1,526

Re: Chow-Chow

Topicul asta este spre deliciul tuturor. Este suficient sa te uiti la chow lini si te binedispui complet. Niste frumuseti.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

1,527

Re: Chow-Chow

Cate pufoseniiii!!! adorabili ursuleti! Sa va traiasca:)

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

1,528

Re: Chow-Chow

Buna din nou! Tuturor! smile

Ne-am gandit sa va salutam pe toamna! smile

P.S. Ce vitamine dati prietenilor vostri? (marca etc.)

1,529

Re: Chow-Chow

Simona,de curiozitate smile cum e la bloc cu 2 chow chow smile (ca parca stiam ca stai la bloc ) big_smile si poate pui si niste poze cu ei  :heart:  :floare:

- Bianca

1,530 (edited by suana 31-10-2012 20:35)

Re: Chow-Chow

Stefan salutari se de la noi si tuturor chow-linilor scumpi. :heart: Eu de regula ii dau Pet-phos special pelage sau Derma-Strength,care e foarte bun impotriva alergiilor.
De asemena calciu combinat cu alte vitamine,ulei de somon.


http://i239.photobucket.com/albums/ff87/su-lyn/1zQfe-18y-1.jpg
http://i239.photobucket.com/albums/ff87/su-lyn/787404882_515927.gif
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 31-10-2012 20:33[/merge_posts_bbcode]

Daca recunoaste cineva peisajul/orasul ...sau vede acest caine...Se pare ca stapanul a murit si e pe strada de cateva zile.Pare si gestanta.Informatia a parvenit fara o locatie,stim ca se afla in Romania.Poza e cea de sus,prima.Din pacate nu vedem nr masinii,ne-ar fi ajutat inspre o directie.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,531 (edited by biancadumi 31-10-2012 22:38)

Re: Chow-Chow

Cho cho-ul ratacit e din Bucuresti...comentasem chiar la poza celei care l-a vazut dar nu mai gasesc comm-ul...

Defapt nu e ratacit,i-a murit stapanul si ea a ramas pe drumuri...

- Bianca

1,532 (edited by suana 31-10-2012 23:31)

Re: Chow-Chow

Ce bine ar fi sa stim exact,Bianca.L-ai vazut sau ai auzit ceva.?Poate o putem ajuta daca stim exact pe unde umbla.Ideea e ca au postat strainii poza si noi am cautat legaturile sa putem vedea unde ar fi.Saracautza pare si gestanta  sad
PS:nici eu nu-ti gasesc postul.... hmm

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,533

Re: Chow-Chow

Stai sa caut poza si iti dau pe facebook,stiu ca am comentat ieri la ea,trebuie sa o gasesc

- Bianca

1,534

Re: Chow-Chow

biancadumi wrote:

Simona,de curiozitate smile cum e la bloc cu 2 chow chow smile (ca parca stiam ca stai la bloc ) big_smile si poate pui si niste poze cu ei  :heart:  :floare:

Nici nu-ti imaginezi ce haos este la mine in casa . Este cam greu ca trebuie sa-i scot separat la plimbare , pentru ca Buki trage ca disperatul in lesa , iar Leea merge la pas , ii place sa miroase tot .
Leea are aproape 8 luni , la ce varsta trebuie sa intre in calduri ? Si cand o pot steriliza ?
Apropo , vreau sa-mi mai iau un cow-lin dar cu pedigre de data asta . O femelutza roscata (sau crem) . Imi puteti recomanda o canisa serioasa ? care sa aiba pui peste 2-3 luni ? (cam atunci o sa ne putem permite sa dam mai multi bani)

Bianca , poze momentan nu am , dar o sa incerc sa fac .

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

1,535

Re: Chow-Chow

Woooow 3 chow chow la bloc?? inseamna ca ai vecini foarte intelegatori...ai mei cu 3 caini de talie mica si ma enerveaza la culme,abia astept sa ma mut la casa si sa scap de ei  :heart:  :heart:

- Bianca

1,536 (edited by simonamona 03-11-2012 02:00)

Re: Chow-Chow

Pai la fel si noi , o sa ne mutam la casa . Probabil o sa-mi fac o canisa de cow-lini . Este o rasa superba !
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-11-2012 01:53[/merge_posts_bbcode]

biancadumi wrote:

i poate pui si niste poze cu ei

Buki (prima poza)
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-11-2012 01:53[/merge_posts_bbcode]

Leea :heart: (a doua poza)

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-11-2012 01:59[/merge_posts_bbcode]


Pozele nu sunt de foarte buna calitate , sper sa nu va suparati , dar momentan nu am aparat foto . Le fac cu un amarat de telefon  sad

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

1,537 (edited by suana 03-11-2012 20:21)

Re: Chow-Chow

Simona,in primul rand un chow cu pedigree costa undeva la 1000 de euro.Restul sunt fara sau false.Sa-ti faci canisa iti trebuie cel putin 2 femele cu drept de monta,arbitrate si un mascul.E cale lunga si anevoioasa pana la o canisa recunoscuta de FCI.Femela intra in calduri prima data la 6 luni si e lege,deci a ta de ce a ajuns la 8 luni fara sa treaca prin asta?Ele intra in calduri de 2 ori pe ani si e un cilcu regulat care se repeta la 6 luni.Si eu sunt curioasa sa-i vad.Pe amandoi  tongue Si cand intra in calduri masculul este super ascuti la simturi,ca sa ma exprim frumos.Trebuie tinuti separat,in camere separate  pentru ca altfel ti-o calareste in perioada de varf de n-ai timp nici sa spui ceva.Sunt multe probleme cand stau masculi si femele impreuna,dar nu nerezolvabile daca ai grija .

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,538

Re: Chow-Chow

Leea nu a intrat in calduri inca . Am vorbit cu veterinarul si a zis ca poate sa intre si mai tarziu , nu este o varsta exacta .
Da , ai dreptate . Nu e usor sa faci o canisa .

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

1,539 (edited by claudiu1970 30-11-2012 22:15)

Re: Chow-Chow

Buna seara tuturor!Nu am mai scris nimic de multa vreme,timp in care ,in baza unui impuls de moment,l-am dus pe Teddy de afara in casa.S-a adaptat foarte bine la viata de apartament si este un prieten deosebit.Este deosebit de bine educat(sau mai bine spus are mult bun-simt).Dupa trei luni de convietuire,inclin sa cred ca este companionul ideal.Evit sa-l numesc "animal .....de companie" deoarece cred ca in afara faptului ca nu vorbeste este mult peste multi semeni de-ai nostri.Ma bucur foarte mult ca am luat decizia de a-l aduce in casa.Pe baza cipului care il are implantat, am reusit sa aflu ca provine din Ungaria,are trei ani si jumatate si a fost adus in Romania acum 2 ani de o persoana care a parasit tara acum un an si jumatate.In afara faptului ca are laba din fata dreapta zdrobita(probabil a avut o fractura deschisa si netratata),Teddy este perfect sanatos.In urma mai multor tratamente ,a ramas doar cu un mic schiopatat,aproape insesizabil.Este deosebit de afectuos cu orice pisica sau caine.O sa revin cu mai multe detalii!Va dorim o seara placuta!
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-11-2012 22:15[/merge_posts_bbcode]

Asa arata Teddy in vara.

1,540

Re: Chow-Chow

Ce frumusete Claudiu.  :heart: Merita sa aiba un camin si pe cineva deosebit sa-l ingrijeasca.Chow-ul este o minune din toate punctele de vedere.De asta ii iubesc eu ,la nebunie.  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,541

Re: Chow-Chow

Multumim! :heart: Pe zi ce trece sunt tot mai fascinat de noul meu prieten!Ador plimbarile linistite,fara nici un stres.Timpul petrecut impreuna este o totala relaxare,mai ales dimineata (in fiecare dimineata la ora 6),ma umple de energie si buna-dispozitie.Este foarte cuminte,nu se indeparteaza deloc de mine ,nu alearga dupa alti caini.Inca nu am vazut nici un caine sa caute "scandal " cu el(si avem destui caini agresivi prin cartier),peste tot pe unde trece impune respect.Iubeste nespus de mult pisicile smile (o perioada a dormit afara cu doi motani,unul dintre motani ramanandu-i prieten fidel si ne insoteste de fiecare data cand ne plimbam).

1,542

Re: Chow-Chow

ce dragut!!!!!!!!! :pisica: Ma bugur foarte mult pentru tine!!!!!!! :caine:  :caine:  :pisica:  :pisica:  :fluture:

I'm never going back
The past is in the past!

1,543 (edited by suana 04-12-2012 20:44)

Re: Chow-Chow

Da,au un caracter aparte.Nu cauta scandal ,nu sar la alti caini,insa au acel ceva care impune respect si domina prin prezenta.Viata alaturi de un chow e cu totul speciala.Trebuie sa-l intelegi ,sa-l respecti si sa-l educi si te va rasplati pe masura.Ma bucur tare mult pentru amandoi.  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,544

Re: Chow-Chow

O iarna de povesti sa aveti cu totii .... grade cate va trebuie, zapada la fel, dupa gust smile Salutari de la noi!

1,545

Re: Chow-Chow

Superb smile

1,546

Re: Chow-Chow

Va invitam la petrecere in zapada si la o felitza de tortuletz. :lma:
Astazi printesa mea Daissy implineste 3 ani.
La multi ani,printesa mea scumpa,te iubesc  :heart:

http://i239.photobucket.com/albums/ff87/su-lyn/1zQfe-19K-1.gif

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

1,547

Re: Chow-Chow

La multi ani!!!! :heart:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

1,548

Re: Chow-Chow

La multi ani! :lma:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

1,549

Re: Chow-Chow

La multi ani! :lma:

1,550

Re: Chow-Chow

La multi ani! :lma:  :pup: