1,576 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:39)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,577 (edited by suana 07-08-2013 08:40)

Re: Chow-Chow

,,Ce iti pot recomanda sunt canisele adevarate,cei de care scrii tu sunt samsari sau crescatori de duzina,chiar daca au impopotonate anunturile.O prietena de-a mea are chiar acum pui si are canisa adevarata Majestic Sandial.Cred ca o gasesti pe net sau daca vrei neaparat sa intri in contact cu ea o poti face si pe facebook sa-i ceri prietenia.''
Asta a fost raspunsul meu,unul dintre ele.


Putina balaceala  :hihi:
http://i239.photobucket.com/albums/ff87/su-lyn/DSCN0030_zps4de57d3d.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,578 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:39)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,579

Re: Chow-Chow

Ok,Uite cum sta treaba.....dupa raspunsurile tale foarte ample,eu inchei ai aici acest subiect.Nu poti face un orb sa vada oricat ai dori.O sa sterg toate mesajele mele pentru ca nu e treaba mea sa scriu aici un roman intreg.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,580 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:40)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,581

Re: Chow-Chow

Eu nu inteleg o chestie...de ce sa iti iei un caine cu pedigree daca nu vrei sa participi la expozitii sau concursuri?  hmm

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,582 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:41)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,583

Re: Chow-Chow

Ce pufosenie! big_smile Mie imi place numele  :hihi:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,584

Re: Chow-Chow

multumim smile

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,585 (edited by biancadumi 08-08-2013 10:29)

Re: Chow-Chow

gaby354 wrote:

Eu nu inteleg o chestie...de ce sa iti iei un caine cu pedigree daca nu vrei sa participi la expozitii sau concursuri?  hmm

Daca are pedigree nu trebuie neaparat sa fie dus si in expozitii.In expozitii se duc cei cu pedigree de tip SHOW,iar cei cu pedigree de tip PET sunt luati doar pentru companie (deobicei alege din cuib 2-3 pui care sunt de tip PET,aceea ori au un defect de muscatura,ori o ureche sta mai jos,ori are prea mult alb s.a.m.)
In schimb,daca are pedigree poti fi 100% sigur ca este rasa respectiva,ca este in standarde si nu te trezesti cu un chow chow (sau orice alta rasa) cu probleme sau care la maturitate sa semene doar vag cu rasa.Daca nu are pedigree poti spune ca este metis de o anumita rasa,atat.

Suana,e bestial puiul  :heart:  :heart:  :heart:

- Bianca

1,586 (edited by suana 09-08-2013 08:38)

Re: Chow-Chow

Multumesc Bianca.  :heart:  :heart:  :heart: Abia astept sa vina acasa in octombrie.
Cred ca mi-ai citit gandurile in privinta numelui:Kenzo.Asa am vrut sa-i spu si eu puiului meu,dupa numele parfumului pe care il folosesc,insa numele oficial trebuia sa ie mai amplu si Carlo merge mult mai bine alaturi de Clark Gable..
Greseala mea,era traziu si am incurcat linkurile in privinta masculului.Daca intre timp exista canisa e totul ok,cel putin in privinta asta.Vad ca se ocupa foarte mult cu rasele mari de ciobanesti.Dar pedigreeul se elibereaza dupa ce se declara pui la ACHR unde sunt trecute numele parintilor,bunici etc si se da la noul proprietar impreuna cu puiul fara sa coste nimic in plus.Puii trebuie microcipati ,sunt niste formalitati de urmat atunci cand esti canisa si nu ai de ce sa nu te lauzi cu performantele parintilor si puii din monte.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,587 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:42)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,588 (edited by suana 25-09-2013 21:10)

Re: Chow-Chow

:wis:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,589 (edited by poseidon96 05-12-2013 15:42)

Re: Chow-Chow

*

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

1,590 (edited by gaby354 12-08-2013 17:57)

Re: Chow-Chow

Eu in locul tau nu l-as schimba... wink El de ce sa nu aiba dreptul la o familie?

