1

Topic: Pesti Discus

Am deschis acest subiect pentru cei care au aceasta minunata specie de pesti! Am si eu vreo 10 si nu ma satur sa ma uit la ei.  :heart:

iubesc animalele!!!

2

Re: Pesti Discus

sunt frumosi  :ok:    imi plac si mie chiar daca nu am aceasta specie..dar nu le pot avea oricum pe toate.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

3

Re: Pesti Discus

Ce specii ai?  :heart:

iubesc animalele!!!

4

Re: Pesti Discus

betta.gurami.molly.guppy.ancistrus.corydoras.xifo.neoni[ii gasesti in filmuletul pus aseara]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

5

Re: Pesti Discus

Stiu toate speciile de pesti, am avut din fiecare.  :heart:
Sa-ti traiasca cat mai mult!  :hug:

iubesc animalele!!!

6

Re: Pesti Discus

multumesc !!de la guppy si molly am si urmasi dar nici corydoras nu au fost mai prejos  :ok:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

7

Re: Pesti Discus

:sanatate:

iubesc animalele!!!

8

Re: Pesti Discus

Frumusei discusii! Bravo! Si eu am pestii, dar nici o data n-am avut si discusi. Zine mai multe despre acvariu: lumina, plante, volum, alti pesti etc.

Blog | Acvariu cu scalari big_smile

9

Re: Pesti Discus

salut sunt nou pe site ma numesc ursut ionut si sunt sin oradea!poze cu discusii mei!

Adaugat: 12-11-2011 23:48

chiar acum am o pereche cu niste rani grave pe corp!sper sa ii vindec!sunt in acvariu separati de ceilalti!

10

Re: Pesti Discus

cum se impaca cu scalarii??cati litri are acvariul??sunt frumosi..dar eu nu am..si nu stiu mai nimic despre ei.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

11

Re: Pesti Discus

deocamdata sunt tineri scalarii se impaca bine cu discusii!problema va fi cand se aleg perechi atunci am sa ii mut separat!acvrariul are 250 litri!http://youtu.be/RIkj68KGTZU

Adaugat: 14-11-2011 09:59

http://youtu.be/RIkj68KGTZU

12

Re: Pesti Discus

nu vad filmuletul pentru ca nu ai scris tot link-ul.. :hihi:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

13

Re: Pesti Discus

http://www.youtube.com/watch?v=RIkj68KGTZU&feature=feedu

14 (edited by dana1 14-11-2011 11:22)

Re: Pesti Discus

cand apesi pe youtube[cel de deasupra emoticoanelor.iti apare[youtube]....[/youtube]acolo unde am pus eu punctele scrii tu link-ul si-ti apare filmuletul pe forum..eu cand scriu link-ul  las filmuletul mergand pe youtube si scriu ce-mi apare sus..sper sa ma fi priceput sa-ti explic..nu prea le am cu termenii specifici..

Adaugat: 14-11-2011 10:58

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RIkj68KGTZU[/youtube]  ce ai deasupra??  poti edita mesajele..sa nu scrii prea multe consecutiv..intre cele 2 paranteze    ]..[    scrii tu link-ul

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

15

Re: Pesti Discus

mersi!eu nu lam stiut pune!

16

Re: Pesti Discus

stai linistit..ca si eu am dat cu stangu-n dreptu  pana am reusit..si cateodata mai scriam si cate o litera gresita si o luam de la capat...dar verific acum ce scriu si editez daca gresesc..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

17

Re: Pesti Discus

El inca nu poate sa isi editeze mesajele...
Pesti discus sunt superbi, dar cred ca sunt cei mai sensibili pesti de apa dulce. Se recomanda sa fie tinuti separat de restul pestilor, deoarece sunt cei mai sensibili la boli.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

18

Re: Pesti Discus

scuze..am uitat... :sanatate:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

19

Re: Pesti Discus

Am vazut si eu la un pet shop da erau cam scumpi.Un pui mic era 50 de lei si unu mare 250 lei... yikes

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

20

Re: Pesti Discus

discusii sunt sensibili daca faci greseli cu ei!sunt de multe ori mai rezistenti ca si alti pesti!de exemplu chiar la inceput nu imi era bine ciclat acvariul si au inceput sa imi moara neoni rosii 20 de buc toti au murit pe rand apoi ramirezi i-ar discusi unul a murit care era ramas in urma!atat!dar intradevar este cand mai si mor!mi s-a stricat incalzitorul acum 4 zile si mi-au murit doua perechi si din cauza ca atunci i-am adus din onesti si au fost putin mai sensibili si cum erau putin zgariati s-a infectat si 200 euro s-au dus naibii!si cele mai frumoase perechi!mascul leopard si femela spotted snakeskin cealalta pereche erau doi blue turquoise aveau o forma f buna !si s-au dus!d-ar din cauza incalzitorului!mai repede mor gupy si xifo sau molly decat discusii!dar discusii macar ii vezi cand au ceva in schimb gupy sau astialalti!

Adaugat: 15-11-2011 12:41

auzi shadowdinasty eu nu sunt copil care sta toata ziua pe internet ca sa stiu toate chestiile astea!cati ani ai tu?voi copii din ziuan de azi nu stiti aaltceva decat calculator!si is curios tu ce pesti ai de le stii asa pe toate?!

21 (edited by dana1 15-11-2011 12:55)

Re: Pesti Discus

nu fi suparat pe SHADOWDYNASTY..are oricum peste 20 de ani si lucreaza intr-un pet-shop din orasul sau..si pe deasupra m-a invatat la capitolul pesti foarte multe lucruri si a avut si multa rabdare sa-mi raspunda la intrebari care mai decare deocheate..si nici eu nu sunt un copil ci am eu copii.. :sanatate:   ce-i drept sunt copii multi pe forum dar sunt si adulti... :ok: imi pare rau pentru pierderile suferite..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

22

Re: Pesti Discus

ce il intereseaza pe el daca stiu eu sa pun filme sau nu!aici  vorbim de pesti nu de hekareli!si sincer aia de la petshopuri habar nu au nimik!mergi sa iti cumperib ceva zice ia dinasta ca ii bun!il bagi in acvariu si iti mor pestii!asa am patit eu acuma!mi-am luat omnipur ca tratament l-am bagat la discusi si in loc sa le treaca aia i-a omorat direct!daca pune-am niste albastru de metil s-au bactopur direct le trecea!

23

Re: Pesti Discus

eu ti-am scris sa-ti editezi mesajele..dar am uitat ca acest lucru se face de la un anumit numar de mesaje..NOEMI[ca e o ea].mi-a adus mie aminte acest lucru...si mie mi s-a intamplat sa moara pesti..dar trebuie sa avem curajul sa mergem mai departe..invatam din propriile greseli si [in cazul meu]..am invatat multe de pe acest forum..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

24

Re: Pesti Discus

eu pe acest forum mi-am facut cont doar pentru papagal!

25

Re: Pesti Discus

dar esti binevenit si pe la pesti.. :sanatate:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: