26

Re: Problema animalelor fara stapan

birdslover wrote:

Multumesc frumos, Irina big_smile Pai daca am da pisicile afara ar iesi iar scandal dar hai sa zicem ca nu e foaarte deranjant. Legat de vecinul cu cainele, si-a primit de vreo 2 ori amenzi. Acum, ultima oara cand a chemat tata politia, a venit un politist, a fost la vecinu', cine stie ce au vorbit ei si apoi vine la noi si zice: "Descurcati-va si voi ca intre vecini". Am uitat sa spun ca omu' asta ne-a furat si floarea de la usa ... de Pasti s-a dat tata cu capu' de pereti cand a vazut pe geam ca vecinu' pune floarea la baiatul lui in masina. Unuia i-a spus ca ne aude cand numaram noi banii in casa. Ce naiba, nici daca stai cu paharul nu auzi :wow: .Cat despre nebuna aia, ar sari la bataie daca i-as intoarce vorbele dar acum nu-mi mai e frica de asta ca mi-am achizitionat spray paralizant. Intentionez sa-mi iau unul si pentru caini. big_smile

smile  smile smile Sunteti mortali!
E un adevarat razboi acolo.
Stiu cum e sa ai vecini nebuni,dar la voi e chiar zapaceala mare.
Oricum partea cu spray-ul paralizant e foarte ok-nu numai in potriva vecinilor supraincalziti,dar e bine sa il ai la indemana-nu sti niciodata ce nebun vine in spatele tau dornic de o bataie(sau de ceva bani de buzunar)
In orice caz,ma bucur ca va mutati-mai ales la casa.
Si mie mi-ar placea sa stau la casa(in felul asta mi-as lua un catel tongue )
Noroc in continuare!!! :k: :sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

27

Re: Problema animalelor fara stapan

Da, e haos total big_smile
Multumim! :pup:

28 (edited by shadowdinasty 17-07-2010 19:48)

Re: Problema animalelor fara stapan

Ne-a adus cineva  la lucru pliantul pe care l-am scanat.
Daca aveti in jurul blocului caini sau pisici care nu sunt sterilizati sau aveti voi caini sau pisici  in aceeasi situatie, acum aveti sansa sa-i ajutati GRATIS!
Daca nu se poate citi ceva din pliant, va rog sa imi scrieti.
Daca puteti, informati-va prietenii, cunoscutii, colegii despre acest proiect.
Cainii si pisicile merita o sansa!
Din cate stiu, acest proiect se desfasoara doar in Cluj-Napoca, dar poate mai sunt si alte orase care beneficiaza de aceste servicii.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

29

Re: Problema animalelor fara stapan

shadowdinasty wrote:

Ne-a adus cineva  la lucru pliantul pe care l-am scanat.
Daca aveti in jurul blocului caini sau pisici care nu sunt sterilizati sau aveti voi caini sau pisici  in aceeasi situatie, acum aveti sansa sa-i ajutati GRATIS!
Daca nu se poate citi ceva din pliant, va rog sa imi scrieti.
Daca puteti, informati-va prietenii, cunoscutii, colegii despre acest proiect.
Cainii si pisicile merita o sansa!
Din cate stiu, acest proiect se desfasoara doar in Cluj-Napoca, dar poate mai sunt si alte orase care beneficiaza de aceste servicii.

foarte frumos..asa este bine...sper ca cei din apropierea clujului sa fie saritori si sa ajute,oricine merita ink o sansa,imi pare foarte rau ca sunt departe,ca altfel eram prima wink

:heart: -SABINA- :heart: