26 (edited by biancadumi 26-06-2011 17:02)

Re: Chihuahua

Si parerea mea e sa fie ultima ei gestatie,deja a facut cam multe serii sad ai o poza cu catelusa?

- Bianca

27

Re: Chihuahua

Sunt total de acord cu Bianca  smile  ce varsta are catelusa ?

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

28

Re: Chihuahua

@ioana99, si eu am o prietena care are o fetita chihuahua de talie mai mare. A adoptat-o de la circ, era acolo printre toate animalele mari... si tremura mereu, e foarte speriata cand iese afara din casa, chiar de-o tine in brate. Daca o lasa putin pe jos, fuge sper casa intr-o clipita.
Credeam ca e din cauza trecutului catelusei, dar acum citindu-te pe tine, ma intreb daca e ceva tipic lor. Sau poate vorbim de acelasi exemplar  :blb:

Voi ce ziceti? Cei care aveti chihuahua? Ai vostri cum sunt? Cum se comporta? Si cateva poze, nu fiti zgarciti  :caine:

29

Re: Chihuahua

chihuahua este un caine care tremura...deci este chair tipic rasei...eu una nu m-as vedea cu un catelus deasta asa micutz cum ii spun eu"catelus de buzunar" si cred ca ncii prietenii...dar gusturile nu se discuta big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

30

Re: Chihuahua

tremura doar cei fara par,este foarte sensibil,mie sincer aceasta rasa mi se pare o fita,nu merita sa ai un caine pe post de "bibelou",doar ca mananca putin si iti incape in geanta..nu vreau sa discriminez pe nimeni,este strict parerea mea...
cand am mers dupa mia,acei oameni aveau pregatitit pentru "expediere" mai multi caini printre care si un chihuahua fara par,am incercat sa-l mangai,mai intai i-am dat mana sa mi-o miroase,el tremura si avea coada intre picioare de frica,dupa s-a inapoita fricos,cainele ala statea doar dupa usa in timp ce cainii ceilalti se jucam,dormeu si mancau deci...
eu aici vorbesc doar de cei fara par!

-Ioana-

31

Re: Chihuahua

Este chihuahua fara par?