1 (edited by madalinakim 14-06-2010 22:49)

Topic: Petshop-uri, crescatori, etc.

M-am gandit ca aici sa spunem nume de petshop-uri,crescatori(crescatorii)etc. ca sa putem sa ne cumparam cei mai draguti papagali,sanatosi si blanzi.  :heart:

Prietena animalelor   ~Madalina~ :heart: :perus: :perus: :perus: :perus:

2

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Se accepta. Conditiile pentru postari sunt sa fie cat mai complete (oras, adresa, nume, servicii, contact, site, etc) si sa fie din experienta voastra nu din cautari de pe google, alte siteuri sau ce zice vecina. Nu se accepta postari ale utilizatorilor care si-au facut cont doar sa puna mesaj aici.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

3 (edited by lupu 15-06-2010 09:27)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Ok. Atunci recomand pe mihay28.

Simo

4 (edited by birdslover 15-06-2010 10:09)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Eu am luat pasarea de la domnul Balanoiu care are si parti bune si parti proaste. Stie bine sa le creasca si sa le ingrijeasca, da sfaturi, te lasa sa-ti alegi, te asigura ca poti schimba pasarea daca nu te intelegi cu ea, are pasari crescute de mana si tine pasarile in conditii.. sa zicem ok pentru numarul mare de specii pe care il detine. O parte proasta ar fi faptul ca are destul de multi caini si te impiedici de ei, iar din cauza atator exemplare de pasari si caini, curtea nu e atat de sclipitoare, iar pasarile, stand nespalate la gramada, e posibil sa prezinte musafiri nepoftiti tongue

5 (edited by Iusty 15-06-2010 10:53)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Daca va doriti nimfe, o recomand pe deyseby tongue . Ea e din nordul tarii, respectiv Succeava tongue. Dar poate asigura transportul in anumite zone ale tarii big_smile.

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

6 (edited by suana 15-06-2010 10:49)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Oti (ramona12) sau alexandra-dia crescatori cu experienta, din vestul tarii, Arad respectiv Timisoara.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

7 (edited by necunoscuta 15-06-2010 11:35)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Deyseby are experienta mai mare... in cresterea nimfelor. Mihai, creste perusi... de mai putin timp poate, dar o face bine. Am pui cumparat de la el... si e super ok. Il recomand datorita ceea ce am cumparat de la el.

Simo

8

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Un pet-shop cu conditii ff bune il cora pantelimon pe eslpanada"ZOOMANIA"   www.zoomania.ro deocamdata siteul este in constrcuti big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

9

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

La urmatorul post care nu recomanda nimic o sa sterg acest subiect!

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

10

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Am fost azi in piata Rahova - Bucuresti.
Am ramas profund impresionat de ce papagali am vazut!
3 Jako,1 Ara foarte frumos,cam 10 Mici Alexandrii, citiva Mari Alexi,perusi la greu.
Foarte marfa cu atitea specii la un loc,nu-mi mai venea sa plec de acolo. Preturile erau ok.
Merita o vizita chiar si pt. a privi.
Nici  macar la tirgul de animale de companie care a fost de curind la Polivalenta nu erau atiti papagali la un loc.

11

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Intr-adevar, in piata Rahova (in timpul saptamanii este inauntru piata si, din cate am auzit, pentru ca eu nu am fost in week-end sa vad, in week-end se desfasoara afara.) sunt foarte multe animale. Cand am fost am vazut si hamsteri, zebrute australiene, dihori , nimfe si cam atat...dar asta a fost prin aprilie sau martie, cred.
Si la zoomania din cora Pantelimon sunt conditii bune, dupa parerea mea. Sunt destul de multe pasari : zebrute australiene, nimfe, perusi, agapici dar si rozatoare si caini de rasa.
O a treia varianta ar fi Animax Iancului ( www.animax.ro ) (adresa e dintr-un flayer pe care l-am primit la pet-expo big_smile :Sos. Iancului nr.11, tel 021.250.60.50   /    0731.77.77.72, e-mail:   bucuresti.iancului@animax.ro), unde nu sunt foarte multe animale, dar sunt foarte multe accesorii foarte frumoase. Am fost acolo si am vazut ca au multi pesti, dar parca am vazut si niste perusi si nimfe. Il recomand maimult pentru colivii si accesorii. Dar aici , in animax, am fost acum un  an, deci poate lucrurile s-au mai schimbat p-acolo, desi nu prea cred.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

12

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

si eu mi-am luat din iancului/bucuresti, o nimfa, 1 milion, si a murit. cred ca era bolnav de cand mi la dat. nu m-a lasat sa intru sa vad si eu papagalii, mi-a dat pe care au vrut ei. Acum am alte 2 nimfe, le-am luat din piata rahoba/bucuresti. 1 nimfa acolo e 80 lei, si sunt si sanatoase. Un papagal cacadu acolo e 35 milioane. tot ce e acolo e ieftin. Deci mai bine recomand piata Rahova/bucuresti, decat Iancului animax.

13

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Cunoaste cineva crescatori de pasari exotice din Brasov? Sau macar daca se tine vreun targ de animale lunar, cum se intampla in alte judete?  big_smile

3 :aga:, 3 :perusi:, 2 zebrute :heart:

14 (edited by Latifa 13-02-2012 14:25)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Cunoaste cineva crescatori de pasari exotice din Brasov?

jujustifler wrote:

Cunoaste cineva crescatori de pasari exotice din Brasov? Sau macar daca se tine vreun targ de animale lunar, cum se intampla in alte judete?  big_smile

Buna!
ai gasit o crescatorie cv?

15

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

As vreau si eu o crescatorie buna de agapici din Bucuresti sa nu fie departe de sectorul 4

16 (edited by rica 06-12-2013 12:51)

Re: Petshop-uri, crescatori, etc.

Nu stiu daca mai cauti, dar vorbeste cu Aiko.
Am dat peste postul asta ca am si eu o intrebare.
Pe la cat se aduna vanzatorii la Piata Ferentari sambata?
Tre sa iau mancarica si nu stiu pe la cat sa ma duc si la ce este afara...  :rusine:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 06-12-2013 12:51[/merge_posts_bbcode]

Am aflat.... de la 6 dimineata pana la pranz. smile

http://ricas.sunphoto.ro/