1

Topic: Porcusori De Guineea

Buna.Am deschis subiectul asta pentru ca ma gandesc sa imi iau un porcusor de guineea si nu stiu mai nimic despre ei.In principal as vrea sa stiu cat costa;apoi cum se ingrijesc si daca pot lua unul singur recomandabil ar fi sa fie fata sau baiat?Ma puteti ajuta cu cateva informatii?
Multumesc! big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

2

Re: Porcusori De Guineea

uitati ce simpatici sunt:





big_smile nu-s frumosi?deci ma poate ajuta cineva cu ceva info?mai are cineva porcusor?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: Porcusori De Guineea

bianca wrote:

Buna.Am deschis subiectul asta pentru ca ma gandesc sa imi iau un porcusor de guineea si nu stiu mai nimic despre ei.In principal as vrea sa stiu cat costa;apoi cum se ingrijesc si daca pot lua unul singur recomandabil ar fi sa fie fata sau baiat?Ma puteti ajuta cu cateva informatii?
Multumesc! big_smile

pey dak itzi iei procushor nu trebuie unul, ci doi pentru ca ei sunt cam trishti dak nu au companie. shi nu ii asculta pe cei care zic "dak ai un porcushor singur e mai bine ca se imblanzeshte mai repede". mai gaseshti informatzii despre ei pe www.gemon.ro. shi eu vreau sa-mi iau, dar nu am spatziu pentru cushca (trebuie una mare).

4

Re: Porcusori De Guineea

am descoperit si eu site-ul.e tare misto!daca ma gandesc nici eu nu prea as avea unde sa pun cusca da vad eu.am insa inca o problema:
MIROASE?daca da,nu pot sa-mi iau(mama nu il vrea daca miroase ca: :bleah: ) smile .
daca miroase am dat-o-n bara si nu imi mai iau porcusor :cry:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Porcusori De Guineea

nu miroase dak ii curetzi bine cushca shi ai mereu grija de el.

6

Re: Porcusori De Guineea

o data pe saptamana ajunge?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

7

Re: Porcusori De Guineea

o data la 2-3 zile.. mi se pare.

8

Re: Porcusori De Guineea

eu nu am timp decat o data pe saptamana hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Porcusori De Guineea

pet trebe sa itzi faci timp. au nevoie shi de fan in permanentza. trebuie sa manance anumite verdetzuri, intr-o anumita cantitate... sunt mai multe de facut shi dak nu ai timp mai bine nu mai iei.:ironic:

10

Re: Porcusori De Guineea

sa stii ca ai dreptate.mai bine decat sa-l chinui sa stea in mizerie mai bine il las la pet-shop.
mersi yoyo.

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11 (edited by yoyo_suricata 08-03-2008 18:43)

Re: Porcusori De Guineea

exact. nu itzi lua animale dak nu potzi avea grija de ele! eu am facut gresheala asta shi mi-am luat perushi.. din vina unui moft de-al meu 2 perushi au murit shi cand a murit al 2-lea pe celalalt l-am dat.:cry: shi acuma perushu asta are o viatza mult mai buna, pe care eu nu am putut s-o ofer celorlaltzi 2 perushi.

12

Re: Porcusori De Guineea

saracii!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: Porcusori De Guineea

eu am avut un porcusor dar lam dat findca in fiecare zi 4 luni ma zbateam so fac sa nu se mai sperie de mine dar nimic o chema micky era femela uneori mie dor de ea dar e la un crescator

14

Re: Porcusori De Guineea

29-11-2008 17:45:45

Andreeutza
    Nou venit » profil
    ÃŽnregistrat: 29-11-2008
    Mesaje: 1
   

Am primit astazi un porcusor de guineea, fetita este foarte frumoasa dar nu a mancat deloc de cand mi-a adus-o adica acum cateva ore si sta cuminte asa daca o iau in brate la inceput se speria acum s-a obijnuit dar totusi de ce nu mananca? e ceva in neregula? ce sa ii fac? am vb cu ea am mangaiat-o i-am cumparat mancare pt ea dar nu mananca va rog sa ma ajutati o fi chestia pana se obijnuieste? sau ce?

Acest mesaj a fost mutat de la un alt topic. Latifa

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

15

Re: Porcusori De Guineea

imi raspunde si mie cineva?

16

Re: Porcusori De Guineea

Pai mai asteapta o zi sa se obisnuiasca, sigur i se va face foame! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

17

Re: Porcusori De Guineea

asa fac la inceput,trebuie sa o lasi 2-3 zile linistita cu apa si mincare sa nu o iei in brate sa nu o bizaii.
dupa aia iis revine ea

Adaugat: 30-11-2008 22:46

vezi ca purceii au nevoie de vitamina c(verdeturi proaspete)
au nevoie de o cusca relativ mare
apa tot timpul si loc unde sa se ascunda(si liniste)

aici moartea e in scopul vietii

18

Re: Porcusori De Guineea

pai a inceput sa manance si sa stea sa o iau in brate chiar ii place sa o tin pe picioare sa vb cu ea si sa o mangai si cand ma fac ca o pup intinde capul big_smile

19

Re: Porcusori De Guineea

da
sunt super dragalasi,nu musca chitaie fain.sa iti traiasca sa ai parte de ea

aici moartea e in scopul vietii

20

Re: Porcusori De Guineea

Sa-ti traiasca! Sa fi fericita ca ai un asemenea animalutz de companie tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

21

Re: Porcusori De Guineea

sa-ti traiasca...

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

22

Re: Porcusori De Guineea

multumesc mult de tot sper sa traiasca mult mult de tot :*

23

Re: Porcusori De Guineea

Exact! Sa ai cel mai scump porcushor de guineea dim lume :ironic:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

24

Re: Porcusori De Guineea

am primit un  porcushor de guineea nu cred ca are 2 luni :rusine: :rusine: :rusine: ii fetita si cea care mi la adus zice ca ar fi fain sai pun numele Maya

Adaugat: 18-12-2008 20:49

are in fata o pata maro inchis o pata inchis si restul alb ii o scumpete si mama ma lasa sal tin in casa va dati seama cred cai place la nebunie de ma lasat big_smile big_smile big_smile

Adaugat: 18-12-2008 20:50

cn mai are porcusori???

Adaugat: 19-12-2008 10:25

Latifa wrote:

29-11-2008 17:45:45

Andreeutza
    Nou venit » profil
    ÃŽnregistrat: 29-11-2008
    Mesaje: 1
   

Am primit astazi un porcusor de guineea, fetita este foarte frumoasa dar nu a mancat deloc de cand mi-a adus-o adica acum cateva ore si sta cuminte asa daca o iau in brate la inceput se speria acum s-a obijnuit dar totusi de ce nu mananca? e ceva in neregula? ce sa ii fac? am vb cu ea am mangaiat-o i-am cumparat mancare pt ea dar nu mananca va rog sa ma ajutati o fi chestia pana se obijnuieste? sau ce?

Acest mesaj a fost mutat de la un alt topic. Latifa

pai nu manca pt ca era speriata asa a facut si maya

Adaugat: 19-12-2008 10:29

dacai pun mana unde nui plc chitzaie de nai vazut dinalea

25

Re: Porcusori De Guineea

Eu am un porcusor.Il cheama Simba.
Este bej cu negru si este un mare nebun si un mare smecher.