26

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

deedee111 wrote:

1. Jur sa-mi trezesc in fiecare diminea?? st?pânul o data cu r?s?ritul soarelui si sa ii cer acestuia sa ma lase afara din colivie.

2. Jur sa nu cad niciodata in tentatia de a face ce doreste stapanul meu... Bine, hai,  aproape niciodata !

3. Jur sa-mi pacalesc stapanul facandu-l sa creada ca sunt dresat. Noi papagali stim totusi ca e doar o actorie smile

4. Jur sa nu las nici o masa a stapanului neincercata macar de 2 ori de mine, din dorinta de a deveni un degustator fin de mancaruri.

5. Jur sa nu intru inapoi in colivie decat dupa o alergatura pe cinste!

6. Jur ca toate lucrurile noi si neincercate sa le incerc si sa aplic procedeul „CINE GASESTE, PASTREAZA!”

7. Jur sa-mi ud stapanul in joaca mea cu apa prin lovirea acesteia cu aripile

8. Jur ca in cazul in care, stapanul meu da mai tare radioul sau televizorul ca sa auda mai bine, eu sa-mi ajustez volumul mai tare, ca tot eu sa fiu ala mai zgomotos.

9. Jur ca atunci cand cineva se apropie de colivia mea sa urlu cat pot de tare pentru a ii anunta ca doresc eliberarea

10. Jur sa pastrez chipul nevinovat si sa fac cat mai multe prostii sub acest fals pretext.
orice completare e binevenita

foarte dragute si adevarate smile  smile  smile si as adauga "Jur sa nu te las niciodata sa intarzii la scoala asta insemnand sa te scol cat mai devreme" smile

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

27

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

1.jur sa te ciupesc de fiecare data cand pui mana pe mine.
2.jur sa fac mizerie mereu dupa ce imi faci curat iar a doua zi sa te doara capu'.
3.jur sa mananc pana plesnesc.
4.jur sa tip dimineata la 7 cat de tare ma zin plamanii.
5.jur ca am sa continui sa rod patul de lemn din colivie.
6.jur ca n-am sa fiu prietenos vreodata.
7.jur ca atunci cand ma scoti din colivie,eu sa ma ajez pe lustra ca sa nu ma prinzi.
8.jur ca de fiecare data cand asculti muzica eu am sa tip ma tare.
9.jur ca am sa continui sa cant precum un telefon la 2 noaptea.
10.jur ca in final o sa te iubesc!

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

28

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

1.Jur sa tip la putere maxima cand vii tu acasa sau cand pleci
2.Jur ca de fiecare data cand aud muzica,ori ca faci tu muzica ori ca asculti,o sa tip,sa iti reamintesc ca eu sunt vedeta aici
3.Jur ca atunci cand imi dai drumul prin baie sa stau pe  degetul tau o sa te ciupesc si o sa ma uit la tine pana te plitisesti
4.Jur sa invat de la perusul cel mai fricos ca de fiecare data cand vrei sa ma prinzi in colivie sa tip si sa te ciupesc
5.Jur ca atunci cand vine vremea sau ma trezesti cu aprinsul luminii sa tip sa ii trezesc pe cei care dorm
6.Jur ca dimineata cand rasara soarele sa mai astept pana se opresc din ciripit tare pasarile de afara sa te trezesc si pe tine cu un ciripit mai galagios
7.Jur c ade fiecare data cand imi dai drumul prin casa sa tip si sa anunt libertatea mea
8.Jur ca atunci cand vei incerca sa ma prinzi prin casa sa ma bagi in colivie sa zbor pana obosesc si sa te las sa ma prinzi intr-un final(daca poti,bineinteles)
9.Jur sa incerc lucruri noi in fiecare zi
10.Jur sa rod fiecare lucru atins
11.Jur sa zbor cat vreau
12.Jur sa mananc sau sa vars tota mancareadin jucaria mea si sa mananc apoi dupa jos ca e amuzant sa fac asta
13.Jur sa te iubesc chiar daca ne mai certam tot ne impacam,sunt fff buni prieteni cu toti cei din casa  tongue

Adaugat: 17-08-2010 01:45

app trimis de lola si paco  :sanatate:

Adaugat: 17-08-2010 01:46

bv deedee super subiect,ma scuzati ca am trims atat de mult dar am uitat sa scriu  :pls:  :pup:   big_smile

2 perusi-Lolita(Lola);Pakito(Paco) :perus: :perusi: ;1-bichon bolognese-Puppies(Puppy) :caine: ;am avut:5-caini :caine: ,4-perusi :perusi: :perus: ,1-iepure :iepure: ,1-hamster :hamster: ,pisici(bloc) :pisica:
;PROTECTIA ANIMALELOR!ANTI-POLUARE!IUBESC NATURA!AM MULTE ANIMALE LA TARA!MA IUB. ANIMALELE!

29

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

frumoase juraminte...aducere aminte..ca se pune praful pe ele.. :ok:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

30 (edited by octy 10-08-2011 17:10)

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Paco:Jur ca o data o sa-ti las un "cadou" si pe covor!!!!
:soarece:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

31

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

adica ce..pe birou nu e bun.. :blb:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

32

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Pai a facut peste tot,dar covorul a ramas neatins de "cadourile" lui   smile
Chiar azi l-am prins cand a coborat pe covor,si era gata sa-mi lase un "cadou",dar l-am gonit imediat cand am vazut ca sta in "pozitia de atac",si "cadoul" a ajuns pe parchet  smile

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

33

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur sa-ti musc buzele si nasul dupa ce am terminat sa te pup :blb:
Jur sa-ti trag firele de par din cap , ca sa vezi cine e sefu  mad
Jur sa arunc mancarea pe jos daca e prea multa.
Jur sa rastorn apa daca ma jeneaza.
By Cipri

Animalul de companie ne este un prieten desarvasit,
Si primeste drept rasplata , afectiunea noastra toata
:hug:

34

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

smile  smile  smile

Chiar daca pe moment nu sunt atat de draguti....mai ales cand incerc sa vbesc la telefon, sau am o vizita....si nu reusesc sa ma inteleg cu persoana....de aia ii iubim!

35

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Super....