1 (edited by misha67 23-07-2011 17:34)

Topic: Caniche toy

Bine v-am regasit  :pup: !
Descrierea pe scurt a rasei caniche toy: Foarte inteligent, usor de dresat, poate fi invatat foarte multe trucuri, placut, vesel, amuzant, relationeaza bine cu alti caini si alte animale, rezervat cu strainii, latra mult, nu-i place sa fie lasat singur, uneori sensibil si nervos.
Cum va fi Cookie? Sigur rasfatata  :rusine: !
Este neagra tuci, in alerta si gata de joaca, cuminte cand o las singura in camera (va trebui sa se obisnuiasca sa stea cateva ore singura in casa). Pana acum n-am auzit sa latre, dar are timp sa invete  :hihi: .
Nu am avut pretentia de caine cu pedigree, nu am timpul si finantele pentru expozitii. Noi ne-am dorit un catel, am vrut initial sa adoptam unul, un metis, dar n-am reusit si am gasit pana la urma ceea ce ne-am dorit. Sper sa cucereasca :heart: comunitatii Latifa asa cum ne-a cucerit pe noi, cu dragalasenia tipica de caniche  :heart:

Vicky - Mamica fericita

2

Re: Caniche toy

E o scumpica smile sa va traiasca si sa va aduca multer bucurii!!!!!  :heart:  :floare:

- Bianca

3

Re: Caniche toy

Multumim mult, Bianca  :pup:  :hug: !

Vicky - Mamica fericita

4

Re: Caniche toy

Vicky sa-ti traiasca jucaria mica.  :hug:   :pup: Imi dau seama cat neastampar si cata activitate aveti.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

5

Re: Caniche toy

o dulceata sa va traiasca  :pup:

6

Re: Caniche toy

e o dulce,sa creasca si frumoasa!  :heart:

-Ioana-

7

Re: Caniche toy

Multumim tuturor de urari  :pup: . Da, e mai multa veselie de cand am adus-o acasa, te inveselesti doar cand o privesti. E tare cuminte  :heart: .

Vicky - Mamica fericita

8

Re: Caniche toy

Misha sa-ti traiasca e o dulce  :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

9

Re: Caniche toy

pufulete mic si scump sa-ti traiasca !

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

10

Re: Caniche toy

Multumim de urari. E o pufoasa mica si cuminte, a invatat unde sa-si faca nevoile, sta cuminte singura in camera, e atat de dulce  :heart: . Am mai avut caniche, si mi-e tare draga rasa asta. Pana acum n-a latrat nici macar o data, a scheunat la vaccin si atat. Mai avem un vaccin de facut la inceputul lui august si putem iesi la plimbare  smile . Abia astept sa ne putem plimba cu ea in parc  :heart: !

Vicky - Mamica fericita

11

Re: Caniche toy

isi face nevoile afara sau  ? si eu vreau un catelus dar este problema cu nevoile... hmm

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

12

Re: Caniche toy

Maya, nu, nu isi face nevoile afara inca, este prea mica. Am cumparat pad-uri  pentru asta, se gasesc la pet-shop, niste scutece speciale pentru catei. Cookie a invatat repede sa faca pe scutecel, desi, daca se ia cu joaca si nu suntem atenti, se mai intampla "accidente". Iti trebuie mult timp si rabdare sa educi un catel, dar dragostea pe care ti-o ofera neconditionat rasplateste tot efortul.

Vicky - Mamica fericita

13

Re: Caniche toy

Vicky, ce dragut e micutul.
Avem si noi o catelusa caniche. Sa va tinem companie  tongue
Nu este a mea, este a soacrei mele. Sunt o specie deosebita. Catelusa are 13 ani si e cheama Rita. Copii mei stau zilnic la soacramea, cand eu sunt la servici iar Rita ii iubeste enorm. Dorme cu cel mic la amiaza. Daca nu sta langa el, nu doarme micutul.
Baiatul cel mare este foarte atasat de ea, ii linge si sta langa ei toata ziua.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

14

Re: Caniche toy

numai frumuseti aici pe forum! pupam boticurile astea scumpe  :pup:  :pup:  sa va traiasca  :pup:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

15

Re: Caniche toy

Deyseby, rasa asta pt. mine e o rasa de suflet, iubesc toti cateii, de rasa sau nu, dar asta mi s-a lipit de suflet. Imi imaginez ce iubire mare este la soacra ta acasa, intre copii  tai si catelusa.
:pup:  boticurile si stapanii.

Vicky - Mamica fericita

16

Re: Caniche toy

ce frumoasa este,sa-i traiasca mult timp in continuare,sa va bucurati impreuna de aceasta minunatie!  :pup:

-Ioana-

17

Re: Caniche toy

Astazi micuta noastra a facut ultimul vaccin, a mai facut saptamana trecuta o tura de injectii pt deparazitare, mananca bobite foarte bine si am inceput sa-i dam si orez fiert cu legume si carnita, care este o adevarata delicatesa  wink . Incet-incet am inceput cateva notiuni simple de dresaj, sa nu lasam frumoasa neinstruita  :rusine: . I-am cumparat lesa, si ne plimbam prin casa cu ea, sa se obisnuiasca cu ideea pana vom avea voie sa mergem in parc. S-a cam smucit ea la inceput, dar acum s-a mai obisnuit.
Inca nu i-am facut baie, doar am grija sa o perii in fiecare zi, sa nu i se incalceasca blanita. Am taiat la vet si varful gherutelor, nu vrea sa stea sa o curat in urechi sub nici o forma, dar de obicei reusesc sa o pacalesc  :wis: . A inceput sa doarma toata noaptea, e o fetita cuminte si rasfatata, ce pot sa mai spun  :rusine: ?
:pup:  toti blanosii de pe forum.

Vicky - Mamica fericita

18

Re: Caniche toy

Superba micuta,sa va traiasca si sa va bucurati de toata dragostea pe care v-o poate darui!

19

Re: Caniche toy

Multumim, Claudiu  smile

Vicky - Mamica fericita

20

Re: Caniche toy

frumoasa rau Rita...sa va traiasca mult timp de acum in colo si sa va bucurati in continuare de ea :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

21

Re: Caniche toy

Cookie a crescut, luna asta implineste 5 luni  :lma: ! Si-a schimbat "look-ul", a schimbat blanita, acum e ca un mielut astrahan, are o blanita lucioasa, catifelata si incepe sa se onduleze, e o minunatie de catel  :heart: ! E dulce si incapatanata, docila si tandra, mancacioasa si jucausa.
I-am cumparat tarc de dresaj - a invatat ca se poate sari afara din el si ca usa se poate ridica si deschide  :hihi: ! Tot e bine ca sta in el, se joaca sau doarme. Masa e servita tot in incinta, mananca fara probleme orice i se da, nu-i mofturoasa, indiferent daca sunt bobite sau fructe/legume crude.
A invatat sa-si faca nevoile afara, mai are scapari pe pad in casa, doar daca intarziem acasa si nu e scoasa la timp. Sta singura, mai strica cate ceva, dar nu latra si nu plange, in privinta asta avem vecini fericiti  wink .
Avem si emotii, urmeaza sa ne mutam in casa noua si va avea o prietena, o pisicuta Ragdoll, sper sa se inteleaga, pisicuta a crescut alaturi de un catel, dar Cookie n-a mai vazut pisica pana acum, insa e foarte prietenoasa.
Luna viitoare ne pregatim de operatia de sterilizare, sper sa se vindece repede.
Toti o iubim si o ingrijim cu dragoste, dar febletea ei ramane baietelul nostru  :heart: , nu se misca de langa el si sufera cand vede ca pleaca de-acasa, dar bucuria ei e nemasurata cand il vede inapoindu-se.
Cookie e "fetita" noasta preaiubita  :heart: !

Vicky - Mamica fericita

22

Re: Caniche toy

Superba,sa va traiasca!