1

Re: Brac german

astazi mi'a plecat catelu' de acasa  :cry: l'a cautat mama prin gradina si nu l'a gasit.nu stiu ce sa fac sa il gasesc  :cry: astazi ma gandeam sa scot poza si sa o pun in rama....mi'e dor de el  :cry:

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

2

Re: Brac german

imi pare rau andreea sad  sper sa il gasesti pe micut  :succes:

3

Re: Brac german

Offff Andreea imi pare atat de rau. sad Era un scum si jumatate sad Sper sa il gasesti !

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

4

Re: Brac german

Imi pare tare rau ca a fugit scumpul tau... dar totusi de ce ti-au fugit ambii? Rasa asta e facuta fix pentru a evada sau nu prea ai fost responsabila ? (nu vreau sa te supar, daca am facut-o cu comentariul asta imi cer scuze)  hmm

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

5 (edited by andreea7 05-08-2010 21:39)

Re: Brac german

putem sa vorbim de cutu' meu la prezent.am plecat la tara cu un prieten, care era din intamplare in oras(pierdusem si autobuzul spre tara) si am plecat sa il caut.mama mea a vrut sa renunte, dar eu cu sora mea nu.am zis ca l'am mai pierdut pe max(primul) si chiar nu puteam sa ma resemnez ca l'am pierdut si pe el.ne'am impartit si l'am cautat.prin ce peripetii am trecut...numai eu stiu.doi caini se bateau si eu l'am confundat pe unul cu el si am apasat pe jucaria lui preferata si...cainii m'au vazut...m'au alergat si...am cazut intr'o rau (norocul meu ca era secat)  smile m'am lovit la piept si nu am mai putut sa respir ceva timp  neutral ...in fine...important e ca l'am gasit si ca e din nou langa noi  :caine: cand m'a vazut pe mine si pe unchiul meu nu stia pe care sa mai sara de bucurie...scuze ca am scris atat...da' sunt fericita .va multumesc, ca ati fost langa mine  :pup:

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

6

Re: Brac german

Hehe, ce peripetii, dar macar au meritat!l big_smile
Ma bucur tare mult ca l-ai gasit, asa ca nu mai ai nici un stres, dar pe viitor ai mai multa grija si sa nu-l scapi din ochi niciodata, ok?  :k:

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

7

Re: Brac german

ce ma bucur ca lai gasit  smile

8

Re: Brac german

Ma bucur,andreea,ca e din nou alaturi de tine.Inseamna ca are ,ca si primul care ti-a plecat,un loc pe unde pot sa evadeze.E mai bine sa previi decat sa suferiti dupa el si micutzului cine stie ce sa i se intample.Pupici la nazdravan. :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

9

Re: Brac german

il mai stiti pe max al meu?!in ianuarie face 8 luni si de cand a inceput sezonul de vanatoare a fost mereu prezent.tata e foaaarte mandru de el...se descurca mai bine decat cainii mai mari din grupa si ii place si lui.cand vine cu cate o pasare se bucura si maraie la tata(asa face el cand e fericit).ii arata lu' tata ce prinde el.cand se pierd unul de altul, max incepe sa planga si tata sa fluiere dupa el.sunt de nedespartiti.acum am observat ca pe tata il iubeste cel mai mult.sper sa va pot pune o poza cu el in "actiune".acum, mai nou, si'a facut un obicei...cand iesim la el in curte ne apuca de mana si ne duce unde vrea el...parca noi am fi orbi.a crescut foarte mult.trebuie sa il luam sa ii facem baie...da' mi'e frica atunci cand o sa doarma cu noi in pat...ca s'ar putea ca noi sa dormim pe jos si el in pat...sper ca nu v'am plictisit cu "eseul" meu  hmm

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi