1

Topic: Puricii la caini

Buna,de mult timp ma confrunt cu problema puricilor la caini,doctorul mi-a recomandat o zgarda foarte buna,nu a mers deloc,apoi a incercat cu solutie pe ceafa,nici aia nu a ajutat la nimic,i-am facut baie cu sampon special pentru purici,nu a functionat desi l-am mai spalat de multe ori cu acelasi sampon,l-am luat la mana sa il despuricesc eu,nu am reusit desi am omorat destul de multi,nu l-am mai lasat sa se joace cu cainii si nici sa mai intre in iarba,dar degeaba,daca aveti o solutie pentru a scapa de acesti gandacei care imi supara catelul,va rog sa mi-o ziceti :pls: .

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

2

Re: Puricii la caini

Incearca cu Frontline combo si in plus trateaza neaparat locul in care stau cainii cu un insecticid(la farmaciile veterinare stiu ce sa-ti dea)si fa-i si o deparazitare interna(se spune ca marea majoritate a cainilor infestati cu purici sunt infestati si cu viermi lati).

3

Re: Puricii la caini

Care este cea mai buna metoda de a scapa de puricii cateilor ?

Am un Metis de Pit Bull si cam are niste puricei e baietel numele lui este Ken si are 6 saptamani ..  Ce este mai bun praful pentru deparazitare sau zgarda ?

4

Re: Puricii la caini

Alexandru1 wrote:

Care este cea mai buna metoda de a scapa de puricii cateilor ?

Am un Metis de Pit Bull si cam are niste puricei e baietel numele lui este Ken si are 6 saptamani ..  Ce este mai bun praful pentru deparazitare sau zgarda ?


Cred ca cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui veterinar,care sa-ti recomande un produs compatibil cu varsta lui!