1 (edited by deedee111 25-04-2010 01:15)

Topic: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

1. Jur sa-mi trezesc in fiecare diminea?? st?pânul o data cu r?s?ritul soarelui si sa ii cer acestuia sa ma lase afara din colivie.

2. Jur sa nu cad niciodata in tentatia de a face ce doreste stapanul meu... Bine, hai,  aproape niciodata !

3. Jur sa-mi pacalesc stapanul facandu-l sa creada ca sunt dresat. Noi papagali stim totusi ca e doar o actorie smile

4. Jur sa nu las nici o masa a stapanului neincercata macar de 2 ori de mine, din dorinta de a deveni un degustator fin de mancaruri.

5. Jur sa nu intru inapoi in colivie decat dupa o alergatura pe cinste!

6. Jur ca toate lucrurile noi si neincercate sa le incerc si sa aplic procedeul „CINE GASESTE, PASTREAZA!”

7. Jur sa-mi ud stapanul in joaca mea cu apa prin lovirea acesteia cu aripile

8. Jur ca in cazul in care, stapanul meu da mai tare radioul sau televizorul ca sa auda mai bine, eu sa-mi ajustez volumul mai tare, ca tot eu sa fiu ala mai zgomotos.

9. Jur ca atunci cand cineva se apropie de colivia mea sa urlu cat pot de tare pentru a ii anunta ca doresc eliberarea

10. Jur sa pastrez chipul nevinovat si sa fac cat mai multe prostii sub acest fals pretext.
orice completare e binevenita

2

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

11. Jur sa rod toate dulapurile din casa prin diverse colturi!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

3

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Toate sunt adevarate! smile Toate juramintele eddi le implineste mai ales a saptea tongue Ieri cand a facut baita m-a stropit toata cool

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

4

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Foarte dragut :k: :bravo:
felicitari.

Crescatorie papagali. Oti

5

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca de cate ori plecati de langa mine ,voi tipa si mai tare.
De  la Alexi.....  :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

6

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Foarte interesande si culmea toate adevarate smile
Si la mine se potriveste al saptelea din partea zebrutelor ca au facut baita mai nainte si m-au udat si pe mine si calculatorul, biroul si tot ce se afla pe el smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

7

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca de fiecare data cand imi dai de mancare jumate sa o dau pe jos.
[de la Paco smile]

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

8

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

jur ca de fiecare data cand usa coliviei nu va fi inchisa cu agrafa,voi incerca sa o deschid si sa ies afara din colivie(de la Verdi) smile

9

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca dimineata sa tip cat mai tare daca aud vero miscare si nu vine nimeni sa imi spune buna dimineata  ( Paco)

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

10

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

adevarat ca ies! :bravo:

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

11

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Candy: Jur sa-ti fac si mai mare dezastru prin casa daca ma mai gonesti de la treaba mea. smile

Fetita asta ma dispera. neutral

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

12

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Mango: Jur ca de fiecare data cand crezi ca ma poti pupa, sa iti dau cu ciocu :heart:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

13

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

de la Jake:Jur ca de fiecare data cand vrei sa stau pe bat o sa te alerg pana iti sare sufletu smile

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

14

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca de fiecare data cand ma atrage o jucarie(sau mancare)sa nu olas pana nu o vad jos...de la cipy si nina apropo foarte tare,dupa ce am plans la subiectulpe care l-am pus acum e nevoie de o portie de ras extrem,geniala ideea,felicitarile mele tongue :k: :bravo: :pup: :sanatate: :merci: :heart: smile :succes:

15

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

jur ca daca nu-mi dati drumul din colivie pe fiecare zi sa ma privesc in oglinda cea mare cateva ore tip pana va zapacesc big_smile (de la cipy)

:floare: Georgiana :floare:

16

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca daca ma lasi afara prea tarziu din colivie, am sa refuz seara sa intru in ea si voi dormi pe dulap smile

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

17

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur ca atunci cand imi dai drumul o sa am grija sa-ti fac caca prin toata casa. Chiar si pe tine, daca ma superi. Ai uitat cine-i seful?   :ok:

Jur ca o sa-mi mananc gainatul cand tu mananci mancare langa mine  smile

Jur ca o sa am grija sa "dau o forma" la toate lucrurile pe care le ai tu mai de pret.

18

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Cocolino:Jur sa te ciugulesc cu toata forta,de fiecare data  cand incerci sa ma atingi :nimfa:

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

19

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

De la Cipy si Tuty:Jur ca de fiecare data cand e Cipy prin preajma  sa nu te mai bag in seama deloc.  smile

Prietena animalelor   ~Madalina~ :heart: :perus: :perus: :perus: :perus:

20 (edited by Iusty 14-06-2010 12:07)

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

de la Popica: Jur ca o sa musc pe oricine care este in preajma mea smile
de la Piciu: Jur sa nu intru inapoi in colivie decat dupa o alergatura pe cinste! (juramantul nr. 5) si mai jur ca o sa dau jumate din mancarea din recipiente pe jos!
de la Bella: Jur ca o sa tip ca disperata atunci cand deschide cineva frigiderul!
de la Cipy: Jur ca o sa cant toata ziua pana innebunesc lumea si ne scoate afara...acolo pot canta si mai tare in acopaniamentul vrabiutelor (exceptie zilele ploioase, friguroase si innorate)
de la Angel: Jur ca o sa tip la Iustina pana imi da ou fiert, pana imi da drumul afara..si jur ca sa o tip si fara motiv..doar pt satisfactia mea persoanala

Imputitii astia au avut grija sa-si implineasca toate juramintele smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

21

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

Jur sa imi iubesc stapanul chiar daca uneori par un nesuferit si un dur! smile

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

22

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

foarte tare  :bravo:
Chiky: Jur sa te musc de fiecare data cand incerci sa ma atingi.
Tzuiu: Jur sa ma fatai de pe un picior pe altul si sa ma infoi la tine de cate ori te apropii prea mult de mine, ca sa stii cine e stapanu'.
Puiu' si Puiutza: Jur sa ies afara de fiecare data cand uiti usita deschisa, doar ca sa iti arat ca sunt mai viclean ca tine.

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

23

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

amuzante juraminte andreea  smile

Prietena animalelor   ~Madalina~ :heart: :perus: :perus: :perus: :perus:

24

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

foarte tare , andrea ala cu balanganitu de pe un picior pe altu.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

25

Re: Cele 10 jur?minte ale papagalilor

La noi unele dintre cele 10 juraminte nu prea isi au rostul pentru ca noi nu vrem nici cum sa iesim din colivie stam ore in sir cu balconul si geamurile inchise si usita coliviei deschisa si tot in colivie stam  :cry:  mai bine  :nani: sau facem galagie intre gratiile coliviei  :bang:

"Promit sa ma prefac curios ce bunatate imi mai pui in colivie desii te vad cand pui"
La noi acest juramnat isi are locul 1 smile  big_smile

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(