1

Topic: Reviste despre animale

Nu cred ca mai este alt subiect pe forum despre reviste. Va rog sa scrieti aici daca aveti reviste cu animale, ce reviste cu animale stiti, ce parere aveti despre ele etc.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

2

Re: Reviste despre animale

Vad ca nu spune nimeni nimik sad Incep eu atunci. Eu am luat prima gata de la scoala in fiecare luna revista Terra in care se dadea si cate un CD cu un documentar si unele erau cu animale. Mi-a placut foarte mult dar din pacate cand am mers la liceu nu am mai avut de unde sa o iau. Dupa aceea am aflat de revista Animalele Planetei dintr-o reclama TV si am achizitionat in fiecare saptamana revista , am umplut 2 bibliorafturi dar dupa aceea am plecat din tara 3 luni si bineinteles ca am pierdut multe numere si m-am lasat pagubasa, ceea ce imi pare rau ca era o revista superba.
Mentionez ca imi plac foarte mult cartile si revistele cu animale, imi place sa cunosc cat mai multe despre ele si daca stiti alte reviste sau carti cu animale va rog sa le prezentati si voi.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

3

Re: Reviste despre animale

Am si eu Pasarile din Animalele Planetei big_smile .. exista si 2 reviste pentru catei dar nu-mi aduc aminte exact cum se numesc, am sa va spun de indata ce aflu smile Una avea pe ea pe la inceputul lunii un Chow-Chow big_smile

4

Re: Reviste despre animale

Waw super smile Daca afli cum le zice te rog sa imi spui big_smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

5

Re: Reviste despre animale

Dap, luni cred ca iti spun, ca maine nu e deschis la chioscul ala de ziare :*

6

Re: Reviste despre animale

una dintre cele 2 reviste cu caini este probabil DogMagazin si a 2-a nu stiu care este big_smile

7

Re: Reviste despre animale

Am vazut in petshop-uri diverse reviste cu animale,dar nu prea le-am dat atentie,poate daca atunci cand ma voi mai duce am sa gasesc,am sa cumpar.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

8

Re: Reviste despre animale

Scuze, am uitat total de subiectul asta. Cred ca a doua revista era, de fapt, una pentru pisici, care se numeste chiar asa: "Pisica".

9

Re: Reviste despre animale

Eu cumparam national geographic si nat geo kids si mai e revista aquarium & terrarium

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

10

Re: Reviste despre animale

eu cumpar revista terra ca ne-o da la sc

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

11

Re: Reviste despre animale

am si eu o prietena care primeste revista asta la scoala.e foarte interesanta.se poate cumpara cumva si de la chioscurile de ziare?

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

12

Re: Reviste despre animale

La National G. te referi? Da,este la chioscuri ambele modele...

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

13

Re: Reviste despre animale

bratzarinuta wrote:

am si eu o prietena care primeste revista asta la scoala.e foarte interesanta.se poate cumpara cumva si de la chioscurile de ziare?

nu se da doar la scoala si are si un dvd...eu cumpar toate numerele  :heart:  O ADOR REVISTA

Adaugat: 31-12-2010 20:57

klausss wrote:

La National G. te referi? Da,este la chioscuri ambele modele...

nu se refera la revista TERRA care se da doar la scoala

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

14

Re: Reviste despre animale

A...stiu cand eram in clasele mai mici,cumparam si eu TERRA Magazine...dar nu e foarte foarte bine redactata,oricum avand net ai toate informatiile la indemana,ma rog...lumea nu mai prea da importanta cartilor si cititului...

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

15

Re: Reviste despre animale

Eu cumpar revista terra ,animalele planetiei si cam atat tongue

16

Re: Reviste despre animale

Nu stiti si o revista de pasari? eu am gasit doar de caini si de pisici.

-Ioana-

17

Re: Reviste despre animale

Eu cumparam Club Animal..dar nu am mai vazut de mult..probabil nu se mai face sad . Era f interesana..am 11 numere.
In rest, cumpar Terra Magazin big_smile ...si am teancuri de revista Pisica

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

18 (edited by dyenutza_bella 31-01-2011 18:10)

Re: Reviste despre animale

Eu cumparam DogMagazin. Eram o cititoare fidela  tongue  Am mai cumparat si ClubAnimal(cateva numere) si Terra Magazin ,National Geographic si mai am cateva numere dintr-o revista despre caini,dar nu mai stiu cum se numeste. O sa le caut si va spun  wink

Iusty: Si eu am cateva numere si am tot intrebat pe la chioscuri si au zis ca nu mai exista. Era foarte interesanta.  sad

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

19

Re: Reviste despre animale

Mai am si cateva numere din CatFancy big_smile . National Geographic nu am luat niciodata..in schimb am luat National Geographic Junior smile ....

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

20

Re: Reviste despre animale

Da, intr-adevar, am luat si eu Club animal(vreo 4 numere) si era interesanta! Nici eu nu am mai vazut-o la chioscuri de 3 luni, cam asa.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

21

Re: Reviste despre animale

raluky4 wrote:

Da, intr-adevar, am luat si eu Club animal(vreo 4 numere) si era interesanta! Nici eu nu am mai vazut-o la chioscuri de 3 luni, cam asa.

:wow:  Eu nu am mai gasit-o de un an aproape

Si o alta revista pe care o citeam era DogFancy.Am cateva numere.  smile

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

22

Re: Reviste despre animale

si eu cumpar animalele planete in fiecare luna  :heart:  :heart:  :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

23

Re: Reviste despre animale

Pacat ca revistele acestea sunt facute in general cu gandul la bani 8-|
Oricum,mie imi plac cele care vin cu documentare.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

24

Re: Reviste despre animale

si mie imi place revista animalele planetei dar nu mi-am mai cuparat un numar de multa vreme pentru ca am ratat cateva numere si nu mi-o mai cumpar decat ocazional dar oricum e o revisa foarte interesanta :merci:

si apropo ma-ti facut curioasa cu revista club animal,poate o mai gasesc pe net smile

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

25

Re: Reviste despre animale

Eu stiu revistele astea cu animale si curiozitati\informatii despre ele: revista "Bioplanet" si revista "Kids" de National Geographic.Sunt foarte frumoase :k:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !