51

Re: sarpe

felicitari!!! ti-a mai crescut puishoru'!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

52

Re: sarpe

ce fain ii :bravo: am auzit ca din pielea de sarpe naparlita se face o crema de fata smile smile smile

53

Re: sarpe

Ce chestie! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

54

Re: sarpe

aha tare ciudat!  smile

55

Re: sarpe

cine goneaza un sarpe regal sau piton regal  sa ma contacteze ID:andr3y_2008_boy
sa fie pui si bland (vreau neaparat un sarpe ):cry:

Adaugat: 08-01-2009 20:21

daca nu sunt pe mess lasati un mesaj
:k:

56

Re: sarpe

esti hotarat nu gluma:D

ti-am dat add  poate te incalt cu vreun sarpe :wis:

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

57

Re: sarpe

gratian_666 , ce frumos e sarpele tau :heart::heart::heart:

58

Re: sarpe

puii mei de corn snake


http://img518.imageshack.us/img518/295/img0118bc9.jpg

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

59

Re: sarpe

Frumushei !!!sa-ti traiasca!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

60

Re: sarpe

ce culoare frumoasa cati is?

61

Re: sarpe

:bravo: :k: i-ai cumparat sau ti-ai inmultit tu serpii?

62

Re: sarpe

cine doneaza Lampropeltis triangulum sinaloae (sarpe regal ) mail :w.2331996 [at] yahoo.com

63

Re: sarpe

poti incerca un crescator

Adaugat: 04-02-2009 18:25

cica ii un sarpe ii zice pitonul copiilor nu are venin nici dinti mari aproape invizibili (deoarece ii constrinctor) si ii cel mai bland piton din lume

Adaugat: 04-02-2009 18:26

gratian_666 wrote:

va prezint alt serpisor


http://img384.imageshack.us/img384/1892/img0572xd4.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/5189/img0574wd9.jpg

:heart:

mai sti ca am intrebat daca e crotal lam confundat cu sarpele coral  :bang:

Adaugat: 04-02-2009 18:28

al doilea

64

Re: sarpe

http://img7.imageshack.us/img7/2623/img0040ph8.jpg

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

65

Re: sarpe

Nu musca :cry: ........................sunt asa de inspaimantori........daca ar auzii mama ca vreau sarpe cred ca ar face infart inainte sal iau....................Doamne fereste nu vreauasa ceva.......mai ales ca vreau hamster...........am vazut sarpe mare nu ma pricep la rase dar era mare mare.................si statea pe gatu omului si scotea limba.........sa apropiat de mine si de prietena measimai ca era sa urlu..... :cry: ...........................au culori frumoase,si sunt interesante ca animal.................dar nu as vrea asa ceva................mie frica de limba lor :cry:

Adaugat: 02-03-2009 19:20

Cred ca era Anaconda..... dar dupaia nu imi era frica de el ca a spus omul ca e foarte prietenos...............dar mana pe el nu am pus..........dar ori cum mai degraba pun mana pe sarpe decat pe crocodil

I love animals :heart:

66

Re: sarpe

nici mie nu imi plac serpi :wow: sunt interenanti... asa culorile si cum se misca, vanatul si alte chesti ...asta imi plc la ei dar daca as vedea unu in fata mea cred k as lua-o la fuga yikes....am mai avzut serpi dar daia mici de sunt prin paduri si de aia mi-e o frica :-ss...serpi se hranesc cu rozatoare si mie imi plc ff mult rozatoarele nu cred ca as putea sa dau un hamster de mancare la un sarpe [-(

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

67

Re: sarpe

Am gasit pe un drum in padure un pui de sarpe si nu stiu din ce specie face parte. I-am pregatit un terariu cu tot ce cred eu ca are nevoie ...dar nu stiu cu ce ar trebui sa se hraneasca.Insecte? Unde as putea sa gasesc specile ce traiesc la noi in tara(un sait). O sa incerc sa-i fac o poza sa o postez poate e mai usor de recunoscut.Daca ma poate lamuri cineva dati un semn .Pa.

68

Re: sarpe

:wow: Trebuia sa-l lasi in padure :wow: Informatii, daca nu sunt inca pe latifa, poti sa faci chiar tu o cerere tongue
Cred ca ai putea sa ii dai carne maruntita ... presupun ca stie sa manance singur.

Adaugat: 23-08-2009 14:33

Uite iloveanimals te poate lamuri: 
dydy .: auzi...zii lu ala cu sarpele, ca serpii mananca rozatoare.  Poate sa ii ia soareci congelati de la pet, sau sa`i dea drumul.
big_smile

69

Re: sarpe

Dai drumul.....locul lui e in padure.Daca vrei un sarpe iati un cornsnake e ieftin 90 de lei.
Acest sarpe e foarte posibil sa moara in captivitate.In plus,e impotriva legii ceea ce faci,fiind o specie protejata de lege.
Sper ca nu esti un copil care ai pata pusa pe acel sarpe si sper ca poti intelege ca locul lui este in natura si trebuie sa il eliberezi. big_smile

70

Re: sarpe

Pe unde depun serpii ouale?

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

71

Re: sarpe

Poti fi mai concret??? neutral

72

Re: sarpe

Sa zicem ca avem o femela de sarpe gestata.Avenit timpul depunerii oualelor.Pe unde depun serpii ouale???

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

73

Re: sarpe

..sper ca nu vrei sal iei oua si sa la pui in incubator....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

74

Re: sarpe

buna, imi plac serpii la nebunie si as dori sa achizitionez unul pe viitor....m-am uitat pe site si am vazut multe specii frumoase dar cel mai mult mi-a atras atentia sarpele de lapte (asemanator cu coral)....imi poate spune cineva cam cat costa aceasta specie...??? danke

,,metalrock,, and animals forever........ :rock:

75 (edited by LovePets 20-02-2010 19:07)

Re: sarpe

E o specie buna pentru incepatori,nu este scumpa,preturile variaza de la 50 de euro la cateva sute in funtie de morphuri si subspecii.