76

Re: American Pit Bull Terrier

Multumim tuturor!Va pupam pe toti :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

77

Re: American Pit Bull Terrier

Salutari .. am luat si eu 22.04.2013 un metis Pitbull rasa pura cu maidanez  are 6 saptamani este nascut pe 14.03.2013 .. Vreau sa stiu si eu de cand incep sa il dresez cum si ce fel .. vreau sa fie bland cu noi , si sa muste/latre doar la comana ... O sa pun poze maine, nu am poze cu parintii , dar mentionez ca tatal sau este un pitbull "lucrat" are masa musculara foarte dezvoltata .. si ce spuneti de numele Ken ?

78

Re: American Pit Bull Terrier

Dresajul unui caine incepe inca de cand l-ati adus in casa cu comenzi simple(numele,aici,nui voie,sezi culcat etc.) trebuie sa aveti rabdare,deoarece nu va invata de la inceput,si mai trebuie sa stiti ca o sesiune de dresaj tine 5 minute(se pot face 2-3 sesiuni pe zi cu pauza) deoarece un pui de caine se plictiseste usor si nu va mai vrea sa invete.Trebuie sa faceti totul interesant si placut,adica totul sa fie o joaca prin care sa-i atrageti atentia.De asemenea recompensa trebuie sa fie una pe placul lui(bucatele de carne de vita fiarta,cascaval,ori recompense din pet-shop).Iar cat despre dresajul de paza si protectie(latratul si muscatul la comanda) va recomand sa-l duceti la un dresor profesioninst pentru ca poate iesii ceva foarte urat din asta si nu cred ca va doriti.Sper ca v-am fost de ajutor,daca mai aveti intrebari va raspund.Sa va traiasca puiul  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

79

Re: American Pit Bull Terrier

Multumesc Leyna in sfarsit ai raspuns smile asteptam de ceva vreme , multumesc pentru urare si sa pun si niste poze .. sa iti dai putin si cu parerea te rog .

P.S: Ieri a venit veterinaru si i-a dat o bucatica de pastiluta de deparazitare fiind prea mic nu ii poate face niciun vaccin asa ca asteptam sa faca 2 luni piticu asta smile :caine: http://img850.imageshack.us/img850/2204/img20130425192845.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/5307/img20130425192907.jpg

80 (edited by |--|leyna|---| 30-04-2013 15:39)

Re: American Pit Bull Terrier

Foarte frumos piticu,sa incepi sa-i dai vitamine(pet phos sau K9 iti recomand).Apropo nu stiu ce veterinar ai tu dar primu vaccin se da la 6 saptamani chiar dupa prima deparazitare interna,si acum ca vine vara fa-i si una externa,acum vine sezonul capuselor(cosmarul meu cel putin).Iti doresc sa creasca mare si frumos,si orice intrebari mai ai iti stau la dispozitie  big_smile
PS: nu il lasa in contact cu alti caini(din cate vad nu-l ti in casa) nu stiu daca ti-a zis veterinaru sau daca sti deja asta,dar astia mici sunt foarte sensibil la bolile "copilariei" pana la 3 lun(pana la ultimu vaccin)i e indicat sa nu aiba contact cu niciun caine.Ce fel de mancare ii dai?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

81

Re: American Pit Bull Terrier

Buna Leyna astazi a venit veterinaru  si ia facut primul vaccin cel care se face la 6 sapt iar sapt trecuta i-a facut deparazitarea interna .. Mancare i.am dat pungute cu carnita pedegree si resturi de la noi .. Am vazut tot felul de antrenamente si as vrea ca si al meu sa arate cat de cat decent sa zic ma refer in masa musculara si ne gandeam noi astazi sa ii spunem veterinarului si de ceva steroizi .. stiu ca nu este ok din punct de vedere medical si ca ar fi mai ok sa il pun la antrenamente ,dar este inca mic .. pe la 10 luni sau 1 an si ceva sa ii facem injectia cu steroizi ... ce spui ?