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

1,591 (edited by suana 25-09-2013 21:10)

Re: Chow-Chow

:wis:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,592

Re: Chow-Chow

Suana,e absolut superb Carlo  :heart: abia astept sa vad poze cu el si Daiszy impreuna  :heart:  :heart:

- Bianca

1,593 (edited by suana 02-11-2013 09:20)

Re: Chow-Chow

:wis:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,594

Re: Chow-Chow

Frumos foc.
Vreau si eu un pui.
La cat il dai?

http://ricas.sunphoto.ro/

1,595 (edited by suana 02-11-2013 09:19)

Re: Chow-Chow

Din motive evidente,nu mai avem cu cine discuta aici,am decis sa inchid contul si sa ma retrag de pe acest forum.Poze am pus destul de-a lungul anilor,am avut discutii pertinente si cativa prieteni cu care tin legatura.Consider ca nu are rost sa mai activez doar de dragul unor poze.Cei care doresc sa ia legatura cu mine si au nevoie de ceva stiu unde ma gasesc.La revedere.!!!!

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,596

Re: Chow-Chow

suana wrote:

Din motive evidente,nu mai avem cu cine discuta aici,am decis sa inchid contul si sa ma retrag de pe acest forum.Poze am pus destul de-a lungul anilor,am avut discutii pertinente si cativa prieteni cu care tin legatura.Consider ca nu are rost sa mai activez doar de dragul unor poze.Cei care doresc sa ia legatura cu mine si au nevoie de ceva stiu unde ma gasesc.La revedere.!!!!

  Din dragoste fata de animale si respect pentru prietenii tai de aici, sper sa te razgandesti.  Cei care posteaza aiurea si nu asculta sfaturile celor experimentati ca si tine, ar trebui ignorati. Nu cred ca meritam  si noi sa fim privati de pozele tale care sunt extraordinare si care au facut mult timp deliciul acestui forum, de sfaturile tale mereu de mare ajutor, pentru cateva lucruri neinsemnate.  :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

1,597

Re: Chow-Chow

:heart:  :heart:

L A D Y
L A D Y
1D

1,598 (edited by Sauvage 24-03-2014 15:11)

Re: Chow-Chow

Buna,

Imi pare extraordinar de rau ca am ajuns aici atat de tarziu insa abia acum am avut posibilitatea atat financiar cat si dpdv al spatiului sa-mi alatur si eu un micut!
Il cheama Oscar, mami lui il alinta "Oscarica" si este efectiv copilul meu!
Mi-as fi dorit sa o cunoastem pe Daisy dar din cate am inteles Suana a decis sa se retraga de pe forum ..
Va pupam! :rusine:
P.S. : In poza aveam doar 2 luni si jumatate, acum sunt cavaler, merg pe 9 luni big_smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-03-2014 15:08[/merge_posts_bbcode]

revin si cu alte pozici big_smile
sunt foarte recente.
Ce parere aveti despre cavalerul meu?

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-03-2014 15:11[/merge_posts_bbcode]

big_smile  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:

1,599 (edited by Estera 24-03-2014 18:12)

Re: Chow-Chow

Foarte frumos .  :pup:  Sa iti traiasca !
suana si eu sper ca o sa te razgandesti si o sa revii pe forum. Micutii tai intotdeauna ne-au incantat privrile si ne-au adus zambetul pe buze , iar sfaturile tale au fost foarte bune si bine primite de cei care intradevar iubesc animalele si au respect fata de  cei care au mai multa experienta.   :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

1,600 (edited by suana 08-04-2014 07:38)

Re: Chow-Chow

Bine v-am regasit.  :heart:  Prima dragoste ,cum se zice,nu se uita,asa ca am decis totusi sa revin aici.S-au intamplat multe in ultimul interval de timp,bune ,rele....Ne-am marit familia,am crescut,am luat premii  :hihi: Momentan am 3 chow-lini ;Daissy care a fost mamica intre timp,am avut 5 puiutzi minunati.O fetita  din pacate s-a stins acum cateva zile la familia ei din cauza bolii transmise de capusa  sad  Carlo care  e un baiat mare,frumos si alintat. Si Sara care a venit din Belarus si are doar 4 luni.

Bun venit Oscar,ne bucuram sa te cunoastem.  wink

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: