1

Topic: sarpe

stie cnva unde as putea putea gasi un sharpe(ca animal de companie) si cam cat costa??????

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

2

Re: sarpe

cu hamsteri esti sigur ca vrei un sarpe?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: sarpe

din pacate nu stiu de unde esti dar aici la oradea este sarpe.spre exemplu un piton regal e la 500 ron

4 (edited by danyto 24-05-2008 06:40)

Re: sarpe

ms jackson  mult mult si bianca nuh da nu prea imi plac serpii.....defapt ii ador dar nu ka animale de casa imi plac mulmulmul hamsterii dar sarpele ar fi pt un prieten care.. sincer este fascinat rau de sherpi ...:wow:

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

5

Re: sarpe

da foarte fascinant.fascinant pana ii faci curat si te musca :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

6

Re: sarpe

sau pana evadeaza sitzi fura patul hmm smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

7

Re: sarpe

Danito, tu chiar vrei o dihanie de-asta, ca animal de companie?? Eu mai degraba as sta in casa cu o hiena cu un buboi in fund, si nervoasa pe chestia asta, decat cu un sarpe. Dar daca vrei neaparat Sarpe, du-te la Sediul PSD, ca gasesti acolo o gramada...

8

Re: sarpe

Sarpele nu e animal de companie si a zis ca doar il fascineaza nu ca vrea sa aiba unul in casa.

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: sarpe

m-am linistit... Eu credeam ca vrea sa stie si pretul, sa-si cumpere. De gustibus et coloribus non disputandum, fiecare se distreaza cu ce animalutze vrea. Unii americani au serpi ca fiinte de companie, am vazut la TV. Am zis mereu ca yankeii sunt mai... zburdalnici la ceafa...

10

Re: sarpe

daca lor le plac serpii......

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: sarpe

sa va spun sincer nu as vrea un sharpe nici in ruptu" capului ca animal de companie  dar mesc mult la totzi AM GASIT SHARPE

Adaugat: 28-05-2008 17:48

CU 500 RON SI I-AM LUAt prietenului meu si.....akuma de trei zile tot la acvariul ala se uita(sper ca nu e bolnav psihic)

Adaugat: 28-05-2008 17:49

dar....de stau sa ma gandesc mai bine un sharpe se poate dresa........si intodeauna imi placeau si mie serpi...cred ca voi mai vizita magazinul..

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

12 (edited by Bianca 29-05-2008 11:14)

Re: sarpe

mie mi-ar placea un sarpe daca nu ar musca :angel:

Adaugat: 28-05-2008 18:03

eu nu l-am obligat niciodata pe Paco sa ma iubeasca.el pur si simplu asa e.cat despre faptul ca animalele nu sunt capabile sa simta dragostea nu sunt de acord.parerea mea ar fi ca orice animal indiferent de ce este in adancul lui de la o leoaica fioaroasa e o mama buna si iubitoare.reptilele poate nu iubesc oamenii dar alte animale poate apreciaza prezenta noastra.acum fiecare are o parere smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: sarpe

la faza cu sherpii cara omoara oameni... shi tzantzarii omoara oameni, ba chiar mai multzi. de ei de ce nu ne e frik? bine, daca ash vedea in fatza mea un piton mi-ar fi shi mie frik pentru ca habar n-am cum sa ma port cu el ca doar nu pot sa-l iau shi sa ma joc cu el ca shi cu o pisik. ma gandesc ca sunt buni ca animale de companie dak shtii sa ii tratezi cu respect shi cu putzina atentzie.:D eu nu mi-ash lua sharpe pentru ca ar muri de foame. nu pot sa omor o pisik sau un caine sa ii dau lui sa manance. nici un shobolan...
shi sherpii nu mananca oameni. de fapt, animalele nu fac asta in general. au ele cate un motiv ca sa atace oameni (bine, sunt shi exceptzii cu animale care confunda omul cu hrana lui, da asta e altceva).

14

Re: sarpe

aaa eu credeam ca-l potzi deresa sa se urce la tn pe gat..........pe palma....da dak nu e ok shi aja

Adaugat: 29-05-2008 16:35

exact sherpii si alte animale nu omoare oamenii ci noi ii omaoram pe ei, pe langa ca Dumnezeu ne-a facut superiori.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

15

Re: sarpe

nu superiori.mai destepti.animalele au simturile mult mai dezvoltate.oricum nu noi spunem cine e superior altuia.noi ori ne tragem din maimuta(ceea ce ne face si pe noi animale,nu?)ori dupa aia cu Adam si Eva :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

16 (edited by Printzesa 09-06-2008 00:19)

Re: sarpe

yoyo_suricata wrote:

la faza cu sherpii cara omoara oameni... shi tzantzarii omoara oameni, ba chiar mai multzi. de ei de ce nu ne e frik? bine, daca ash vedea in fatza mea un piton mi-ar fi shi mie frik pentru ca habar n-am cum sa ma port cu el ca doar nu pot sa-l iau shi sa ma joc cu el ca shi cu o pisik. ma gandesc ca sunt buni ca animale de companie dak shtii sa ii tratezi cu respect shi cu putzina atentzie.:D eu nu mi-ash lua sharpe pentru ca ar muri de foame. nu pot sa omor o pisik sau un caine sa ii dau lui sa manance. nici un shobolan...
shi sherpii nu mananca oameni. de fapt, animalele nu fac asta in general. au ele cate un motiv ca sa atace oameni (bine, sunt shi exceptzii cu animale care confunda omul cu hrana lui, da asta e altceva).

perect de acord cu tine yoyo_suricata! :bravo:

17

Re: sarpe

da si eu :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

18

Re: sarpe

exact ai perfecta dreptate....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

19

Re: sarpe

smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

20

Re: sarpe

nou meu pet - un pui de piton regal 
http://img513.imageshack.us/img513/9546/img0222bs6.jpg

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

21

Re: sarpe

uaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuu ce bijuterie............. :bravo:  :bravo: :bravo: :bravo: ................... sa-ti traiasca.......cat a costat?????

Adaugat: 02-11-2008 10:45

si...apropo are nevoie de UV?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

22

Re: sarpe

nu are nevoie de uv

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

23

Re: sarpe

cat a costat?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

24

Re: sarpe

l-am adus direct de la sursa - a costat cam 200 lei

Adaugat: 03-11-2008 16:21

corn snake
http://img183.imageshack.us/img183/5074/img0121ri2.jpg

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

25

Re: sarpe

sunt ai tai???

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10