1

Topic: Voliera pentru porumbei

Cine imi poate da niste sfaturi cum sa fac o voliera pentru porumbei si cam cat de mare sa fie si ce materiale imi trebuiesc.  :merci:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

2

Re: Voliera pentru porumbei

gaby354 wrote:

Cine imi poate da niste sfaturi cum sa fac o voliera pentru porumbei si cam cat de mare sa fie si ce materiale imi trebuiesc.  :merci:

Eu am porumbei curcani ,in numar de 50 buc.Mai multe detalii ,ca sa putem dezbate problema.
Ce specie sunt , conditii unde vrei sa amplasezi voliera,etc.

3

Re: Voliera pentru porumbei

Pai o sa fie voiajori iar la locul unde sa o amplasez m-am gandit destul de mult si stiu.In spatele casei deoarece acolo nu este curent si bate soarele big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

4

Re: Voliera pentru porumbei

Daca sunt voiajori acestia o sa iasa si la zbor,iar amplasarea este bine sa o faci acolo unde ai loc si te poti bucura de ei privindui .Cat locul ferit de curent,nu cred ca are o importanta majora.Partea in care o sa faci cuiburile o fie ferita ,din constructia lor.
Bun sa revenim.Pentru voliera vei avea nevoie de ceva poze puse pe forum cu locul de amplasare,ca sa vedem ceva idei.