1

Topic: Poze expozitii

Poze de la unele expozitii care leam vizitat in ultimi ani.
Niste poze de la expozitia asociatiei crescatorilor de papagali la care am participat in 2009,
( sper sa reusim si in 2011 sa facem expozitia, atunci pot reveni prin noiembrie cu poze noi ).
Sper sa va placa in ce conditii sun expuse pasarile.
Pozele imi apartin.

Crescatorie papagali. Oti

2

Re: Poze expozitii

Doamne sunt superbe pasarile.. in special cea neagra cu creasca,ce specie este?

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

3

Re: Poze expozitii

ceva special..nu vezi asa ceva in fiecare zi.. :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

4

Re: Poze expozitii

Waw sunt superbe toate in special papagalii  :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

5

Re: Poze expozitii

Ma bucur ca va plac.
@nimfa: Ala negru cu cresta mare este un Palm kakadu ( Probosciger aterrimus ), o pasare destul de rar intalnita, multi crescatori viseaza la el smile .

Crescatorie papagali. Oti

6

Re: Poze expozitii

Superbe pasarile,succes si in 2011  :bravo:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

7

Re: Poze expozitii

sunt superbe pasarile!e minunat sa aveti asa pasari frumoase,un colt de natura,nu in fiecare zi vedem asa ceva! smile

-Ioana-

8

Re: Poze expozitii

@oana : doar o mica parte din speciile expuse o detin si eu.
Pasarile din poze sunt a colegilor din asociatia in care sunt inscris de cativa ani si de la alte expozitii.
Salutari

Crescatorie papagali. Oti

9

Re: Poze expozitii

oti,cat costa un kakadu?

10

Re: Poze expozitii

foarte frumoase... exemplare magnifice... :k:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

11

Re: Poze expozitii

Papagalul din imaginea 40 e un Kia sau n-am vazut eu bine?

12

Re: Poze expozitii

Da, papagali din poza 13 si 40 sunt Kea.
@: intrebarea cat costa cacadu: e greu de raspuns, exista o groaza de specii si pretul difera de la specie la specie si difera nu numai de la un crescator la altul ci difera enorm de la un continent la altul, Ex. Inka kakadu costa in Europa cca. 3500€ buc iar in australia costa 500dolari buc. blanda si roza kakadu costa in Europa intre 600 si 1200€buc iar in australia sunt inpuscati sad .

Crescatorie papagali. Oti

13 (edited by suana 19-06-2011 22:21)

Re: Poze expozitii

Am admirat Oti pasarile,sunt superbe.Vorbesti de kakadu roz(galah) sau de ceilalti mai mari,ca sunt impuscati?Ce mi-a placut la nebunie sunt cei colorati cu alb,verde,galben si cu capsor negru.Cu pantalonasii aia portocalii,parca ar avea izmenutze.... :hihi: Ce specie sunt?

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

14 (edited by biancadumi 19-06-2011 22:50)

Re: Poze expozitii

Da,aceia chiar ca sunt frumosi foc

http://www.4animale.ro/pasari/papagali/ … ba-caique :pup:

- Bianca

15

Re: Poze expozitii

Mersi Bianca....  :pup:  Sunt ceva aparte....De fapt,toti sunt frumosi in felul lor,daca ar fi sa alegi ar fi greu sa te opresti doar la o specie.....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

16

Re: Poze expozitii

@suana: si mie imi place mult acea specie ( nu numai ca aspect ci si ca caracter ), se numeste Grünzügelpapagei (Pionites melanocephala), poate poti sai vezi in viitorul apropiat la mine, dar primadata sunt alte specii in plan smile .
Da, de cacadu Galah ( pentru mine Roza kakadu  wink ) este vorba, este singura specie de papagali cunoscuta caruia ii merge nemaipomenit de bine pe langa oameni si populatia lor urca  :k:  ( nu scade ca la restul speciilor ), circula in colonii enorme si fac pagube mari in livezi si campuriile folosite de om si de aia este sezon in fiecare an cand este voie sa se inpuste aceasta specie: tipic omenesc  :ill: .

Crescatorie papagali. Oti

17

Re: Poze expozitii

Superbe poze.O adevarata delectare. :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

18

Re: Poze expozitii

http://www.pbase.com/mariusnistor/image/139823888/original.jpg

19 (edited by suana 02-12-2011 20:05)

Re: Poze expozitii

Vai,nu-mi da idei...  :wow:  :hihi: Ce as merge si eu,dar daca o fac sigur se va mari familia.... smile

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

20

Re: Poze expozitii

ce bine ar fi daca s-ar face si in Baia Mare o asemenea expozitie  sad , In nordul tarii nu s-a facut niciodata din cate stiu eu  :wis:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

21

Re: Poze expozitii

Am fost la expozitie azi ... o data dimineata si o data dupa-amiaza cand si-a facut aparitia si Lucian Bute.
Expozitia a fost superba cu principalele pasari : 2 exemplare Ara chloroptera , un Jako superb si un Marele Alexander caruia nu ii mai tacea gura smile.
Au mai fost si foarte multi Perusi Englezi si Canari.

Multumesc de anunt pentru ca eu nu stiam despre ea.
O atmosfera ca in junglele exoice  wink
:k:

28 Perusi :perusi: , o pereche de Nimfe :nimfa: :grey: , 5 Agapici

http://toculetabel.sunphoto.ro/

22

Re: Poze expozitii

aveti idee se tine si maine expozitia?

Max-aratinga nanday

23

Re: Poze expozitii

din cate stiu azi a fost ultima zi

28 Perusi :perusi: , o pereche de Nimfe :nimfa: :grey: , 5 Agapici

http://toculetabel.sunphoto.ro/

24

Re: Poze expozitii

gilbertmelki wrote:

din cate stiu azi a fost ultima zi

dupa cum scrie pe situl asociatiei ornitologice romane ( http://www.asociatiaornitologica.ro/expo.html ) si dupa cum a spus si cornhholio, cica ar fi si maine.

poate apuc si eu sa ajug pe acolo

25

Re: Poze expozitii

Superbe exemplare.Felicitari crescatorilor , ramon :k: a12.