26

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

smile smile smile smile Prietenii imi spun ca m-am mai ingrasat. :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

27

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

Poze cu niste caluti pe care i-am intalnit la tara big_smile

Adaugat: 18-11-2009 17:06

...continuare

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

28 (edited by dana1 08-03-2011 15:50)

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

Daca tot era vorba despre sacrificare, am inteles [de la cineva care a taiat cai] ca acestia au o privire aparte ..ca dinaintea mortii.. :hihi:

Adaugat: 21-02-2011 13:45

ALTE animalute din ograda...PICHIRILE si CURCANII...primele ma amuzau cantand PACAT-PACAT prin toata ograda si le fugaream pana sareau gardul in gradina .La curcani tipam de dragul de a-i vedea cum se infoiaza la mine::i-si etalau coada ,lasau aripile in jos taraindu-le pe pamant si se inroseau de mama focului...Ma plictiseam eu la bunici???

Adaugat: 25-02-2011 07:40

ALTE animalute din ograda...PICHIRILE si CURCANII..
Le-am luat de pe NET

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

29

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

Hei,am facut si eu cu animalele din ograda,vacile(2 negre),vitelul si calul sunt ale unui vecin :heart: .

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

30

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

Uitati vitelul bunicii mele :heart: Toata ziua m-am jucat cu el

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

31

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

Ce simpatic este  :vaca:

32

Re: Vitele (vacutele ) sau alte animale de prin ograda :-)

E foarte dragut :vaca:  :heart: Si eu ma joc cu vitelul bunicii mele. big_smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei