1 (edited by simonamona 21-03-2012 22:05)

Topic: Expozitii canine

Mi-as dorii si eu sa merg la o astfel de expozitie canina , dar nu prea am cum , serviciul , animalele , casa etc ..
Voi ati fost ? . O cunostiinta (un foarte bun prieten al tatalui meu , care stie ca imi plac cainii) a fost si a adus si niste poze de acolo , iar eu , cu acordul lui , o sa le postez aici  smile . Am cautat un topic pentru asta (am crezut ca este deschis) dar nu am gasit , daca este , imi pare rau . Daca gresesc freo rasa , va rog sa ma corectati . Latifa , puteti folosi pozele pentru articole  :angel:

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

2

Re: Expozitii canine

Ar fi foarte bine daca ai putea sa incarci pozele direct in forum, pentru ca asa nu se vad si oricum sunt si foarte mici. smile Multumim pentru intentie si nu, nu mai este niciun alt subiect deschis despre expozitii canine, deci nu este nicio problema ca ai deschis tu unul.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

3

Re: Expozitii canine

O sa ma apuc sa le incarc in forum, si mai am multe poze dar am crezut ca va suparati ca pun prea multe  smile

Adaugat: 21-03-2012 22:01

simonamona wrote:

O sa ma apuc sa le incarc in forum, si mai am multe poze dar am crezut ca va suparati ca pun prea multe  smile

Nu, poti sa pui, nu e problema.

Adaugat: 21-03-2012 22:02

Expozitie Canina Satu Mare 18 apr 2010
Pozele .

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

4

Re: Expozitii canine

:wow:

5

Re: Expozitii canine

Am aflat si eu unde si cand sunt expozitii in acest an, va scanez pagina.

Cine vine la Cluj? smile

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

6

Re: Expozitii canine

Expo Canina TG Mures 05-06 sep 2009

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

7

Re: Expozitii canine

Frecventam des expozitiile canine smile Si anul acesta vom merge la cateva...cat ne permit banii si timpul smile
Imi place mult in primul rand pentru ca ma intalnesc cu foarte multi prieteni "catelari" smile) ... mai vorbim, mai glumim, si cateii sa simt bine! De multe ori aud ca noi ii chinuim tinandu-i in custi...ba din contra! Adora sa se plimbe cu masina, iar ei stand in cusca, se simt in siguranta si dorm, fara niciun stres! Eu daca deschid acasa cusca de expo, se imping care sa stea inauntru..
Daca mai si luam niste titluri frumoase..eh..e cireasa de pe tort smile

8

Re: Expozitii canine

Foarte frumos . Vreau si eu , macar la o expozitie canina  sad

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

9

Re: Expozitii canine

Anul asta ne vom perinda si noi pe la cateva expozitii.Asteptam sa intre Daissy in calduri in luna aprilie si apoi putem sa mergem si noi sa ne mai intalnim cu prieteni din tara.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10 (edited by deyseby 30-03-2012 08:10)

Re: Expozitii canine

suana wrote:

Anul asta ne vom perinda si noi pe la cateva expozitii.Asteptam sa intre Daissy in calduri in luna aprilie si apoi putem sa mergem si noi sa ne mai intalnim cu prieteni din tara.

De altfel  plecati cu un catel si va intoarceti cu 6 chow-lini  smile   smile   :hihi:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

11

Re: Expozitii canine

Mary sti ca la mine tentatia exista oricand.... :wis:  Vreau neaparat sa merg cu Daissy sa poata lua inca doua calificative si sper ca la toamna sa putem sa avem puiutzi. :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

12

Re: Expozitii canine

Astazi am participat un pic la expozitia canina de la Suceava. Credetima ca m-am topit dupa ei.
Mona sa stii ca te-am sunat dar nu erai in reteaua de acoperire. Chow au fost doar 2, pe care i-am vazut in niste custi. Caucazieni si miorotici, au fost cu zecile. Bine ,toate rasele si bichoni. Cel mai tare m-a incantat si pe mine si pe sotul meu, un caucazian dar de culoare maroniu. Era atat de gras si de frumos....
Am facut cateva poze pe tel deoarece nu am mers pregatita, m-am nimerit din intamplare.

Adaugat: 31-03-2012 16:55

Cateva codite si preferatul meu."codita" cel alb si singur in poza face parte dintr-o canisa din ploiesti.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

13

Re: Expozitii canine

Husky au fost?

14

Re: Expozitii canine

Da.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

15

Re: Expozitii canine

salutare! am si eu un bichon frise de 1 an si jumatate...este de la canisa De Larus din Timisoara...are pedigree...il pot duce oare la o expozitie...as vrea macar sa vad cum se comporta in prezenta atator alti caini. wink unde sunt expozitii si unde anume se preteaza sa il duc? ce parere aveti?

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

16 (edited by shadowdinasty 03-04-2012 10:36)

Re: Expozitii canine

shadowdinasty wrote:

Am aflat si eu unde si cand sunt expozitii in acest an, va scanez pagina.

Cine vine la Cluj? smile

Mai sus gasesti expozitiile din acest an

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

17

Re: Expozitii canine

Te sfatuiesc sa iei legatura cu crescatorul, el sigur te va indruma in lumea expozitiilor smile

Adaugat: 03-04-2012 14:31

Cu cine ne intalnim la Satu Mare?

18

Re: Expozitii canine

cu noi!nu participam,Mia nu are pedigree,ne multumim sa urmarim ceilalti caini si sa va sustinem,ma bucur enorm ca o sa ne intalnim! smile
cu aceasta ocazie,o sa ne achitam o indatorie(imi cer scuze,abea astazi dimineata am ajuns acasa,am fost cu familia in Ungaria la ceva bai termale).
Ati gasit cazare?V-as caza si la noi acasa daca mi-ar permite spatiul.Daca aveti nevoie de alte informatii in privinta orasului,vet(daca este nevoie,Doamne fereste) sau orice alt ajutor,sa apelati la mine! smile
Abea astept sa ne intalnim!

-Ioana-

19

Re: Expozitii canine

Super Ioana, ne vedem acolo atunci. Multumesc, dar merg cu 7 caini, cred ca nimeni nu are atata loc LOL.
Sa ne cauti la nordici smile Cu doua corturi o sa fim, unul gri si unul verde unul langa celalalt, cu lese agatate la vanzare..sigur o sa ne gasesti smile

20

Re: Expozitii canine

Abea astept sa ne intalnim,o sa va sustinem pe toti!Mult succes! smile

Adaugat: 17-04-2012 13:51

C.A.C.I.B Satu Mare 2012
frumosi toti cainii!m-a impresionat foarte mult un ogar rusesc,foarte ingrijit,stapana era din Rusia si nu intelegea engleza,din pacate..

-Ioana-

21

Re: Expozitii canine

mama ce caini  :heart:  !ai adoooorrrrr :iubareti:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

22

Re: Expozitii canine

Multumesc pentru poza! smile
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/536568_10150812687861187_581276186_11852334_1935145288_n.jpg
Chica a luat Best Junior!

23

Re: Expozitii canine

Felicitari !

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

24

Re: Expozitii canine

Cineva maine la Timisoara CACIB? Noi mergem, o duc pe Kiara smile Speram sa avem noroc...sa ne tineti pumnii!

25

Re: Expozitii canine

multu succes!!! :sanatate:  :pup:  :heart:

brigimerci wrote:

Cineva maine la Timisoara CACIB? Noi mergem, o duc pe Kiara smile Speram sa avem noroc...sa ne tineti pumnii!

Animalele sunt lumea mea! :heart: