26

Re: Expozitii canine

In acest weekend am fost la Baia Mare, cu rezultate excelente!
Incep cu fetita mea: Kiara este Campioana Romania Junior! La Malamuti, Monty ambele zile reserve Best in Show, fiica lui, Maggie prima zi Baby Best in Show, a doua zi Baby Best in show locul 2! Dobermann - Sascha Best puppy ambele zile, Akita, Shina la fel si Maxi, Labradorul a castigat clasa ambele zile. Poze sper sa am mai tarziu! smile

27

Re: Expozitii canine

Buna ziua tuturor. Gata m-am prins cineva a fost la o mare expozitie canina cu participare internationala, frumos...Ei dar sa ma laud si eu un piculetz, pai pe data de 22 iunie am fost si eu prezent la Pet-Expo 2012, la pavilionul C1 din Rom Expo Bucuresti. Sa stiti ca acolo am intalnit expozanti si crescatori de animalutze de companie, catelushi multi si frumosi, au fost organizate si concursuri de dresaj canin...insa din pacate f putini participanti la sectiunea crescatori de pasari exotice. Am vazut daca nu gresesc cativa crescatori de pasari (avand in vedere ca sunt f multi la nivel de tara), ma asteptam ca participarea acestora sa fie mai numeroasprobabil si canicula si-a spus cuvantul din plin. Poate la anul ne vor delecta privirile cu mai multe exponate vii, in rest prin tot pavilionul o multime de firme renumite producatoare de hrana si accsorii  ptr toate animalele. Asta a fost impresia formata in prima zi, mai departe nu mai stiu ce sa intamplat, desi ma asteptam sa vad la vreun canal tv ptr ca au fost si de la o televiziune pe acolo, pana-n prezent nicio imagine n-am vazut de acolo. Voi incverca sa postez si eu niste imagini surprinse cu aceasta ocazie. O zi buna va doresc la toti.

Adaugat: 02-07-2012 18:09

Continuare CU imagini de la Pet Expo 2012 Bucurest...

Adaugat: 02-07-2012 18:20

Pet Expo 2012...3

Adaugat: 02-07-2012 18:24

Pet Expo 2012...4

Adaugat: 02-07-2012 18:29

Pet Expo 2012 - ziua intai s-a incheiat cu sectiunea de dresaj canin...

28

Re: Expozitii canine

ioi ce frumos

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

29

Re: Expozitii canine

Felicitari pentru rezultatele obtinute! smile

-Ioana-

30

Re: Expozitii canine

foarte frumosi :bravo:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

31

Re: Expozitii canine

CACIB Baia Mare 30.06-1.07.2012
Snow Spirit's Amour Toujour at Brigimerci "Kiara" este ROMANIAN JUNIOR CHAMPION
http://gallery.site.hu/d/21201612-2/2xCACIB_Baia_Mare_166.jpg

32

Re: Expozitii canine

frumos :heart:

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

33

Re: Expozitii canine

Hm, nu am mai postat aici.
De atunci am fost la CACIB Arad 02.09.2012:
Brigimerci’s Hot Chica of Northern Glamours – Exc 1, CAC J, Best Junior, BOB, res.Junior BIS => Romanian Junior Champion!
http://4.bp.blogspot.com/-ZUzsuFuvvhQ/UHidjv1LE6I/AAAAAAAABKw/DF8e2xEfM4c/s1600/DSC_5158.JPG

34

Re: Expozitii canine

frumos,foarte frumos;)

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

35

Re: Expozitii canine

Multumesc smile