da sunt bucuros,cred ca el vb mult dar cand nu e nimeni prin camera,avea emoti pana acuma smile

4,247

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Cocuta mea nu vorbeste sad((((

Dar e dragastoasa rau de tot:) si posesiva si curioasa:)

In concluzie, o iubesc:)

Mai are cineva fata care stie sa vb? Eu o stiu doar pe cea a Suanei, Alexi draga de ea.

Sau e un mit ca baietii au mai mult tupeu la vorba?

4,248

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Am primu pui :X mai astept sa vad daca vine si al 2  :malex:

4,249 (edited by mika 10-03-2014 14:23)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

acum am vazut tragica veste...nu am mai intrat de mult...imi pare foarte rau pt Alexi...Suana sper sa treci peste ...Chiar vroiam sa va intreb pe cei care aveti fetite daca au facut oua fara sa aiba mascul...tind sa cred ca Dodo e fetita...avem deja 3 ani si niciun semn de guler...nu ma deranjeaza ca e fetita dar mi-e teama sa nu pateasca ceva daca face oua...in perioada asta e mai agitat,tipa mai mult ...eu acum sunt in prenatal si stau numai acasa ,asa ca el (ea )este liber toata ziua...inainte cand era liber statea cuminte,acum tipa intr-una
crede-ti ca ar putea sa faca ou daca e fetita fara sa aiba mascul si cuib? multumesc
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 10-03-2014 14:23[/merge_posts_bbcode]

xander wrote:

Am primu pui :X mai astept sa vad daca vine si al 2  :malex:

Xander felicitari...sa-ti traiasca puiutii si parintii
asteptam mai multe vesti despre ei

4,250

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Din pacate a murit,nu a stiut sa il hraneasca find la prima depunere..
Acuma a mai facut 2 oua si astept sa vad daca reuseste,oricum am pregatit si eu handmixu smile
Daca nu asta este ii scot cuibu si la iarna deacuma ,dar am incredere in ei smile
Am la perechea de Micul un pui care tot nu prea a fost hranit bine la inceput dar incet incet isi revine ,are deja 2 saptamani ..