1

Topic: Culmea culmilor

Culmea limbii franceze: Sa-ti otravesti profesoara de franceza cu verde de Paris .
Culmea croitoriei: Sa cosi o pereche de chiloti pentru fundul marii.
Sa intorci pe dos costumul lui Adam.
Culmea sovaielii: Sa ezit, sa nu ezit...
Culmea cruzimii: Sa-ti omori timpul.
Culmea melancoliei: Sa cazi pe ganduri si sa-ti spargi capul.
Culmea inotului: Cu o mana sa inoti, cu cealalta sa dai din picioare.
Culmea unui cutit de bucatarie: Sa taie pofta de mancare mesenilor
Culmea lacomiei: Sa mananci bataie si sa nu te saturi!
Culmea orei exacte: Sa pui ceasul dupa radio si sa-l uiti acolo.
Culmea justitiei: Sa condamni o prostituata sa-si execute pedeapsa la locul de munca.
Culmea tehnicii yoga: Sa-ti tragi un cap in gura!
Culmea prostiei: Sa stingi lampa si sa aprinzi un chibrit ca sa verifici daca s-a stins.
Culmea fizicii: Sa pasti un cal putere pe un camp magnetic.
Culmea ceasului desteptator: Sa sune ocupat...
Culmea somnului:Sa visezi ca dormi.
Culmea mizeriei: Sa aiba purecii paduchi.
Culmea orbului: Sa-si vada moartea cu ochii.
Culmea agronomiei: Sa faci sa infloreasca un boboc de rata...
Culmea fitness-ului: Sa reuseasca sa slabeasca un ardei gras.
Culmea pescuitului: Sa pui scrum de tigara in ac si sa prinzi peste afumat.
Culmea zgarceniei: Sa-ti pui ceasul cu trei ore in urma, ca sa faci economie de timp.
Culmea rasismului: Sa bei whisky "Black & White" din pahare diferite.
Culmea timiditatii: Sa dai inapoi in fata unui ceas care o ia inainte...
Culmea graviditatii politice: Sa intrerupi o sarcina de partid...
Culmea culmilor: Mutul sa-i spuna surdului ca orbul se uita la ei.
Culmea zborului: Sa zbori pe cerul gurii.
Culmea dresajului: Sa imblanzesti fiare vechi.
smile smile CE ZICETI?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

2

Re: Culmea culmilor

smile :k: :bravo:

super tare! smile

3 (edited by hannah 15-01-2008 22:13)

Re: Culmea culmilor

mi-a placut, braco smile)


===================
http://meritasazambesti.blogspot.com
http://numaipisici.blogspot.com
http://faexcursii.blogspot.com
http://delazxspectrumlawindowsxp.blogspot.com/

4

Re: Culmea culmilor

braco?poate ai vrut sa spui bravo da nu conteaza ,nu-i asa ca-s super?sunt bancurile mele preferate big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Culmea culmilor

da intr-adevar am vrut sa scriu Bravo dar mi-a  alunecat degetu' smile)


========================
http://meritasazambesti.blogspot.com
http://numaipisici.blogspot.com
http://faexcursii.blogspot.com
http://delazxspectrumlawindowsxp.blogspot.com/

Editat ultima oară de hannah (Ieri 22:13:36)

6

Re: Culmea culmilor

aha asa mi se parea si mie...oricum chestia cu Culmea limbii franceze: Sa-ti otravesti profesoara de franceza cu verde de Paris aprob doar "sa-ti otravesti profesoara de franceza" ca nu imi place deloc franceza da trebuie sa o invat si singurul 10 pe care l-am luat la franceza a fost pe caiet :cry: la oral am 2 de 9 sad sad si oricum nu imi place si nu imi prea dau silinta numai pt ca m-am nascut aici unde nicaieri altundeva nu se vb limba asta... hmm pacat am avea o limba mai putin de invatat(sau cel putin la scoala) big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

7

Re: Culmea culmilor

smile bianca, eu am facut rusa la scoala... crede-ma ca e mult mai nasoala decat franceza... smile

8

Re: Culmea culmilor

rusa?eu nu pot sa ma imaginez pe mn vb franceza de abia rusa :wow:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Culmea culmilor

aoleu! era groaznica rusa! si foarte grea! gramatica super complicata... bine ca am scapat! acuma cred ca abia mai reusesc sa-mi amintesc literele! big_smile

