26

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

Nu inteleg de ce nu au facut controale pana acum.  neutral  Eu as merge la orice institutie ... orice ar putea merge in control acolo... garda financiara... protectia consumatorului... sanitar-veterniar.... orice !!!

Simo

27

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

problema e ca au fost .... dar nu s-a rezolvat nimic

28

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

Pai cum sa nu se rezolve nimic? Restul animalelor/pasarilor sunt in stare buna...? Sunt conditii optime acolo...? Au temperatura normala ....? Hrana este depozitata corect.... E imposibil. Astia de la asemenea institutii cand merg in controale, nu pleaca fara sa dea macar o amenda. Intr-adevar, e nevoie de ``infractiuni`` mai mari pt ei, ca magazinul sa fie inchis.

Simo

29

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

dupa ce au fost la pet shop-ul respectiv ne-au sunat , ca am cerut sa ne sune inapoi sa stim si noi ce s-a rezolvat ... si ne-au spus ca i-au atentionat , si doar atat ..... si cu asta s-a rezolvat tot

30 (edited by necunoscuta 24-05-2010 18:09)

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

Pai foarte bine.... era si mai bine daca mergeai direct acolo, la directie, fara a mai face la pet-sop discutii ca sa ia pasarea de acolo. Asa, directia sanitar-veterinara gasea acolo dovada vie a nesimtirii lor, papagalul.

Data viitoare sa stii, nu mai atentionezi patron, nimic. Fiindca nu dau 2 bani pe parerea cumparatorului, mergi direct si faci sesizare. Odata ce vede un client nemultumit, el e constient ca poate urma un control ceva, si astfel ia toate masurile de rigoare sa fie ok la un eventual control.

Simo

31

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

degeaba am sunat ...ca era duminica ... astazi degeaba am sunat ca e sarbatoare  si zi libera ... nu am unde sa sun ... de aia am zis ca mai bine vorbesc cu sefu ... poate rezolv si il iau de acolo ... dar nu am reusit

Adaugat: 24-05-2010 19:13

http://www.spca.ro/home.php?limba=ro

32 (edited by lupu 04-06-2010 15:24)

Re: Maltratarea/uciderea animalelor

Sa stiti ca mai exista si oameni,carora le pasa!
http://anima-sos.org/content/2010/04/28/leo/
Sunt oameni carora le pasa si ii ajuta,sunt multi singura problema este ca ei nu sunt uniti!
Pt catelusul de mai sus s-au uniti si au demonstrat k se poate!