26

Re: Boxer

Da...catelul biancai arata mai mult a shar-pei...dar ce conteaza pana la urma ce rasa e..important este sa fie sanatos si iubit. smile  wink .

27 (edited by biancadumi 07-11-2010 12:12)

Re: Boxer

Da,normal ca asta conteaza indiferent de rasa,dar atata timp cat a dat si bani pe caine (daca a dat) atunci e nasol sa fi inselat ca e boxer si sa te trezesti ca nu e ...

- Bianca

28

Re: Boxer

ce aveti mai cu cainele fetei?bianca,cum poti sa zici ca nu are nimic din boxer??inseamna ca nu ai vazut cum arata un boxer in realitate!cu siguranta are ceva din boxer!Intr-adevar,si eu sunt de parere ca are ceva din shar-pei,dar are ceva si din boxer,ceea ce ma face sa cred ca e boxer corcit cu shar-pei!Dar sigur sigur e mai mult boxer decat shar-pei!Bianca sa-l stapanesti sanatoasa si sa-ti traiasca! wink

^ :heart: Ello :heart: ^

29 (edited by biancadumi 07-11-2010 17:06)

Re: Boxer

Posibil sa aibe ceva ... si crede-ma am vazut multi boxeri wink chear prietenei mele (vecina cu mine) ia fatat boxerita asa ca stiu cum arata un boxer,iar acesta nu seamana cu un boxer (am zis nu seamana,nu ca nu are ceva din el,e o diferenta),totusi,pozele nu sunt asa clare wink eu nu am nimic cu cainele ei,dar nu imi place ca cineva sa fie mintit ca e rasa x si defapt nu e ... Bianca,ai dat bani pe el? daca nu ai dat bani pe el,atunci trebuia sa te astepti ca nu va semana cu un boxer,daca totusi ai dat bani pe el,ar trebui sa te duci la cel de la care l-ai cumparat si sa ii ceri socoteala,pentur ca te-a mintit,si tu ai platit bani pentru rasa x nu pentru ceva ce seamana putin smile normal,nu conteaza de ce rasa e,important e sa fie sanatos  smile dar e pacat sa mai pacaleasca si alta lume,parerea mea ...

- Bianca

30

Re: Boxer

biancadumi wrote:

Daca ala e bot de boxer eu ma impusc  :wow: ai pedigree la el?? daca nu,atunci de unde stii ca parintii sunt boxeri ....? tu vrei sa fie ceva ce nu e wink ma rog ..te las in continuare sa crezi ca e boxer wink app coada,chear daca nu o taiai nu era asa lunga si incolacita,am o vecina care are boxer,dar nu a vrut sa ii taie coada,si este un pic mai lunga,dar nu asa ca la catelul tau wink
si urechile,seamana cu cele de shar-pei wink

are pedigree dar nu mai avea sens sa zic "nu chiar , din cate stiu eu ,are pedigree ,si e din mama si tata boxeri" . crezi ca este sar-pei cu boxer? hmm

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

31

Re: Boxer

are pedigree???? doamne,atunci dute de la cel care ai luat-o...pentur ca ai dat bani pe o corcitura ...da,e boxer cu shar-pei,e frumos,orice rasa ar fi,important e sa fie sanatos! dar daca e vorba si de niste bani in joc ...atunci eu zic sa te duci de la cel care l-ai luat

- Bianca

32

Re: Boxer

e, ma rog...nu conteaza , hai de acum in colo sa ne concentram pe informatii despre boxeri , caci cine vrea sa afle ceva despre boxeri , vine aici si vede doar ce am scris noi acum.si n-o sa afle nimic!

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

33

Re: Boxer

am eu o intrebare cum adica pedigree?ce insemna?ce legatura are cu cainii?
big_smile

3 caini,2papagali,1 cal,1gaina de casa,5pisici,1porc!!!

34

Re: Boxer

inseamna ca cainele este din ambii parinti de aceasi rasa , si de rasa (maltez , boxer s.a , numai de rasa)

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

35

Re: Boxer

De fapt pedigree-ul este un act care iti garanteaza ca ai un caine de rasa si fara de care nu poti participa la concursuri cu animalul. Asa stiu eu. big_smile

36

Re: Boxer

Pedigree-ul, pe langa faptul ca reprezinta unica dovada ca animalul apartine unei anumite rase, este actul care atesta genealogia acestuia si care ofera, astfel, celui interesat informatii pretioase despre bagajul genetic al cainelui.
eu de exemplu, m'am dus intr'o piata unde se vindeau animale si am vazut un caine lup, care parea a fi corcitura.prietenul meu l'a intrebat pe stapan daca are pedigree si ce credeti ca ne'a raspuns? "Da, mananca orice..."  neutral
bianca foarte frumos catelul tau, chiar daca are ceva si din boxer si din shar-pei.sa'ti traiasca

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

37

Re: Boxer

ms

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

38 (edited by biancadumi 30-11-2010 20:44)

Re: Boxer

mai are cineva de pe aici boxer,dar "pur"? ar fi chear pacat sa nu aibe nimeni .... vecina mea are o boxerita alba ...e extrem de frumoasa,din pacate nu ia putut scoate pedigree ca cica astia albi numai sunt in standarde (stiam si eu asta) pacat,caci  e  foarte frumoasa .... poate o sa ii facniste poze smile

- Bianca

39

Re: Boxer

alo?nu mai scrie nimeni?app cam cat costa un pui de boxer(cu pedigree)?si stiti vreo canisa in Romania care sa aibe pui,masculi?multumesc si scuze de atatea intrebari... :rusine:

Ionut,dar prietenii imi spun Tomitza smile

40

Re: Boxer

sa mai intre cnv pe asta!!!!app nu stiu ,tedyodory!

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

41

Re: Boxer

bianca e foarte frumos cainele tau dar nici eu nu cred k este boxer mai ales cu pedigree.:D.parerea mea este k e metis de boxer cu sar pei.si eu am un boxer are 3 luni jumate acu.poza este facuta cnd avea 2 luni.si app tedy dak vrei un boxer pur si cu pedigree intra pe boxer club carpatia.sunt extraordinari si acolo gasesti ce cauti cu siguranta.
biancadumi mi-ar place sa vad niste poze cu boxerita ta alba.din pacate eu din cate stiu boxeri albi au probleme cu auzul si este prdispus insolatiilor.:( sper sa nu ai prob cu el.sa i traiasca vecinei tale. tongue big_smile.o sa revin si eu cu poze noi

42

Re: Boxer

nu am poze cu boxerita alba,doar cu puii ei smile si nu e a mea boxerita smile

Ps: e tare scump asta mic al tau  :heart:

- Bianca

43

Re: Boxer

ce frumosi sunt  :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

44

Re: Boxer

da,sunt tare scumpi smile

- Bianca

45

Re: Boxer

Vaiii sunt adorabili  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

46

Re: Boxer

mersi acum sunt mari smile au aproximativ un an si ceva- 2 ani smile

- Bianca

47

Re: Boxer

nu mai intra nimeni?

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

48

Re: Boxer

@denysinikita ban 10 zile pentru minciuni sfruntate si atitudine sfidatoare
Am sters eu toate mesajele ...

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

49

Re: Boxer

Sigur,bine ai revenit :pup:  :sanatate:

- Bianca

50

Re: Boxer

denysinikita wrote:

va multumesc pt Ban 10 akum mam invatat minte si nu mai mint....
ma iertati? :heart:

Da, insa am sa te rog sa respecti intotdeauna regulile forumului. Aici este un subiect despre Boxer, nu se vorbeste aici despre pechinez, ci la topicul dedicat acestei rase: http://www.4animale.ro/forum/topic541-pechinez-p2.html. De asemenea, te rog sa nu scrii nu stiu cate mesaje unul dupa altul, acum 10 zile ai scris foarte foarte multe mesaje, umplusei o pagina numai cu mesaje... Te rog sa respecti aceste reguli. smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!