82

Re: American Pit Bull Terrier

Eu sunt contra stereoizilor si voi fi toata viata mea,catelul meu a crescut natural fara stereoizi doar cu vitamine,antrenamentul se incepe de la 1 an jumate cu lucuri simple nu va aruncati asa deodata pentru ca nu va arata niciodata chiar asa cum va doriti,depinde si de genetica nu numai de voi,eu iti recomand doar vitamine si mancare de calitate si vei avea un catel frumos si mai ales sanatos.Ai fotografii cu parintii?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

83

Re: American Pit Bull Terrier

Nu am din pacate .. sa vad cum fac pentru ca l-am luat de la cineva care ii tine la punctul de lucru pe parinti si cam greu sa ajung la ei acum smile astazi este si inchis .. ma rog  ! Oricum vreau cat de cat sa se dezvolte musculatura..

84 (edited by |--|leyna|---| 01-05-2013 13:25)

Re: American Pit Bull Terrier

Musculatura se poate dezvolta si natural,prin exercitii fizice(tractiune,alergat pe banda daca ai posibilitatea daca nu pe langa bicicleta) si cu mancare buna,daca ai posibilitatea ii poti lua orijen,are foarte multe proteine si cu antrenament il poti dezvolta frumos,doar ca parerea mea este ca orijen este pentru caini foarte activi tinand cont ca are 44% proteine,daca nai de cand sa faci si sport cu el nu prea e indicat(parerea mea)
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 01-05-2013 13:25[/merge_posts_bbcode]

Cam asa arata un caine crescut natural si al meu a fost foarte slab cand era puiut am crezut ca nu o sa supravietuiasca. Pozele arata tot el e cutu meu de la 2 luni pana acum la 1 an si 10 luni(evolutia)

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

85

Re: American Pit Bull Terrier

Buna Leyna ... nu am mai intrat pe forum deoarece s-a stricat laptopu au fost si aceste sarbatori... Micutul a mai luat ceva in greutate si s-a inaltat putin...  :caine: si  am cam implinit si noi 2 luni sapt aceasta ... am vazut ca ai facut cupat-ul la 2 luni nu era normal pe la 3-4 ?

86 (edited by |--|leyna|---| 04-12-2014 16:50)

Re: American Pit Bull Terrier

Ba da doar ca la noi au fost niste "complicatii" si de aceea au fost cupate atat de repede dar normal e la 3 luni-3 luni jum eu zic maxim 4 si 5 daca e doctoru foarte bun...noi nu am avut noroc la un veterinar prea experimentat,de atunci am si schimbat veterinaru.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 04-12-2014 16:50[/merge_posts_bbcode]

Buna  :pup:  nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum  sad  din cate vad nu mai e ca inainte si chiar imi pare rau  sad
Familia noastra s-a inmultit de cateva luni cu inca o catelusa. Numele ei este Cassy si face 7 luni pe 5 decembrie  :heart:  .In fotografia cu urechi avea 3 luni iar in cea fara urechi 5 luni. Si o poza cu Aramis (3 ani jumate)  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

87

Re: American Pit Bull Terrier

|--|leyna|---| wrote:

El este piticu meu...inca nu are nume inca ne gandim...daca aveti ceva idei de nume de masculi ceva ce sa i se potriveasca big_smile Acum are 7 sapt si este un mic terorist big_smile

Adaugat: 16-08-2011 20:41

ma scuzati am uitat sa pun poza si nu pot sa editez imi pare rau pentru dublu post sad PS:fotografia este modificata pentru ca nu imi placea ce era in spate big_smile voi reveni cu poze mai multe numa sa stea si el locului macar 1 secunda big_smile

Adaugat: 16-08-2011 20:43

imi dati va rog frumos cateva idei de nume pentru mascul pitbull... big_smile

Rexy,Max,Dodo,Negrutu,Tero(de la teroristu) :perusi: