1

Topic: Carasul

Buna tuturor pe data de 1 Martie e ziua tatalui meu si deoarece e in zodia pesti ma-m gandit sa-i iau un peste adica un caras.ma puteti ajuta cu niste sfaturu de exemplu hrana lor preferata cum tr sa fie aranjat acvariul si multe altele va multumesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

2

Re: Carasul

pai nu am auzit de caras domestic smile ,si nu am nici o idee despre ce ar manca... :wis: ,poate ar trebui sa ceri un articol :bang:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: Carasul


am cerut articolul dar na venit inca raspunsul.poate aceasta poza iti spune ceva:D

4

Re: Carasul

asa arata?mie imi pare peste deala auriu....da mai bine astepti sa vina articolul sa nu--ti dau eu informatii gresite

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Carasul

ok.mersi totusi.cine stie de unde sa iau un acvariu patrat ca nu gasesc(sunt din deva):k:

6

Re: Carasul

nu stiu..la pet-shop?eu am vazut in bucuresti si acvarii cat peretele:P

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

7

Re: Carasul

am vazut si eu dr nu sunt numai dealea mari cat peretele cum ai zis tu dar eu vreau deacelapatrat cum au hamsteri cam asa.sau poate imi iau unul rotund dar nu stiu daca la acela se poate pune bec,pompa de aer,filtru si multe altele:D

8

Re: Carasul

s-a facut articol cu carasul poti citi acolo daca scrie big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Carasul

i-am cumparat la tata un peste auriu,am gasit si acvariu rotund:D

10

Re: Carasul

bravo!i l-ai si dat?daca nu cum il ascunzi pana ii-l dai?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: Carasul

i lam dat si ii place dar pestisorul atunci cand ii dau mancare imi mananca da pe deget:o

12

Re: Carasul

ce dragut smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: Carasul

mersi maine merg cu tata sa mai cumparam unul poate negru sa nu se plictiseasca cleo (ASA IL CHEAMA)singur

14

Re: Carasul

misto tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

15

Re: Carasul

Ai facut o alegere buna, bibipaco!Carasii sunt pesti frumosi si usor de crescut!Sa-ti traiasca!

Don't worry, be happy!:)

16

Re: Carasul

nu ne pui si o poza?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

17

Re: Carasul

da' chiar, bibipaco pune si nishte poze! sa vedem si noi cadoul smile

18

Re: Carasul

:d

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

19

Re: Carasul

nu am momentant poza

20

Re: Carasul

cand ai poate vedem si noi pestele :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

21

Re: Carasul

Maninca purici de balta, o maslina, salam de sibiu, o tzuica, si-o scobitoare.

22

Re: Carasul

Carasi sunt niste pesti superbi cu diferite culori si diferite specii de carasii .
Este indicat sa ai la cei 2 carasei macar 30 de litri de apa,plante naturale sa fie iluminat de un neon incalzitor cu termostat,un filtru este foarte necesar pentru-ca murdareste apa foarte repede mancare ....exista mai multe tipuri de mancare pentru caraseii...depinde si de bugetu fiecaruia..acum dute si tu la un pet shop si intreabal pe vanzator ce mancare are de carasii ..si el o sa-ti spuna care iti convine si daca te tine bugetu cumparale wink

23

Re: Carasul

Mie imi plac carasii aurii!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

24

Re: Carasul

buna sa iti traiasca dar eu stiuc a nu sunt bune acvariile rotunde:D

25

Re: Carasul

Am cumparat 2 carasi acum vreo 4 luni Erau destul de mici si nu mi se pare ca au crescut asa de mult pe cat am auzit. Inca un lucru care nu se intampla( desi ar trebui) nu se murdareste apa prea tare. E ceva in neregula? POate nu am citit unde trebuie si e ok asa sau poate nu e de bine. Oricum pt. mine sunt pestii ideali.