1

Topic: Pui de gaina

Curand am fost la bunici unde am vazut cum au iesti acesti adorbaili pui de gaina.Am facut si  3 poze

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

2

Re: Pui de gaina

Iiiiii,ce scumpi sunt!

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

3

Re: Pui de gaina

Ce draguti mai sunt  :pup:  Si mie imi plac la nebunie puisorii cand sunt mici ca sunt asa de draguti si pufosi  :hug:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

4

Re: Pui de gaina

sunt preferatii mei..am o simpatie aparte pt. puii de gaina..sunt frumosi in poze dar adorabili in realitate.. :k:    :ou:

Adaugat: 26-04-2011 13:47

piu ..piu..si craa!![facea closca la mine ..cand i-am luat puiul.. tongue   ]

Adaugat: 19-06-2011 20:01

plecam dupa mamica la umbra..nu vrem poze.. :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

5

Re: Pui de gaina

ghemotoci de puf, imi vine sa va pap  :hihi:   :heart:

6

Re: Pui de gaina

puisorii,li s-au facut cald saracutii...
niste pufosi si jumatate! :hihi:

-Ioana-

7

Re: Pui de gaina

PATTYTO..ii papam la toamna cu smantana..ca sunt ai soacrei mele.. :k:   IOANA..fugeau de mine.. :rusine:

Adaugat: 21-06-2011 13:34

puisorii bunicii

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

8

Re: Pui de gaina

vaaaaaaaaaaai ce mici si pufosi  :pup:  :pup:  :floare:

- Bianca

9

Re: Pui de gaina

vaiii,ce mici si draguti sunt,sunt scosi la incubator?

-Ioana-

10

Re: Pui de gaina

da..si erau iesiti din ou cu o zi inainte..si eu ii ador.. :pup:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

11

Re: Pui de gaina

din mai nu am mai vazut asa pui mici,acestia sunt preferatii mei :hihi:

-Ioana-

12

Re: Pui de gaina

La primvara o sa primesc o closca cu puii de la bunica mea fara sa stie parintii:D smile).Deja am facut planuri cu bunica mea draga  :hihi: iar eu deja am pregatit o cutiee maree de tot de la un hidrofor:D stiu ca mai sunt vreo 5 luni dar:)) astept ... :X

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

13

Re: Pui de gaina

Sper sa ai noroc sa cloceasca vreuna. Ele nu clocesc daca pui oua sub ele, ci pui oua sub ele daca clocesc.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

14

Re: Pui de gaina

sunt niste scumpi puisorii de gaina! pacat ca nu vor dormi pe canapea pe viitor

15

Re: Pui de gaina

si eu am avut pui de gaina dar nu erau naturali erau scosi din incubator
dar tot drauti erau

16

Re: Pui de gaina

VLAD...tu ai citit ce ai scris??    smile    puii bunicii[acolo unde sunt 2 poze]..sunt scosi la incubator..acele oua puse acolo[la caldura] sunt naturale..de la gainile din ograda..numai ca au stat in casa nu sub closca..asta e singura diferenta..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

17

Re: Pui de gaina

dana1 wrote:

VLAD...tu ai citit ce ai scris??    smile    puii bunicii[acolo unde sunt 2 poze]..sunt scosi la incubator..acele oua puse acolo[la caldura] sunt naturale..de la gainile din ograda..numai ca au stat in casa nu sub closca..asta e singura diferenta..

eu mă gândeam că or fi fost clonaţi, de nu erau naturali. eeeeh ce ţi-e şi cu filmele astea big_smile

18

Re: Pui de gaina

eu ma refeream ca nu erau naturali adica nu erau clociti de gaina

19

Re: Pui de gaina

Am pus un ou de gaiana de la tara intr-o cutie de polistiren cu un bec si un bol mic cu apa pentru umiditate.Credeti ca va iesi?  :ironic:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

20

Re: Pui de gaina

Sincer? Nu situ daca ai sanse. Becul incalzeste destul de tare ouale? Ori le incalzeste prea tare?
Nu cunosti pe cineva care are closca/aparat de clocit? Eu iti zic sa nu iti faci sperante cu oul pus la bec. Oul trebuie si intors.

Adaugat: 01-04-2012 19:34

Gaby, zi-mi ca am luat (iar) teapa de 1 aprilie.... :ou:  :wis:

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

21

Re: Pui de gaina

Teapa?? big_smile  smile Eu vorbeam serios atunci smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

22

Re: Pui de gaina

Scuze, Gabi, dar am fost prea pacalita de 1 aprilie smile)

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

23

Re: Pui de gaina

Nici-o problema smile Sincer...pe mine nimeni nu a incercat sa ma pacaleasca decat fratele meu care mi-a spus ca a zburat Coco pe geam smile

Adaugat: 03-04-2012 19:51

Puisorii de anul acesta big_smile Aveau cateva ore :rusine:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

24

Re: Pui de gaina

buna!am si eu puisori de gaina..dar nu stau cu closca wink ..i-a luat mama de la magazin ..a facut comanda ..am cam 80 de puisori..dar sunt foarte mari..iam luat mici si leam pus bec sa pape si seara si acum sunt marisori :heart:  :heart:  :heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

25

Re: Pui de gaina

GABY...sunt foarte scumpi..inca nu am avut ocazia sa pun mana pe vreo unul anul asta..dar sigur o voi face pe la bunici[spre disperarea clostelor]...eu m-am tinut de poante pe 1 aprilie [NOEMI despre asta ti-a spus ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: