1

Topic: Varsta cainelui

Buna seara! As vrea sa stiu si eu, daca se pricepe careva cam ce varsta ar avea acest catelus. Astept pareri ( o sa ma duc zilele astea cu el la veterinar poate aflu concret).
L.a dat cineva afara din casa si a ajuns la prietenul meu, printr.o cunostiinta. Vrea sa il pastreze dar macar sa stim ce varsta are. Multumesc

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

2

Re: Varsta cainelui

Sabrina, dupa cate cred eu, pare sa fie batranel. saracul. of ce oameni. ai mamei sunt de 11 respectiv 12 ani si au alb pe la botic si ochi. asa vad si la asta. acum un medic i-ti va spune exact.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

3

Re: Varsta cainelui

Si eu m.am gandit ca e mai batranel dupa cum arta boticul dar are dintii perfect albi...asteptam sa mergem la un medic acum...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

4 (edited by suana 10-05-2010 11:47)

Re: Varsta cainelui

Cum sa dai afara din casa un catelus si la o asa varsta.  :wow:   :furios:  Eu zic ca are cam 9 anisori,poate mai mult,se vede dupa ochisori si s-ar putea sa aiba si cataracata.Asa nemernici,dupa ce ti-a fost alaturi un suflet,cand e batran si poate bolnav si are mai multa nevoie de tine ,il arunci la gunoi.....   :furios:  Vai,ce le-as face eu acestor bestii cu chip de om.NU se poate asa ceva si sa ramana nepedepsiti.
Dar Sabrina sa stii ca e tare dragalas.Sa veniti cu vesti bune de la medic.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

5

Re: Varsta cainelui

Bietul de el :cry: e asa de dragalas!!!Sa aveti grija de el ca are mare nevoie de voi(de fapt...cred ca tu sti mai bine) :pup:

^ :heart: Ello :heart: ^

6

Re: Varsta cainelui

A fost prietenul meu ( Bogdan) cu el la veterinar astazi...are 8-9 ani si inceput de cataracta ( Ramona te pricepi bine )....e acasa la Bogdan acum...este foarte jucaus, cuminte, ascultator...are niste bubite pe spate pe care le trateaza acum (nu are voie baita cateva zile) daca nu avem cui sa il dam (la varsta asta nu cred) nu il vom arunca in strada oricum...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

7

Re: Varsta cainelui

ce ma bucur :bravo:

^ :heart: Ello :heart: ^

8

Re: Varsta cainelui

si eu ma bucur smile  :bang:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

9

Re: Varsta cainelui

ce oameni fara suflet :furios: bine ca lati gasit voi si vreti sa il pastrati  :bravo:

10

Re: Varsta cainelui

saracul catelus! sunt sigura ca se va face bine foarte curand!  P.S. Ce e aia cataracta?  :rusine:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

11

Re: Varsta cainelui

Inceput de orbire din cate stiu eu

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

12

Re: Varsta cainelui

Cristalinul reprezinta o lentila transparenta. Insa se poate intampla ca acesta sa devina opac. Afectiunea care provoaca opacifierea cristalinului se numeste cataracta...nu e chiar orbire,dar cred ca se poate ajunge si la orbire...daca ai cataracta,vezi in ceatza sau nu mai vezi lucrurile clare! :k:

^ :heart: Ello :heart: ^