10

Re: Culmea culmilor

big_smile da pt ce rusa?nu se vb in prea multe tari si au accent de moldoveni smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: Culmea culmilor

bianca wrote:

big_smile da pt ce rusa?nu se vb in prea multe tari si au accent de moldoveni smile

pai, eu am facut scoala pe vremea lui ceausescu si a comunistilor. atunci se facea aproape obligatoriu rusa, ca deh, rusii erau "stapanii" nostri. intreaba-i si pe parintii tai, probabil ca si dansii au facut rusa.
acum e altceva, bine ca nu se mai face...

12

Re: Culmea culmilor

probabil....o sa-i intreb :wis:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13 (edited by ariadna 25-03-2008 09:02)

Re: Culmea culmilor

Sunt super bancurile pe care le-ati pus!=)
Mai adaug si eu unul:
Culmea geometriei:Sa pui un copil la colt intr-o camera rotunda!

Don't worry, be happy!:)

14

Re: Culmea culmilor

stiati ca limba romana este a 6-a ca dificultate din lume?imi pare tare rau ca nu le-am retinut si pe primele 5. :rusine:

slm

15

Re: Culmea culmilor

a6a dificila?da de ce?se scrie cum se aude(cu mici exceptii).poate greu la cata gramatica are big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

16

Re: Culmea culmilor

Bianca wrote:

a6a dificila?da de ce?se scrie cum se aude(cu mici exceptii).poate greu la cata gramatica are big_smile

da imi pare rau ca nu am retinut mai multe amanunte, dar a fost socant si pt mine!

slm

17

Re: Culmea culmilor

Si oricum suna aiurea sa zici ca te duci la parc!=)

Don't worry, be happy!:)

18

Re: Culmea culmilor

tongue romana-i ciudata!or zice aia din strainatate ca romanii sunt prosti da vorbim una din cele mai grele limbi... :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

19

Re: Culmea culmilor

Bianca wrote:

tongue romana-i ciudata!or zice aia din strainatate ca romanii sunt prosti da vorbim una din cele mai grele limbi... :ironic:

Asta cam asa e.Probabil ne subapreciaza (vorbind la modul general) din cauza comportamentului.

Don't worry, be happy!:)

20

Re: Culmea culmilor

pai aproximativ 60% din romani sunt dusi cu capul.am facut eu un portofoliu in a patra si cand cautam ce cautam am gasit un...nustiu un fel de clasament sau ceva de genu cu nationalitatile ce stau la noi in tara.romani parca erau cam 60%,maghiari si turci nu stiu pe unde cam 15% si tigani 25% parca.bine acolo scria romi sau nustiu cum da tot tigani sunt.defapt tiganii se considera romi da nu-si cauta tara lor.defapt romanii care chiar sunt romani au si ei mici defecte..adica din 100 de romani care chiar sunt romani cam 15-20 hai 25 sau 30% sunt hoti si asa da restu sunt normali.parerea mea e ca tiganii ne strica tara.si nu e numai parerea mea.si francezii si italienii si pe unde s-au mai dus si   ei au zis la fel.voi ce ziceti?adica aia din strainatate cred ca romanii sunt tiganii.daca te duci acu in italia sau franta si vorbesti romaneste ajungi la puscarie ca zic aia ca esti tigan si ai venit sa le furi gentile hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

21 (edited by demonkid 31-03-2008 19:56)

Re: Culmea culmilor

Da, tiganii astia chiar k ne fac de kko..unii dintre ei

Don't worry, it's no sugar!

22

Re: Culmea culmilor

:ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

23 (edited by ariadna 31-03-2008 18:10)

Re: Culmea culmilor

Am mai gasit ceva: culmea durerii: sa te dai pe un tobogan cu zimti si apoi sa pici intr-un bazin cu spirt.

Don't worry, be happy!:)

24 (edited by Bianca 31-03-2008 16:25)

Re: Culmea culmilor

pai te cred tiganca

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

25

Re: Culmea culmilor

Ma vad nevoita sa va atrag atentia ca discriminati populatia Romaniei pe criterii etnice. De acum inainte, orice mesaj care va contine discriminari, de orice natura, va fi sters fara avertisment.
Va multumesc pentru intelegere!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!