51

Re: Boxer

Denysnikita, asta este un forum, nu un site cu raspuns pe moment. Asteapta, poate va scrie cineva care are aceea rasa sau te va intreba cineva ceva legat de cainele tau.
Rabdarea e cheia succesului!  :k:

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

52

Re: Boxer

Imi puteti spune si mie daca acesta este boxer ?
Multumesc , intreb ca am vazut un anunt ca il vinde cineva cu 150 EUR  sad

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

53

Re: Boxer

Este un metis foarte frumos...Boxer nu big_smile doar metis de Boxer tongue

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

54

Re: Boxer

ala  sigur nu e boxer eu am caine boxer si te asigur ca nu e deloc asa

acestia sunt boxeri eu am mai multi nu doar unul

bianca ala nu e boxer eu am 4 caini boxer si credema nu arata asa am sa postez imagini aqm sa vezi diferenta

55

Re: Boxer

AdrianaDoll,sunt ai tai? fara suparare dar unele din poze mi se pare foarte cunoscute de pe net... si pe o poza scrie mercador.ro ...ala e un site de vanzari

- Bianca

56

Re: Boxer

Toate pozele sunt luate de pe net , va pot arata si de unde  smile

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

57 (edited by suana 04-02-2012 19:44)

Re: Boxer

Nu-i nevoie Simona.Ne-am dat semama ca sunt luate de pe net.Am mai avut copiatori din astia tupeisti. care isi insuseau caini si vile.Eu ,,ii miros'' imediat,am si dat pe cativa in vileag.Insa nu mai imi bat capul si ma abtin,pentru ca oricum cei cu bune intentii si care au intr-adevar animale se aleg imediat,ca uleiul de apa.Si eu ma enervam cand vedeam ce si cum scriu unii,insa pentru ce sa-ti strici nervii si ziua,zau asa.Noi nici nu stiam cum arata boxerul.... :wis:
O sa va dau  o adresa de pe Facebook,e foarte important sa vedeti cum si in ce conditii sunt crescuti parintii puilor pe care unii ii vand la preturi mici si care la prima vedere arata extrem de dragalas.Insasi pretul mic al unui pui e deja un semn de intrebare.

,,Stop Inmultitorilor si Comerciantilor de Caini'' este pagina si cu siguranta dezvaluie multe lucruri importante.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

58

Re: Boxer

e ok si pagina de pe facebook wink acum am terminat de citit! imi place!

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

59

Re: Boxer

O astfel de pagina precum cea amintita de Suana este foarte utila.
Doritorii de caini (de fapt de orice animal de companie)  trebuie sa stie ca cel mai bine este sa cumperi direct de la crescator. Este o diferenta intre crescator si inmultitor!

Cand iti doresti o numita rasa de caine primul lucru pe care trebuie sa il faci (dupa ce te-ai documentat ce presupune ingrijirea unei anumite rase) este sa intri in contact cu crescatori ai respectivei rase. Iei legatura cu asociatia chinologica teritoriala care te poate indruma catre clubul de specialitate sau crescatorii respectivi.

Din pacate astfel de practici cu folosirea pozelor de pe net, publicitate agresiva si oferirea puilor la preturi mici sunt frecvente si multi le cad prada. Ar trebui sa pricepem odata ca orice animal oferit la pret mic in orice conditii (valabil nu doar la caini, dar si pisici, porcusori...) trebuie sa fie un mare semn de intrebare.