26

Re: Chinchilla

stiti cumva daca exista lese pentru rozatoare=)?am auzit de la cineva ca are de gand a-i cumpere una porcusorului de guineea nu stiu daca exista asa ceva :Ddar totusi=))cum ai putea sa o legi:))?

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

27 (edited by danyto 31-05-2008 06:52)

Re: Chinchilla

lese..??? am auzit si eu ca se pun la chinchila, ieprui si porcusori de guineea....cred ca sunt dar...dak nu gasesti itzi potzi lua o lesa de chiuaua(caine mic) si dak nu este buna o potzi cumva scurta...da cred ca lese pt rozatoare sunt mai mult pe corp......

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

28

Re: Chinchilla

dar lesele pt chiuaua nu se pun pe gat:-?? ca sa nu se sugrume cand face un salt si nu ii mai ajunge ata big_smile ...mie mi s-a spus ca ns cum se pun pe manutele din fata...si apoi pe corp mai incolo...dar cum sa cer la pet shop?o sa bufneasca in ras alea de acolo=)...pt ca poate i-as cumpara si eu una sa-l scot si pe afara ca daca l-as lasa liber ar fugi si nu s-ar mai intoarce...cel putin asa cred eu...dar nu vreau sa risc:-s

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

29

Re: Chinchilla

pai se spune "lesa corporala" iar dak nu au pentru chiuaua ceri pt pisici big_smile

Adaugat: 31-05-2008 11:23

http://www.zooland.ro/_files/Image/arti … titled.JPG          aicea gastesti o poza da-i cam mica smile

Adaugat: 31-05-2008 11:25

intradevar pe-afara nu e bn pt ca  el ar punte scapa (un rozator poate sa-si subtize corpul[face parte din adaptarea sa la meidu si aja poate scapa de pradatori]) da.....prin casa.....ai putea chiar dak si acolo ar skapa ...l-ai prinde mai usor...

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

30

Re: Chinchilla

ce haios ar fi un hamster cu lesa smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

31

Re: Chinchilla

eu stau intr0un oras destul d micut si de aceea m-am gandit ca poate nu are...o sa ma duc sa intreb...poate are pt pisici;))...ce duce ar fi zuzu intr-o lesa:)):))

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

32

Re: Chinchilla

smile tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

33

Re: Chinchilla


Acestea sunt Veverite degu sunt neam cu chinchilla si sunt foarte jucause smile

34

Re: Chinchilla

ce scumpe is:heart:si ce codita interesanta au=)

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

35

Re: Chinchilla

ce cozi haioase au tongue !

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

36

Re: Chinchilla

voi cat va lasati animalutul liber prin casa...cam asa aproxmativ...?..eu l-am lasat p zuzu in general dupa ora 20 ca pe atunci se trezea...dar acum il mai las si in timpul zilei cand e treaz ...ma gandesc ca nu e prea putin cam 2-3-4 ore...dupa posibilitate:D....si apropo...mi-am facut comanda la un ham pt zuzu...a zis vanzatoarea ca imi aduce numa sa aiba=)...m-am gandi ca va rade de mine cand  ii voi cere dar a fost ok;)...abia astept sa il scot afara ... cred ca o sa-i placa foarte mult.

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

37

Re: Chinchilla

ma bucur ca ai gasit :sanatate:

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

38

Re: Chinchilla

asteptam poza cu noua achizitie pentru zuzu smile .eu il las pe Paco cam 6-7 ore pe zi afara da el e papagal tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

39

Re: Chinchilla

am un hamster pitic, si de 3 zile nu mai poate sa-si bage punga in care isi tine mancarea, ajutati-ma va rog

Adaugat: 05-06-2008 09:43

hamsterul meu nu mai are chef de joaca cum facea inainte din cauza problemei cu punga in care isi tine mancarea si acum este scoasa si se chinuie sa o introduca la locul ei

40

Re: Chinchilla

pai pune-i alta.ajuta-l!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

41

Re: Chinchilla

ce faceti cu animalutul vostru cand plecati de acasa...ma refer pt cateva zile ...banuiesc ca nu se poate tot timpul sa-l luati cu voi...eu ma gandeam ca daca tot a venit vacanta de vara...ce o sa fac cu zuzulik daca va trebui sa plec undeva pt mai mut timp...poate nu gasesc pe cineva care sa stea cu el:-s...?si nici nu e indicat sa il tot plimb pe zuzu...zicea pe internet"a se evita transportul cu chinchile deoarece sunt animale sperioase"...da totusi cred ca pe la tara o sa il iau cu mine...numa sa imi iau lesa aia ca inca nu o adus la magazin:furios:...si inca ceva=)credeti ca pisica va avea treaba cu el...ma gandesc sa nu mi-l manance:))

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

42

Re: Chinchilla

zuzu al tau e cat pisica deci.......eu as prefera sa vb despre unde ne lasam animalul pe timp de vacanta la diverse vacanta si concediul si nu mai stiu cum :ironic: .ar fi mai adegvat dar oricum si eu plac in Bulgaria o sapt.  si trebuie sa il las pe paco la bunici :cry: si nu suporta o zi fara mine si nici eu fara el :cry: .deaia ii voi lua o pereche care sa-i tina de urat smile

Adaugat: 09-06-2008 21:05

si eu imi voi lua papagalul de plus sa-mi tina companie tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

43

Re: Chinchilla

da numai ca in timp cat paco al tau va sta la bunici banuiesc ca bunica ta nu il lasa afara din cusca...:-??sau da?=)ca daca l-as lasa eu pe zuzu la bunici s-ar speria de el:D...si ar trebui sa gasesc p cineva care sa nu ii fie teama...ca va trebui sa ii dea de mancare si sa ii schimbe apa...deci...va trebui a ma gandesc la cine sa apelez:/

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

44

Re: Chinchilla

pai nu ii da drumul ca dupaia nu mai poate sa-l bage la loc smile .doar ii schimba apa si mancarea smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

45 (edited by camelya 10-06-2008 15:35)

Re: Chinchilla

i-am luat azi lesa la zuzu=)da nu o avut din aia speciala=))=))=))si i-am luat pt pisici...numa ca nu vrea sa stea sa i-o pun:furios:si :-??cat de tare sa o strang...sa nu cumva sa il sugrum:wow:
PS:azi zuzuik implinit 4 luni:D...si i-am luat ceva gustos=P~

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

46

Re: Chinchilla

deci cea de pisici a fost buna...ma bucur pt tn[si pentru Zuzu(chiar dak nu prea ii place smile )] aja ka plimbarika placuta :k:

Adaugat: 10-06-2008 17:04

la multzi ani ZuZuik...multzi ani impreuna :bravo: :sanatate:

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

47

Re: Chinchilla

wink)trebuie sa se obisnuiasca...soarta...ca numa asa o sa il pot plimba si pe afara...o sa vada el mai tarziu ca e bine...i-am luat de ziua lui cv bunicel:X...io placut de numa:D

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

48

Re: Chinchilla

tongue felicitari da daca il scoti afara si ia purici? tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

49

Re: Chinchilla

poi/...am citit pe internet ca nu pot trai parazitii prin blana lui fiindca e f deasa...:-??da in caz ca ar avea:Ocu ce il tratez?

Adaugat: 10-06-2008 19:40

hmmm...inca incerc sa-i pun lesa...inca nu stiu cat de stransa sa ii fie...si ma cam chinui sa i-o leg ca nu are rabdare zuzu si se tot misca...

Adaugat: 10-06-2008 19:45

sper sa-l invat repede...ca sa-l pot duce la bunici=P~sa nu se plictiseasca toata ziua...
Apropo...am de gand sa-i fac o cusca maaaaare la zuzu..din ce sa i-o fac:-??

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

50

Re: Chinchilla

asta trebuie intrebat pe site caci materialele conteaza ffff mult.sa ne arati si noua poze cu zuzu cu lesa smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you