601

Re: Metisi (Corcituri)

Ok :k: .Vreau mult sa il vad big_smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

602

Re: Metisi (Corcituri)

Gata baita  smile Nero s-a distrat pe cinste udand toata familia  smile
A facut baita in cadita afarapentru ca era mult mai cald ca afara
A trebuit sa-l legam cat a facut baita ca o zbughea in fundul curtii
Acum e in casa pana se usuca blanita
Poze cu el in cadita nu am putut sa faca ca stropea prea rau
Asa ca uitati cum arata un catel spalat

603

Re: Metisi (Corcituri)

smile Ce figura e.As vrea sa il tin o saptamna sa vad daca m-as descurca smile .Nu cred ca mi-l dai smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

604

Re: Metisi (Corcituri)

Nu-l dau ca e cutu meu smile

605

Re: Metisi (Corcituri)

Bine :k: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

606 (edited by OBlonda 24-08-2012 16:04)

Re: Metisi (Corcituri)

Am si eu 2 figuri rasfatate  smile
Reva

>>>>Alexandra<<<<

607

Re: Metisi (Corcituri)

ce pufos e :pup:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

608

Re: Metisi (Corcituri)

Ups,netul,il am pe stick big_smile
Alka

>>>>Alexandra<<<<

609

Re: Metisi (Corcituri)

Ce scumpi :hihi:

610

Re: Metisi (Corcituri)

Sunt superbi :heart: .Stick are aceleas culori ca si nero al marie95.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

611

Re: Metisi (Corcituri)

Netu e pe stick
Pe catelusa o cheama Alka si da are culorile rasfatatului meu

612

Re: Metisi (Corcituri)

A.Scuze am citit gresit.M-am si grabit si de aceea :rusine: .E foarte frumoasa :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

613

Re: Metisi (Corcituri)

Nero care s-a mai ingrasat
Cum a facut praf toate jucariile si mai multe perechii de sandale si papuci Nero a gasit o noua jucarie (esarfa de zilele trecute) Are niste coltisori de toata frumusetea smile

614

Re: Metisi (Corcituri)

Ce frumos e!Sa-ti traiasca...Asa fac si ai mei smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

615 (edited by OBlonda 26-08-2012 13:25)

Re: Metisi (Corcituri)

mihaela111 wrote:

cand am luat-o facuse dela o serie pe pui :rusine:  si doctorul a zis ca exista ricul sa faca cancer si ca trebuia steriliata inante sa faca puisori  sad

ori nu ai inteles tu bine,ori nu e doctorul competent.ideal este ca sa sterilizezi catelusa inainte de primul ciclu.cu cat amani si cu cat are mai multe cicluri sansele de cancer,tumori mamare si prurit sunt tot mai mari.asa ca,grabeste`te sa o sterilizezi!
ale mele sunt castrate de la 6 luni,inainte de primul ciclu.

>>>>Alexandra<<<<

616

Re: Metisi (Corcituri)

foarte putin posibil sa  o sterilizez anul asta deoarece la mine nu este nici un medic veterinar care sterilieaza s-au catreaza sad  cand am vrut so sterlizez eram in vacanta la constanta ,mentione ca nu am ft eu la medic cu ia a fost tata si mama  wink

Animalele sunt lumea mea! :heart:

617

Re: Metisi (Corcituri)

deci ei nu au inteles bine.montele la fiecare ciclu,plus pui,plus alaptaea sunt extenuante.plus ca de pe la 5 ani nu mai este recomandat ca ea sa faca pui si de aici incep problemele.o poti scapa la mascul si e fatal pentru ea si/sau puii ei,ori o pazesti la fiecare ciclu,asta insemnand lactatii false,tumori mamare,prurit,din cauza hormonilor eliberati.castrand`o,scapi de absolut toate problemele si grijile.plus si ea o sa fie mai fericita.
Reva si Alka

>>>>Alexandra<<<<

618

Re: Metisi (Corcituri)

am inteles de la o vecina ca exista niste pastile care le dau de fiecare data cand ai vine ciclu si nu mai ia pui..a incercat cineva?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

619

Re: Metisi (Corcituri)

atentie la pastilele alea,sunt foarte periculoase si nerecomandate.acele pastile intarzie ciclulstiu catele ce au facut pui cu aceste pastile,ajungandu`se la operatie,implicit sterilizare.hormonal,acele pastile dau catelele peste cap.

>>>>Alexandra<<<<

620

Re: Metisi (Corcituri)

atunci nu o sa-i dau..pana o sterilizez am sa o tin in casa sa nu mai ia contact cu caini wink

Animalele sunt lumea mea! :heart:

621

Re: Metisi (Corcituri)

comoara noastra este o shih tzu/bishon maltese,este foarte inteligenta si o mare pupacioasa,problema e ca nu vrea sa manance bobite.procedez gresit ca ii prepar eu mancarica din piept de pui,orez,morcovi?va rog ajutati-ma

622

Re: Metisi (Corcituri)

Nero smile

623

Re: Metisi (Corcituri)

ce frumos s-a facut! :pup:

-Ioana-

624

Re: Metisi (Corcituri)

maria95 wrote:

Nero smile

Vai de mine!Ce mare s-a facut :heart: !E minunat :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

625 (edited by maria95 30-09-2012 15:08)

Re: Metisi (Corcituri)

Multumim :heart:
Azi am fost sa ne intalnim din nou cu mama puiului meu si azi pentru prima oara ne-am intalnit si cu taticu care e vecin cu mamica big_smile
Azi am vorbit si cu stapana taticului si am aflat ca e de rasa flat coated retriever
Ambele stapane m-au rugat sa le trimit poze zilnic cu Nero smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-09-2012 16:08:02[/merge_posts_bbcode]

Nero