1 (edited by alexnutzu 06-05-2011 22:37)

Topic: Malamut de Alaska

Am creat acest subiect pentru cei care detin un astfel de caine,pentru a pune poze cu el si pentru a da informatii despre aceasta rasa.

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

2

Re: Malamut de Alaska

El este Max...dar nu este al meu...este al unui baiat.
- este foarte jucaus
- ii place sa alerge mult
- nu e rau nici cu oamenii nici cu alti caini

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

3

Re: Malamut de Alaska

ce frumos e  :heart:
cati ani are ?

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

4

Re: Malamut de Alaska

maria97 wrote:

ce frumos e  :heart:
cati ani are ?

Nu mai stiu. Parca 4 ani are..

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

5

Re: Malamut de Alaska

sa-i traiasca , este foarte frumos si nu pare de 4 credeam ca e mai tanar

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

6

Re: Malamut de Alaska

maria97 wrote:

sa-i traiasca , este foarte frumos si nu pare de 4 credeam ca e mai tanar

Multumesc..nu stiu sigur daca are 4 ani...dar nu e mai mare de 4..se poate sa aiba 3..nu mai stiu

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

7

Re: Malamut de Alaska

daca mai ai sa mai pui poze cu el  :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

8

Re: Malamut de Alaska

:caine:  :heart:

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

9

Re: Malamut de Alaska

ce frumos e  :heart:  ce ochisori are  :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

10

Re: Malamut de Alaska

Are cineva pui de malamut? neutral

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

11

Re: Malamut de Alaska

Buna,
o mica informatie: acel catel din poze nu este Malamut, este un fel de Husky, cu par lung smile

Adaugat: 03-12-2011 13:14

Cateva informatii:
http://malamutalaska.wordpress.com/

12

Re: Malamut de Alaska

E malamut  tongue

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

13

Re: Malamut de Alaska

Eu sunt de acord cu Brigi .... pare un husky cu parul lung ...o fi metis de husky cu malamut smile

- Bianca

14

Re: Malamut de Alaska

Pai malamutii au parul lung.E mai diferit si la comportament decat un husky.

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

15

Re: Malamut de Alaska

Nu, Malamutii nu au parul lung. Atat la Husky, cat si la Malamut, parul lung este defect. Catelul din poze este un metis de Husky, Malamutul are capul mai lat in primul rand.
Diferenta dintre cele doua rase nu este parul sau culoarea sau etc. Diferenta se afla din standardul celor doua rase, prin documentare si cerere de sfaturi de la crescatori, cunoscatori.

16

Re: Malamut de Alaska

...malamutii au si talia mai mare decat la husky.acum trb voastra..nu am chef sa ma contrazic degeaba.daca l-ati pune langa un husky s-ar vedea diferenta..macar daca stiti despre rasa aceasta comentati..daca nu abtineti-va.

Adaugat: 16-12-2011 01:19

si poate pe cel din poza il confuzi cu o femela..e mascul si intre ei e o mica diferenta. daca intradevar vreti sa va lamuriti despre husky si malamut datimi pm si va arat...ca sa nu fac reclama pe site dati pm

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

17

Re: Malamut de Alaska

ma scuzati ca ma bag nu sunt eu o profesionista in ceea ce priveste cainii...dar in ceea ce priveste atat cateii terrier de tip bull cat si cateii gen husky,malamut,samoyede etc stiu cate ceva....si nu vreau sa contrazic pe nimeni doar atat arat...
1 husky cu par lung
2 Husky standard
3,4 Malamut de Alaska
A si inca o chestie...nu are pedigree nu este 100% rasa pura

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

18

Re: Malamut de Alaska

da..2-husky, dar 1 nu e clara poza.si husky trb sa aiba ochii albastri, pe cand malamutii nu.

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

19

Re: Malamut de Alaska

Husky nu trebuie neaparat sa aibe ochii albastrii....

- Bianca

20

Re: Malamut de Alaska

La pag 3 de la topicul husky siberian brigimerci a postat multe informatii pertinente despre standardul rasei . Chiar tu spuneai "macar daca stiti ceva despre rasa asta comentati ... daca nu abtineti-va .

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

21

Re: Malamut de Alaska

husky pot avea orice culoare la ochi:albastru verde caprui negru,ceacar(albastru-caprui,verde-albastru,verde caprui etc)

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

22

Re: Malamut de Alaska

Alexnutzu, comentez pentru ca stiu despre ce vorbesc smile Chiar cei ca tine, care nu stiu prea multe, ar trebui sa taca si sa nu informeze gresit oamenii. Citeste standardele rasei si te vei lumina... Cainele postat este un metis de Husky cu par lung. punct.
Si da, cainele din prima poza (postat de Leyna) este un Husky cu par lung.

23 (edited by alexnutzu 06-12-2012 19:56)

Re: Malamut de Alaska

smile  :heart:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 06-12-2012 19:56[/merge_posts_bbcode]

noul membru al familie..un malamut de alaska :heart: ...il cheama Max si are 2 luni

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

24

Re: Malamut de Alaska

E un dulce  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

25

Re: Malamut de Alaska

e asa frumos zici ca e de plush

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet