351

Re: Pisicutele mele

Multumesc !  smile  Si motanelul tau e superb  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

352

Re: Pisicutele mele

Imi place mult pata aia maro de pe nas smile E asa amuzanta  :hihi:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

353

Re: Pisicutele mele

smile Si noi ne amuzam de multe ori pe patuta ei .  :hihi:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

354

Re: Pisicutele mele

Si mie tot pata aceea imi place big_smile e foarte scumpa  :heart:

- Bianca

355

Re: Pisicutele mele

Pata aia e semnul ei distinctiv  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

356

Re: Pisicutele mele

E normal ca o pisica sa sara pe picioarele tale atunci cand mergi sau sa sara pe mana ta din senin? smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

357

Re: Pisicutele mele

Nu cred.. smile  Cand stau in picioare in fata lui Fata (o sa mai pun poze cu ea) se urca pe mine si asteapta sa o mangai.Vrea sa o iau in brate. smile

I'm never going back
The past is in the past!

358

Re: Pisicutele mele

Toby nu se simte prea bine  sad Azi am vazut ca schiopata si ca avea labuta foarte umflata si am fugit la veterinar.A avut o infectie foarte mare...I-a facut 5 injectii si drept amintire, si-a infipt gherele de la amandoua labutele in mainile veterinarului,dar nu doar la zgariat pur si simplu, si-a infipt ghearele foarte adanc.
Acum vad ca mananca...sper sa isi revina.
Apropo  smile Are un guler si e foarte amuzant cu el  smile A vrut sa treaca pe sub un scaun si a dat cu capul  smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

359

Re: Pisicutele mele

Marti am fost cu Dolly la sterilizat. A trebuit sa stau treaza prima noapte ca se tot lingea si isi tragea de ate. A inceput sa manance sa se simta mai bine dar ieri cand mam uitat la operatie ii lipsea o ata si avea o gaurica pe burta dar foarte mica. Aseara cand mam uitat, gaura se marise,era de un centmetru si ceva. Am sunat repede la doctorul si mi-a spus sa o tin linistita , sa nu sara, ca sa nu se mai mareasca gaura ca va trebui sa o coase iara  Nu stiam ce sa fac cu ea asa ca i-am facut un fel de camasuta ca tot intruna se lingea si se tot tragea de celelalte ate. Azi dimineata mam uitat si s-a lipit la loc. In sfarsit am suflat usurata ca nu mai trebuie sa o duc la doctorul si iara sa o anestezieze sa o coase la loc. Acum e bine , s-a lipit la loc operatia si arata tot mai bine. Deabia astept sa merg cu ea sa ii scoata atele si sa scapam de griji. Va pun doua poze cu ea cu camasuta  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

360

Re: Pisicutele mele

Doctorul nu ti-a recomandat un guler? hmm Eu l-am operat pe Toby la labuta deoarece a avut o infectie si mi-a dat guler.
Azi dimineata...stateam la masa in bucatarie si Toby era langa usa si dormea si deodata s-a ridicat repede si a dat cu capul in frigider,apoi a stat si s-a uitat la frigider cateva secunde,dupa a mieunat si a fugit... smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

361

Re: Pisicutele mele

Zici ca sunt ca indispensabili colonistilor americani.
Urmeaza costumul de cowboy.
Bine ca acum este bine si ai avut prezenta sa ii dai camasuta aia sa protejezi taietura.

http://ricas.sunphoto.ro/

362

Re: Pisicutele mele

Uite ce fața... smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

363

Re: Pisicutele mele

Ce a patit?
Cum ce fata?
Daca e veioza si sta stinsa...  smile

http://ricas.sunphoto.ro/

364

Re: Pisicutele mele

Am scris mai sus ca l-am operat la labuta din cauza unei infectii... :hihi:
Chiar seamana cu o veioza... smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

365

Re: Pisicutele mele

Pai nu mi-a dat doctorul nici un guler si nu mi-a spus cum pot sa ii protejez operatia. Normal ca fiind nepansata si iesnd in afara atele alea ea cand s-a lins a dat de ele si a inceput sa le traga . Nici cand l-am sunat sa ii spun ca si-a scos afara o ata nu mi-a spus ce sa ii fac.  A zis numa ca daca i se deschide mai tare sa merg cu ea sa o coase. Ideea cu camasuta mi-a venit asa gandinduma cum sa fac sa nu isi mai traga de ate si sa nu se mai tot linga ca i se desfacea tot mai tare. De azi noapte cand i-am pus camasuta nu mai poate sa se linga si azi dimineata era lipita operatia la loc.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

366

Re: Pisicutele mele

Chiar ma bucur ca e bine... smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

367

Re: Pisicutele mele

Acesta a fost dragul de Mita, cel mai blind motan din lume; avea 1 an când mana unui demnent i-a curmat brutal viata, fara motiv;am expus doua fotografii cu el inainte ; l-am gasit aruncat pe un santier in speranta ca vor sterge urmele;
Ce pot sa fac cu aceasta bestie care l-a omorit

368 (edited by gaby354 03-01-2015 19:27)

Re: Pisicutele mele

Se poate faca reclamatie la politie,dar nu iti recomand pentru ca suntem in romania... neutral nimeni nu va face nimic si vei fi luat in bataie de joc...
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-01-2015 19:27[/merge_posts_bbcode]

Toby in zapada  smile  tongue

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.